Zawodnik Men’s Physique Pro – Shawn Labega po amputacji nogi

Zawodnik IFBB Men’s Physique Pro Shawn Labega miał ogromne szanse, by stać się czołowym zawodnikiem Arnold Classic w 2018 roku. Jednak podczas tegorocznych przygotowań do zawodów, w prawej łydce Shawna pojawił się skrzep. Podczas zabiegu chirurgicznego, doszło do komplikacji i niestety amputowano mu nogę poniżej kolana. Po operacji, Shawn nie stracił nadziei i napisał na Instagramie:

“Wrócę na scenę Arnold Classic w 2019. Nie zrezygnuję, ani nie poddam się. Z niecierpliwością czekam na stojące przed mną wyzwanie.”

Shawn zdobył status PRO w 2013 roku i startował w wielu profesjonalnych zawodach kulturystycznych. Między innymi zdobył I miejsce w IFBB Karina Nascimento Pro 2017, trzecie miejsce na Grand Prix IFBB w Baltimore w 2017 roku, startował też w New York Pro & Pittsburgh Pro. Mimo ogromnej tragedii i utraty nogi, nie poddał się i nadal daje z siebie wszystko. Uczy się chodzić z protezą i stara się nie tracić pogody ducha, co widać na jego zdjęciach na Instagramie. Jesteśmy ciekawi, jak dalej potoczy się jego historia i czy ponownie stanie na scenie. Tego mu życzymy!

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *