Wyprosili ją z siłowni, bo ma za duży biust!

Jenna Vechhio mieszkająca w Kanadzie, regularnie uczęszczała na siłownię Movati Atlhletic Club w Orleanie w stanie Ontario. Pewnego dnia podszedł do niej ktoś z obsługi i powiedział, że nie może dalej ćwiczyć ubrana w top. Musi wyjść, nałożyć zwykły t-shirt i wtedy może wrócić do klubu. Kobieta nie kryła zaskoczenia i powiedziała, że nie jest jedyną kobietą w tego typu koszulce. Usłyszała odpowiedź, że prośba o przebranie się wynika z faktu, że ma duży biust!

Jenna zapytała obecne w siłowni kobiety czy przeszkadza im to, że ćwiczy w topie, ale te odpowiedziały, że nie. Wyjątkiem okazały się dwie osoby pracujące na tej zmianie wraz z managerem siłowni.

Cały incydent opisała w poście na swoim profilu na Facebooku, dodając, że czuje się upokorzona epizodem w siłowni i słowami managera, który stwierdził, że jej top jest nieodpowiedni i prowokujący zarówno dla personelu, jak i dla innych członków Movati. Oburzona napisała, że jest to dyskryminacja ze względu na rodzaj figury i jeśli siłownia nie chce, aby nosiła top do ćwiczeń ze względu na rozmiar jej biustu, to ten sam zakaz siłownia powinna wprowadzić dla wszystkich kobiet bez względu na wielkość piersi. Vechhio wstawiła zdjęcia swojego stroju oraz topu, który stał się przyczyną kłótni i nie widzimy w tym nic gorszącego.

Owszem, stojąc profilem to trudno nie zauważyć, że ma bardzo duży biust, ale nie jest on w żaden sposób eksponowany. W odpowiedzi na post Jenny, Sean Whittal – dyrektor regionalny Movati Athletic Group, napisał, że personel każdego dnia dba o odpowiednią i przyjazną atmosferę panującą w ich siłowniach, pragnąc, aby każdy użytkownik czuł się u nich dobrze. Proszą każdego, aby odpowiednio się ubierał, nosił odpowiednie buty do ćwiczeń i ograniczył korzystanie z telefonu komórkowego. Jest dla nich bardzo ważne, aby każdy, kto korzysta z Movati wychodził z pozytywnymi doświadczeniami i wrażeniami z siłowni. Jego zdaniem incydent miał miejsce, dlatego że inni ćwiczący zgłosili personelowi nieodpowiedni ubiór Jenny Vechhio, ale nie chcieli jednak jej urazić. W międzyczasie post na Facebooku zdobył ogromną popularność i rozprzestrzenił się w sieci zbierając słowa wsparcia dla autorki i krytyki dla Movati. A Wy co sądzicie? Top jest wulgarny? Nieodpowiedni? Znacie podobne incydenty z Waszych siłowni?

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *