Wade McCrae Washington – PRO kulturysta z porażeniem mózgowym

Wade McCrae Washington miał dosyć powodów, aby się poddać. Od urodzenia cierpi na porażenie mózgowe, a w wieku 12 lat zdiagnozowano u niego skoliozę. Jednak ten 47-latek nie poddał się i chciał, żeby jego życie wyglądało inaczej, niż na jakie został skazany z powodu swojej niepełnosprawności. Od 12 roku życia Wade marzył o tym, by zostać kulturystą lub zawodowym zapaśnikiem. Chciał być kimś znanym i zapisać się w historii sportu. Zamiast użalać się nad sobą, skupił się na celach, które wydawały się możliwe do zrealizowania, a kulturystyka była jednym z nich. Z upływem czasu, stała się ona jego całym życiem. Pewnego dnia Wade wszedł do Houston Gym w Teksasie, gdzie od razu rzucił mu się w oczy pewien baner. Wysoko na ścianie sali gimnastycznej był biały napis, który brzmiał: “Tina Chandler z Houston Gym, Nationals Champion IFBB 2007″. Ten widok jeszcze bardziej nakręcił Wade’a. Tina Chandler, trenerka w Houston Gym, była pierwszym członkiem siłowni, która osiągnęła status PRO. Właśnie w tym momencie, Wade wyobraził sobie swoje imię na własnym banerze w tym samym odważnym, czarnym tekście, wiszącym tuż obok Tiny. To właśnie Tina stała się jego “aniołem stróżem”, który pilnował jego treningów.

https://www.instagram.com/p/BfrpoiQHzh9/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_profile_upsell_logged_in_control

Ale po tym jak zmarła jego ukochana babcia, która była jego największą fanką, Wade wpadł w depresję. Przestał ćwiczyć i pogrążył się w żałobie. Minął rok, gdy zdał sobie sprawę, że nie chce dłużej trwać w tym stanie i pragnie spełniać marzenia. Chciał pokazać innym niepełnosprawnym, że wszystko jest możliwe. Wrócił do treningów, a wsparcia udzielała mu żona BJ, która również dołączyła do niego. Po pewnym czasie zaczęli szukać zawodów, w których Wade mógłby wystąpić. Dowiedzieli się o Nspire Sports League (NSL), gdzie jest odpowiednia kategoria dla niepełnosprawnych. Wade dopiął swego i zdobył medal o którym marzył! Od tego momentu uwierzył w swoje możliwości i stał się pewny siebie. Ale to nie wszystko! Niepełnosprawny zawodnik zdobył upragniony status PRO i kolejnym jego celem jest stać się legendą kulturystyki. Osiągnął cel sprzed kilku lat i baner, o którym marzył, wisi teraz w klubie. 5 maja będzie rywalizował w kolejnym konkursie w Texasie w Global Bodybuilding Organization.

“Chcę udowodnić, że osoby niepełnosprawne mogą robić wszystko, co chcą, jeśli na to ciężko pracują. Tym razem jestem gotowy. Jestem gotowy, by wygrać. “

Jesteśmy pełni podziwu dla Wade’a, za wysiłek i pracę jaką włożył w dążeniu do spełnienia swoich marzeń! A Ty? Nadal masz wymówki?

https://www.instagram.com/p/BbXgwiyHIM4/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_profile_upsell_logged_in_control

https://www.instagram.com/p/BcnEgv1D8Ot/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_profile_upsell_logged_in_control

https://www.instagram.com/p/Bfq7q94HgDi/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_profile_upsell_logged_in_control

https://www.instagram.com/p/BYcarUFHAFz/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_profile_upsell_logged_in_control

https://www.instagram.com/p/BdOF_eknLR6/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_profile_upsell_logged_in_control

https://www.instagram.com/p/BhaGI2NhBrH/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_profile_upsell_logged_in_control

https://www.instagram.com/p/BClLZrKgV-h/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_profile_upsell_logged_in_control

 

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *