Trening kardio. Zalety treningu kardio

bieganie-kardio

W obecnych czasach przynajmniej większość z nas stara się być fit, być osobami aktywni. Zdecydowana większość z osób trafionych piorunem aktywności została jednocześnie zarażona pasją biegania. Jest to bez wątpienia najprostsza i chyba jedna z najtańszych form aktywnego wypoczynku. No i na szczęście można do niej podchodzić na różne sposoby. Zdecydowana większość “zarażonych” preferuje już poważne treningi, których podsumowaniem są starty w biegach zorganizowanych na 5 kilometrów, 10 kilometrów, półmaratonach, do maratonów włącznie. Są jeszcze oczywiście różne biegi ultra, ale to już może na razie pominę.

Jednak, okazuje się, że nie trzeba aż posuwać się do biegania, by prowadzić zdrowe, aktywne życie. Tym bardziej, że bieganie niesie za sobą różne i to wcale nie incydentalne przypadki urazów, a nawet kontuzji. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, kiedy nasz pasją staje się trening kardio. Brzmi to interesująco, kojarzy się jednoznacznie z sercem, ale warto wiedzieć ” o co tutaj biega”, czy raczej ” z czym to się je”. Oficjalnie i w wielkim skrócie możemy napisać, że jest to forma ćwiczeń, której celem jest poprawienie wydolności naszego serca. Może go uprawiać każda osoba bez wyjątku, pomaga w zgubieniu nadmiernych kilogramów. Dodatkowo ma zbawienną moc na nasze krążenie, dotlenia nas i jest zbawienne dla naszego całego organizmu. Umiarkowane ćwiczenia kardio w czasie nie krótszym niż pół godziny to najskuteczniejszy sposób na szybką utratę zbędnych kalorii.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Kamila Cynowska pisze:

    Witam, chciała bym się zapytać o ćwiczenia typu kardio, podobno znacznie przyspieszają metabolizm organizmu przez co łatwiej zrzucić kilogramy – czy jednak mogą być one w jakiś sposób szkodliwe dla zdrowia? Bardzo proszę o odpowiedź czy tak warto regularnie ćwiczyć? Bo już słyszałam o nich podzielona zdania i sama nie wiem co jest prawdą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *