Spalacz tłuszczu dla początkujących

Odchudzanie jest procesem dość złożonym. O ile podczas budowy masy mięśniowej można było sobie pozwolić sobie na pewne odstępstwa od codziennego reżimu, o tyle na redukcji sprawa się nieco komplikuje. Do tego dochodzą zastoje w dalszych postępach. Jednak rynek suplementacyjny wychodzi nam na przekór, proponując produkty skutecznie wspomagające ten ciężki okres.

spalacz-tluszczu-poczatkujacy

Czy spalacz to dobry pomysł?

Tak, pod jednym warunkiem. Spalacz musi tworzyć element większej układanki, w skład której wchodzą dodatkowo dieta i trening. Włączenie tego typu środka do diety sprawi, że będziemy w stanie lepiej się kontrolować, nasza gospodarka insulinowa usprawni swoje działanie. Spalacze tłuszczu są to środki, które skutecznie wspomagają tempo przemian metabolicznych, usprawniając zarówno efekt termogeniczny naszego organizmu, jak i przyspieszając funkcje lipolityczne, powiązane z rozkładem tłuszczu, tak by organizm mógł wykorzystać wolne kwasy tłuszczowe na potrzeby energetyczne.

Co powinien zawierać spalacz dla początkujących?

Przede wszystkim powinien być to produkt, który nie będzie przesadnie mocny. Jego skład oparty na kofeinie, wyciągach roślinnych, czy ekstraktach z zielonej kawy i herbaty – wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Jeżeli będzie bogaty w takie dodatki jak pieprz, ALA, czy cynamon, spowoduje to usprawnienie wrażliwości naszych tkanek na insulinę. Dobrym dodatkiem jest również l-tyrozyna, która wspomaga pracę tarczycy, jak i układ nerwowy.

Czy jest bezpieczny?

Produkty jakie oferuje rynek polski są w pełni bezpieczne. Normy jakie wyśrubowane są w naszym kraju sprawiają, że producenci nie są w stanie dodać czegoś ekstra, spoza listy substancji dopuszczonych do obrotu. Jeżeli uprawiasz sport zawodowo lub martwisz się o własne zdrowie, najlepiej będzie zainwestować właśnie w rodzime marki.

Jak stosować?

Generalnie spalacze stosujemy przed aktywnością fizyczną. 30-40 minut przed wysiłkiem, jest to okres który pozwala składnikom zawartym w produkcie na aktywność biologiczną, która powinna objawiać się lekkim uczuciem ciepła czy pobudzeniem. Ważne jest też, aby zachować odpowiedni odstęp od posiłku przed treningowego, który powinien być spożyty na 2h przed wysiłkiem.

Podsumowanie

Spalacz tłuszczu dla początkujących powinien stanowić pewien element uzupełnienia codziennej aktywności fizycznej, jak i dawkę pobudzenia, motywacji do działania. Nie powinien to być produkt z najwyższej półki, który przeznaczony jest dla osób doświadczonych i chcących zejść bardzo nisko z poziomem tłuszczu w ciele. Dlatego pamiętaj, by dobierać suplementację zgodnie z Twoimi celami, jak i doświadczeniem, a z biegiem czasu przyjdzie okazja do wypróbowania środków bardziej zaawansowanych.

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

  1. Martusia pisze:

    Jako, że lato już za chwilkę to postanowiłam dodać sobie do treningów spalacz, padło na Redox Extreme. Jeśli o wizualny efekt chodzi, to widzę już efekty na brzuszku;) Polecam, bo przy tym jako gratis jest fałdomierz i dieta ze stronki potreningu.pl

  2. Robert pisze:

    Ja zaczynałem redukcje z burn4all, efekty dobre, jednak później miałem przerwę w treningach dosyć długa i znowu mi urosła fałdka na brzuchu. Później się suplementowalem redoxem i schudłem błyskawicznie. Dołączyłem dietę i znowu treningi, efekt zachwycający.

  3. Miłosz pisze:

    Uważam, że każdy początkujący powinien skorzystać z pomocy – rad specjalistów. Poza dobrze dobranym suplementem, ważna jest także dieta. Kluczem do osiągnięcia swoich celów jest również cierpliwość w spalaniu tłuszczu, bez której ani rusz 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *