Rodzaje kreatyny. Najpopularniejsza i najlepsza kreatyna.

Rynek suplementacji jest tak szeroki, że osoby szukające odpowiedniego produktu dla siebie dostają zawrotu głowy chcąc znaleźć środek, który przypasuje ich celom treningowym. Mało tego, wybór jednej substancji, która występuje w kilku formach może nabawić nas bólu głowy. Przedstawimy Wam małą ściągawkę z różnych rodzajów kreatyny, które dostępne są na naszym rynku.

kreatyna-rodzaje

 

Najpopularniejsze formy kreatyny to:

Monohydrat kreatyny, stanowi podstawową formę kreatyny, która stanowi bazę do połączenia z innymi substancjami w molekuły, o nieco innych właściwościach. Monowodzian to nic innego jak kwas metylowo-iminomocznikowo-octowy.
Jabłczan kreatyny (TCM), jest to połączenie cząsteczki kreatyny z kwasem jabłkowym. Kwas jabłkowy wykazuje działanie synergistyczne do działania kreatyny, wspomaga gospodarkę energetyczną organizmu.
Ester Etylowy kreatyny (CEE), stanowi formę estryfikowaną kreatyny, która ma na celu zwiększenie biodostępności keratyny w naszym ciele.
Chelat magnezowy kreatyny, jest to połączenie chelatu magnezu z cząsteczką kreatyny. Magnez wykazuje właściwości agonistyczne do kreatyny, wspomaga jej funkcję w naszym ciele.
Buforowany monohydrat kreatyny. Proces połączenia kreatyny z buforem wodorowęglanowym. Ma na celu zwiększenie odporności kreatyny na przekształcanie do jej nieaktywnej formy – kreatyniny.
Cytrynian kreatyny. Połączenie to wspiera przyswajalność kreatyny. Dodatek kwasu cytrynowego, stanowi uzupełnienie elementu cyklu Krebsa, co dodatkowo wspomaga gospodarkę przemian energetycznych.
Orotan kreatyny. Połączenie witaminy B13 z cząsteczką kreatyny ma na celu podnieść jej właściwości anaboliczne.
Pirogronian kreatyny. Połączenie pirogronianu wspomaga wychwyt glukozy w naszym ciele, aby spowodować lepszy transport kreatyny do mięśni.
Glukonat kreatyny. Połączenie kreatyny i glukozy, ma na celu zwiększyć wyrzut insuliny, która dba o transport kreatyny w organizmie.
Azotan kreatyny. Istotą połączenia jest poprawa przepływu substancji w naczyniach krwionośnych. Azotany odpowiadają za lepszą rozpuszczalność całej cząsteczki i wchłanianie suplementu.
Kreatyna AKG, to molekuła w skład, której wchodzi alfaketoglutaran i kreatyna. Alfaketoglutaran odpowiada między innymi za metabolizm węglowodanów, co ma sprzyjać transportowi kreatyny do mięśni.
Fosforan kreatyny. Stanowi połączenie kreatyny i fosforu, którego zadaniem jest wsparcie dla gospodarki energetycznej naszego ciała.
Kreatyna HCL. To czysta farmaceutyczna kreatyna, która w postaci chlorowodorku wykazuje silną biodostępność i praktycznie 100% wchłanianie.
HMB kreatyny. Jest to połączenie kreatyny z cząsteczką HMB, która ma na celu zwiększenie możliwości kreatyny.

Która kreatyna jest najlepsza?

Jak widzimy lista substancji jest naprawdę imponująca. Część z tych form kreatyn jest dostępna jedynie w postaci produktów złożonych nazywanych stackami kreatynowymi, a ich zakup, jako monopreparatu jest dość trudny i czasem kosztowny. Osoby stosujące kreatynę najchętniej korzystają z suplementacji monohydratem czy też jabłczanem. Obecnie coraz większą popularność zdobywa również kreatyna w formie HCL, której dawkowanie jest kilkukrotnie mniejsze niż popularnego mono.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *