Ranking kreatyn 2019. Najlepsza kreatyna.

Czym jest kreatyna?

Kreatyna należy do grupy związków organicznych, zawiera w swojej budowie guanidynę oraz kwas octowy, klasyfikując ją w grupie aminokwasów. Występuje obficie głównie w mięsie oraz ścięgnach, a jej występowanie odkrył badacz Eugène’a Chevreul w 1832 r. Organizm człowieka potrafi syntetyzować kreatynę z takich związków jak glicyna, metionina i arginina, które wykazują zdolności do łączenia się z fosforanem. Organizm dziennie wytwarza około 1g kreatyny, a jego zapotrzebowanie dobowe na ten związek waha się w granicach 2g.

Jak organizm wykorzystuje kreatynę?

Organizm poprzez działanie kinazy kreatynowej rozkłada kreatynę do formy fosforanu kreatyny. Podczas treningu, aby mięsień mógł uzyskać energię, następuje rozpad wiązań fosforowych cząsteczki ATP, tworząc związek ADP. Fosforan kreatyny, jako nośnik reszty fosforanowej sprawdza się doskonale jako katalizator resyntezy ADP do ATP, co skutkuje szybszą odnową i dostępnością energii. Oznacza to, że podczas intensywnych ćwiczeń fizycznych, jesteśmy w stanie skrócić czas przerwy, ze względu na intensywniejszy poziom resyntezy. To dzięki temu działaniu, podczas serii treningowej czujemy, że mamy więcej siły oraz jednocześnie możemy pozwolić sobie na skrócenie przerwy między seriami.

Ranking kreatyn TOP5

Przygotowaliśmy dla Was ranking kreatyn. Kreatyna występuje obficie głównie w mięsie oraz ścięgnach, należy do grupy związków organicznych, klasyfikując ją w grupie aminokwasów.  To dzięki jej działaniu, podczas serii treningowej czujemy, że mamy więcej siły oraz jednocześnie możemy pozwolić sobie na skrócenie przerwy między seriami, czyli doskonale wspomaga wytrzymałość mięśniową.

SFD Creatine HCL

Wybór wydaje się oczywisty. Bardzo rozsądna cena i forma kreatyny która nie zawodzi. Chlorowodorek kreatyny w opinii użytkowników daje wyjątkowe “ubicie”, bez wrażenia nabierania wody. Fakt ten pozwala uznać wymienioną formę za wyjątkowo szlachetną w swoim działaniu. Szybki wzrost siły, dobrej jakości masa, a także wrażenie lepszej regeneracji. Tą formę i ten produkt możemy polecić każdej grupie zaawansowania i każdej dyscyplinie, gdzie siła i wytrzymałość są w cenie. W naszym rankingu kreatyn, bez wahania przyznajemy miejsce pierwsze.

KUP TERAZ


Trec TCM3

Niekwestionowany hit sprzedaży. Najbardziej popularny produkt w wielu sklepach z suplementami. TCM to dobrze rozpuszczalna, a także stabilna forma kreatyny. Ten produkt Treca od wielu lat znajduje się w sprzedaży i jest najczęściej wybierany przez amatorów jabłczanu kreatyny. Nie ulega konwersji do kreatyniny, tym samym jest bezpieczny dla nerek. Testujący zwracają uwagę na znaczną poprawę parametrów treningowych i szybkie postępy. W naszym rankingu produkt Trec TCM3 otrzymuje miejsce drugie. Produkt dostępny w formie proszku i kapsułek

KUP TERAZ


Activlab TCM

Kreatyna oferowana przez firmę Activlab, nie różni się od produktu Treca. Z tej przyczyny mieliśmy lekki “zgryz” co do przyznania miejsca dwa i trzy. Activlab TCM, mimo tak samo pozytywnych opinii lokujemy na miejscu nr. 3. Jako kryterium przyjęliśmy sobie częstotliwość wyboru jednego i drugiego produktu w sklepach z suplementami. Dlatego punkt więcej dla Trec TCM3. Activlab TCM możecie kupić w formie kapsułek i w formie proszku. Proszek oczywiście jest tańszy, a jego smak nie jest na tyle koszmarny, by zniechęcić do kolejnej porcji.

KUP TERAZ


Universal Nutrition Creatine Micronized Powder

Nie będziemy nikomu “nawijali makaronu na uszy” pisząc rozpraw, jak dobre są inne formy kreatyny a monohydrat to już przeżytek. Otóż nie, to nadal jedna z najlepszych form dostępnych na rynku, najlepiej przebadana, bezpieczna, działająca i najtańsza opcja. Dlaczego w tej kategorii wyróżniamy produkt marki Universal? Mamy do czynienia z pierwszej klasy surowcem, produktem sprawdzonym i cieszącym się nienaganną opinią. Nie przypominamy sobie by ktoś narzekał na tę markę. No może, kiedyś na ceny…. Obecnie produkty firmy Universal nie odbiegają przerażająco cenami od konkurencji.

KUP TERAZ


Olimp Creatine Magna Power

Dla niektórych może się to wydawać zaskoczeniem, ale wyróżniamy tę formę za unikalne połączenie kreatyny i magnezu. Testujący ten produkt zwracają uwagę na polepszoną regenerację i dobre samopoczucie. Nie jest to zbyt popularna forma ( cena) jednak lubimy innowacje i firmy, które nie stoją w miejscu. Warto sprawdzić, porównać i mieć swoje zdanie. Mimo wspomnianej różnicy cenowej jest to produkt godny polecenia.

KUP TERAZ

Może Ci się również spodoba

5 komentarzy

 1. Przemek_88_ pisze:

  Bez kreatyny nie wyobrażam sobie treningów 😀

 2. kreatyna pisze:

  Świetny ranking, do listy jeszcze bym dodał kreatynę a właściwie stack kreatynowy creatine xpload z olimpu. Daje kopa!

 3. MarekX pisze:

  Ja ostatnio próbowałem tą mega tanią kreatynę:
  http://www.sfd.pl/sklep/FitWhey_Creatine-opis35688.html

 4. MarcinES pisze:

  Dlaczego na 1 miejscu jest kreatyna HCL a nie mono?

  • KochamSilownie pisze:

   Niektóre badania naukowe pokazują że kreatyna HCL jest w stanie przyswajać się efektywniej, szybciej nasyca mięśnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *