Mistrzynią IFBB Pro została 52-letnia mama!

Kobiety myślą, że ich figura diametralnie zmienia się po upływie 30 roku życia oraz po urodzeniu dziecka. Odpuszczają sobie, są ciągle zmęczone, nie umieją znaleźć czasu na trening.  Kimberly Blankenship z Alabamy jest doskonałym przykładem na to, że można żyć inaczej! Ta 52-letnia mama dwójki dzieci została mistrzynią IFBB i to w lidze PRO!

Pierwszy raz wystartowała w zawodach w 2009 roku i właśnie wtedy rozpoczęła karierę. Od zawsze podziwiała zawodniczki fitness oraz ich figurę. Wyglądała przeciętnie – jak każda mama w średnim wieku. Postanowiła w końcu dołączyć do grupy tych kobiet, które zawsze podziwiała. W wieku 44 lat postanowiła zasięgnąć rad trenera personalnego oraz dietetyka. Kiedy nauczyła się swojego ciała, zaczęła zauważać imponujące zmiany w swojej figurze.

Szybko nauczyłam się, że “czysta dieta” jest kluczem do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Przez dwanaście tygodni stosowałam ścisłą dietę wysokobiałkową o niskiej zawartości węglowodanów i wystąpiłam w pierwszych zawodach w wieku 45 lat. To mnie wciągnęło!

 

https://www.instagram.com/p/-7OyIIpsjo/?utm_source=ig_embed

Początki nie były łatwe. Kimberly sukcesywnie startowała w zawodach dwa razy do roku, aż w końcu w 2015 nastąpił przełom. Zdobyła IFBB Card w wieku 50 lat!

https://www.instagram.com/p/BbFABU3HGKj/?utm_source=ig_embed

Pomimo krytyki i różnych uwag dotyczących treningu, Kimberly realizuje swoje plany i zawsze powtarza wszystkim, że wierzy w to, że można osiągnąć wszystko. Trzeba tylko chcieć.

Zawsze mówię ludziom, że nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie diety i treningu. Moja rada dla nich polega na wyznaczaniu realistycznych celów – nie próbuj konkurować z tym, co widzisz w mediach. Dopóki idziesz do przodu, wygrywasz.

Oprócz Kimberly, dobrym przykładem są Polki – Agnieszka Kubaczka oraz Monika Zborowska. Odnoszą sukcesy w Polsce i doskonale motywują te kobiety, które w kwestii swojej formy nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa.

https://www.instagram.com/p/-XnCtVpslD/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/BY_phB9ngWV/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/7RI24xJshH/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/BdZNORnH0Fc/?utm_source=ig_embed

 

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Natasza pisze:

    Bo wiek t tylko liczba 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *