Samuel Kulbila – afrykański kulturysta sprawi, że nie będziesz mieć wymówek!

Kulbila Samuel jest afrykańskim kulturystą z Ghany, który udowadnia, że można zrobić świetną formę ćwicząc w domowej siłowni, bez profesjonalnego sprzętu i suplementów. Samuel zaczął trenować w wieku 21 lat za namową kolegi. Szybko okazało się, że ten dzień zmienił jego życie! Słynna, domowa siłownia powstała ze skrawków metalu, rur i betonu i tworzy prywatną salę gimnastyczną dla lokalnych pasjonatów. Samuel mówi, że mieszkają daleko od miasta, w którym jest profesjonalna siłownia, więc jedyną alternatywą było stworzenie własnego miejsca.

“Powodem, dla którego sami stworzyliśmy sprzęt do ćwiczeń jest to, że mieszkamy daleko od miasta, w którym mają prawdziwe sale gimnastyczne. Nawet gdyby było bliżej, nie byłoby nas stać na to ze względu na cenę karnetu.”

Samuel nie robi cardio, ale biega około dwa razy w tygodniu, jeśli przeprowadza redukcję lub robi wtedy dwa treningi siłowe dziennie. Nie jest zwolennikiem ćwiczeń aerobowych, ponieważ twierdzi, że wyczerpują one organizm i powodują zbyt dużą utratę jego ciężko wypracowanych mięśni. Czym się zajmuje poza treningami? Pracuje na budowie i jest ochroniarzem w nocnym klubie. Dzięki temu ma pieniądze na rozwijanie swojej pasji. Jest również sponsorowany przez firmę o nazwie “Serious About Lifting”, dzięki której ma dodatkowy dochód.

Samuel ściśle przestrzega planu posiłków i rzadko robi odstępstwa od diety. Znaczną część jego zróżnicowanej diety stanowią naturalne pełnoziarniste produkty. Tak wyglądają jego posiłki:

Posiłek 1: “Hausa koko” i “koosay” (kasza jaglana i bób)

Posiłek 2: sześć białek jaj, dwa banany i lekko ugotowany owies

Posiłek 3: ryż, pochrzyn, banan lub “eba”, sos z liści kokoyam z wędzoną rybą (tuńczyk, łosoś lub sum) i awokado

Posiłek 4: ryż, pochrzyn, banan, gulasz z pomidorów, dwa całe jajka na twardo i zielona fasolka

Trenuje przy ulubionych utworach z gatunku afro pop i hip hop. Jednak jego ulubionym artystą jest Davida Guetta i to od jego piosenki otrzymał pseudonim “Titanium”. W 2014 roku Samuel zajął III miejsce w swoim pierwszym konkursie “Man Ghana National Championship”. Zyskał ogromną popularność w mediach społecznościowych i dąży do tego, aby stać się jednym z największych kulturystów wszech czasów! Samuel mówi, że jego celem jest też sprawienie, by kulturystyka była znana i popularna w Ghanie, tak jak jest to na całym świecie. Marzy też o własnej, profesjonalnej siłowni. Czy mu się uda? Mamy nadzieję, że tak! Jego historia jest naprawdę imponująca, ale nasuwa się pytanie… W jaki sposób kulturysta bez odpowiednio wyposażonej siłowni i bez suplementów, może zyskać taką formę i docięcie? Ogromny szacun!

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *