Koncentrat białka serwatkowego – WPC

wpc-koncentrat-bialka-serwatkowego

Koncentrat białka serwatkowego, czyli Whey Protein Concentrate ( WPC ) to najczęściej wybierane białko wśród osób chodzących na siłownie i chcących uzupełnić swoją dietę w tak pożądane w naszej diecie białko. Zapewne tysiące kilogramów tego białka przesypało się w szatniach po ekstremalnym treningu, w miejscu gdzie najczęściej przygotowuje się takie magiczne mikstury ( przynajmniej my tam przygotowujemy, w domu żona partnerka krzyczy 😉 ).

Czym właściwie jest WPC i dlaczego jest tak popularne ?

Białko serwatkowe posiada wysoką zawartość aminokwasów egzogennych, dlatego cechuje się jedną z najwyższych wartości odżywczych. Znajdziemy tam również aminokwasy rozgałęzione, które elegancko stymulują regenerację po intensywnym wysiłku. Można się łatwo domyślić, że WPC najlepiej ładować do shakera wypełnionego mlekiem ( wodą ) i pić po treningu.

..ile białka wsypać ?

Standardowo zazwyczaj jedną porcję, czyli jakieś 20-30 gramów, ale kto by tak dokładnie mierzył, brzuch nam od większej porcji nie wybuchnie. Warto mieć taką alternatywę, kiedy po treningu nie mamy czasu na zjedzenie porządnego posiłku.

 

 

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. TMEix pisze:

    Również lubię żyć niebezpiecznie i nie sugeruje się porcjami na opakowaniach 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *