Kilka porad jak jeść więcej

Masz problem ze zmieszczeniem się w swoim bilansie kalorycznym? Chciałbyś jeść więcej, robić to regularnie, ale po prostu nie masz apetytu? W tym artykule doradzamy, jak zacząć jeść więcej.

Przestań przejmować się kalorycznością

Wszystko oczywiście w granicach zdrowego rozsądku. Jeśli nie jesteś na niskokalorycznej diecie, nie musisz skrupulatnie liczyć energii, którą przynosi Ci każdy posiłek. Możesz włączyć do swojej diety lody, płatki kukurydziane, a od czasu do czasu pozwolić sobie nawet na żelki. To są tzw. produkty o większej gęstości energetycznej. Zjesz więcej kalorii, natomiast nie będziesz musiała się objadać.

Kalorie w płynie przychodzą z pomocą!

Posiłki, które przyjmujesz w postaci płynnej są szybciej trawione przez Twój organizm. Dzięki temu możesz zjeść więcej kalorii, nie obciążając żołądka. Dodatkowym plusem jedzenia płynnych posiłków jest szybkość ich wykonania.

Jeśli jesteś aktywny i potrzebujesz więcej kalorii, dobrym pomysłem będzie również picie soków owocowych lub warzywnych. Na przykład: szklanka soku pomarańczowego to dodatkowe 100 kcal.

Kilka podstawowych rad dla tych, którzy chcą więcej zjeść

Poniżej przedstawiamy kilka rozwiązań dla osób, którym zależy na większej kaloryczności posiłków. Nie musisz stosować się do wszystkich zaleceń, ale warto je znać, aby w razie potrzeby zmieniać swoje nawyki żywieniowe i urozmaicać dietę.

Wysoka smakowitość jedzenia

Ta właściwość naszych posiłków jest bardzo istotna. To proste – im coś jest smaczniejsze, tym więcej i chętniej to jesz. Doprawiaj swoje potrawy tak, jak lubisz. Prawda, że to łatwe?

Ograniczenie ilości warzyw

Warzywa, oprócz cennych składników odżywczych, zawierają również dużo wody. Właśnie dlatego zapełniają nasz żołądek, przez co nie odczuwasz głodu. Pamiętaj, aby całkowicie nie eliminować warzyw ze swojej diety, jednak możesz ograniczyć ich spożywanie.

Łączenie produktów

Niewielu z nas wie, jak wiele może zdziałać mały kawałek masła dodany do ryżu. Dodaje on do jego kaloryczności mniej więcej 100 kcal. Właśnie w taki sposób, możemy łatwo podnieść energetyczność naszych posiłków. Mięsa jadaj z sosami, a sałatkę posyp pestkami dyni i słonecznika.

Odżywki białkowe

Dobrym rozwiązaniem na podaż większej ilości kalorii jest odżywka białkowa lub węglowodanowo-białkowa. Jeśli nie lubisz zmieniać swoich nawyków żywieniowych, będzie to dla Ciebie idealne rozwiązanie.

Zmniejsz spożycie błonnika

Bardzo często zdarza się, że podczas diety wysokokalorycznej źle się czujemy. Głównym sprawcą naszego złego samopoczucia jest błonnik, którego jest w nas po prostu za dużo. Ogranicz spożywanie błonnika, a poczujesz się lepiej.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *