Jak urozmaicić swoje śniadanie

Rozpoczynając prowadzenie zdrowej, zbilansowanej diety spotykamy się z propozycjami śniadania w formie owsianki. Stosując się do zaleceń, po kilku dniach zaczyna ona się nam nudzić. Co zrobić by urozmaicić jej formę?

sniadanie-fitsmak

Dodaj odżywki białkowej.

Obecnie rynek suplementów diety, proponuje wszelkiego rodzaju białka smakowe, których gama jest tak szeroka, że dostarczymy sobie wrażeń smakowych na najbliższe kilka miesięcy. Dodatnie 20-30g białka, do porcji płatków, będzie idealnie komponowało się z naszym śniadaniem.

Wykorzystaj owoce.

Nic tak nie cieszy oka jak kolorowy talerz. Wizualnie spójny posiłek, będzie dodatkowo napędzał nasz apetyt i chęć jedzenia.

Substancje smakowe i przyprawy.

Korzystaj z naturalnego kakao, cynamonu, miodu, gałki muszkatołowej. Nadadzą one odświeżającego smaku i pobudzą kubki smakowe.

Wykorzystaj orzechy w formie chrupkiego dodatku.

Chrupiące kawałeczki orzechów, dostarczą radości dla naszego podniebienia, dodatkowo będą one źródłem zdrowych kalorii.

Jeżeli nie jesteście fanami płatków osianych, możecie zastąpić ich strukturę wersją mieloną lub korzystając z gotowej mąki. Do dyspozycji mamy między innymi mąkę żytnią, orkiszową, razową, kokosową, które idealnie nadają się do stworzenia smacznego omleta. Mieszając mąkę, jaja, dodatek smakowy np. stewie, jesteśmy w stanie zrobić przepyszną podstawę dla naszego placka, która będzie gładka w konsystencji i nieco mniej wymagająca dla układu pokarmowego. Dodatkowo do ciasta, można wykorzystać rodzynki i drobno posiekane orzechy, które wraz z owocami na wierzchu dostarczą nam sporo smacznej energii o poranku.

Dysponując odżywką białkową, możemy w sposób łatwy manewrować smakiem omleta, poprzez dodanie niewielkiej ilości białka do ciasta przed smażeniem. Również można wykorzystać białko w formie polewy. Najlepiej wtedy celować w gęste odzywki kazeinowe lub wymieszać proteiny z jogurtem naturalnym. Jak widać śniadanie nie musi być nudne. Czasami mały dodatek w postaci smacznych owoców, orzechów czy wiórków kokosowych, potrafi całkowicie odmienić smak użytych produktów. Nie bój się eksperymentować, a codzienne przygotowanie posiłku traktuj jako formę rozrywki i odkrywanie nowych smaków.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *