Hafþór Björnsson czwarty raz wygrywa Strong Man Europe!

Islandczyk Hafþór Júlíus Björnsson, wygrał w zeszłym tygodniu swój czwarty konkurs Strong Man Europe! I to zaledwie miesiąc po tym, jak podniósł 472 kg w martwym ciągu podczas Arnold Strongman Classic. Może niektórzy z Was kojarzą słynną postać “Góra” z serialu “Gra o tron”. Dzięki wygranej, stał się pierwszym czterokrotnym mistrzem Europy w Strongman.

Hafþór był bezkonkurencyjny, zwłaszcza po tym, jak jego największy konkurent i najsilniejszy człowiek świata – Eddie Hall, musiał spasować z powodu niedawnej kontuzji kostki.

Oto wyniki Strong Man Europe:

1. Hafþór Júlíus Björnsson (Islandia)

2. Konstantine Janashia (Gruzja)

3. Mateusz Kieliszkowski (Polska)

4. Zydrunas “Big Z” Savickas (Litwa)

Hafþór oczywiście nie odpuszcza i szykuje się do Mistrzostw Świata. Rywalizacje 2018 World’s Strongest Man trwają od 28 kwietnia do 1 maja, a dwudniowe finały odbędą się 5 i 6 maja w Manili. Będą startować też nasi: Mateusz Kieliszkowski i Krzysztof Radzikowski, którym oczywiście kibicujemy i trzymamy za nich kciuki. Jednak to Hafþór wydaje się być liderem w przyszłym konkursie, patrząc na to w jakiej jest formie. Czy w końcu uda mu się zdobyć tytuł najsilniejszego człowieka na świecie? Poinformujemy Was o tym!

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *