Glutamina: jak dawkować i z jakim suplementem łączyć

Jak dawkować?

Protokoły stosowania glutaminy przewidują pewien okres ładowania. Otóż jak się okazuje, najlepiej przez okres około 5-7 dni stosować nieco zwiększone dawki sięgające nawet 20-30g, po których podtrzymujemy jej ilość w dawce 5-10g dziennie. Zabieg ten ma na celu odżywienie tkanki jelit, jej “uszczelnienie”, po czym dopiero możliwy jest do odnotowania efekt wspierający nasze mięśnie.

Kolejnym protokołem, jaki możemy znaleźć w sieci, to stopniowe zwiększanie jej poziomu.zaczynając od 5-10g, dawkę podbijamy co tydzień o 5g, aż dojdziemy do 40g dziennie preparatu. Sposób te również głównie uwzględnia stany wzmożonej aktywności, problemy jelitowe, czy obniżony poziom odporności, który trzeba poratować.

Dawkowanie standardowe przewiduje zastosowanie suplementu w ilości 10-15g dziennie, dawkując po 5g w porze okołotreningowej oraz przed snem. Dawka przed snem powiązana jest z wpływem na syntezę argininy, która to z kolei będzie stymulowała hormon wzrostu.

glutamina-dawkowanie

Z czym łączyć dla lepszego efektu?

Aby wspomóc działanie antykataboliczne preparatu, można połączyć ją wraz z aminokwasami rozgałęzionymi BCAA, które stosujemy razem z glutaminą w porze okołotreningowej. Dawka 10g BCAA + 5g glutaminy w porcji jest dość powszechnie używanym połączeniem, zabezpieczającym w pełni mięśnie. Jeżeli mowa o wykorzystaniu jej w celach anabolicznych, połączenie leucyny, kreatyny i glutaminy będzie tutaj stanowiło znakomitą mieszankę produktów promujących wzrost mięśnia. Przed treningowo łączymy kreatynę z glutaminą w ilości 5g jednego i drugiego produktu, a po treningowo stosujemy 5g kreatyny, 10g glutaminy oraz 5g leucyny. W dzień bez treningu siłowego wykorzystujemy kreatynę z glutaminą w ilości 5g kreatyny i 10-15g glutaminy na dobę.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *