Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

PLECY - pojedyncze pytania tutaj

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• PLECY - pojedyncze pytania tutaj

PLECY - pojedyncze pytania tutaj

?ród?o zdj?cia: portalwiedzy.onet.pl
    Ostatnio edytowany przez tomot; [ARG:4 UNDEFINED].

To pierwszy b?d?

Tak wi?c ?wicz? sobie bite 6 miesi?cy i praktycznie nic nie rozwijaj? mi si? najszersze, ani na szeroko??, ani na grubo??. No za?ama? si? idzie, staram si?, dieta jest, trenuj? systematycznie i nic. Czasem my?l?, czy by si? nie zabra? za szachy wodne , jak widz? "efekty" mojej ci??kiej pracy.

Aktualnie robi? split, mój plan na plery to:

dr??ek szeroki nachwyt (sam zrobi? 2 serie, 2 kolejne mi pomaga kolega, trzymaj?c za nogi)
    wios?o sztang? 3x 10-8-8
    przyci?ganie dr??ka na wyci?gu poziomym 3x 10-10-10

Za ka?d? porad? b?d? wdzi?czny, pozdro.

Komentarz

a gdzie mc??

Komentarz

studensky brak rosnacych plecow moga byc wynikiem niedoskonalosci natury technicznej. moze poprostu zle wykonujesz te ciwczenia. W podciaganiu na drazku jedziesz glownie na lapach, a sciagajac np nie dbasz o lokcie...

sugerowalbym, zebys swoje ciwczenia na plecy zrobil w obecnosci, kogos kto naprawde wie o co chodzi w terningu.
        kolejna sprawa to dobor odpowiednich obciazen. mozliwosci jest wiele, a ptrzez net ciezko dokladnie wytropic w czym problem

Komentarz

nagraj filmiki z wios?owa?, dr??ka

Komentarz

wiele osób ?le technicznie wykonuje ?wiczenia na plecy i si? dziwi ,?e im wcale nie idzie..

nie postowanie r?k do ko?ca.. przy wios?owaniu.. ?ci?ganiu do brzucha itp.. ci?gn? samymi r?kami , nie rozci?gaj? najszerszych, skracaj? ich ruch

po za tym plecy lub? spore ci??ary.. trzeba dorzuci? do pieca i robic mocny trening.. PLECY S? STWORZONE DO D?WIGANIA

Komentarz

W wios?owaniu do brzucha nie widz? nic z?ego(sam tak wios?uj? i na efekty nigdy nie narzeka?em), w nie prostowaniu r?k do ko?ca te?.

No i ZGADZAM si?, ?e plecy lubi? ci??ar
              z tym, ?e to si? cz?sto wyklucza z pedantyczn? technik?. (i dobrze )

Komentarz

chodzi?o mi o ?ci?ganie do brzucha siedz?c na wyci?gu.. trzeba tam jak najbardziej wyci?ga? r?ce i rozci?ga? motyl, nast?pnie trzyma? plecy prosto i nie odchyla? si? do ty?u.. bo wtedy to ju? nie plecy pracuj? tylko r?ce.

a 90% osób w?asnie tak robi to ?wiczenie, za?o?y du?y cie?ar odchyli si? do ty?y, r?k nie prostuje, przez co skraca ruch i tym samym skraca prace mi??ni grzbietu..

tak samo jak powinno si? prostowa? r?ce podczas podci?gania na dr??ku tak samo w innych ?wiczeniach na plecy.. wtedy wchodzi na plecy najlepiej

Komentarz

Zamieszczone przez ripahza Zobacz posta
                  chodzi?o mi o ?ci?ganie do brzucha siedz?c na wyci?gu.. trzeba tam jak najbardziej wyci?ga? r?ce i rozci?ga? motyl, nast?pnie trzyma? plecy prosto i nie odchyla? si? do ty?u.. bo wtedy to ju? nie plecy pracuj? tylko r?ce.
                  Nie moge si? zgodzi? z tym stwierdzeniem.
                  Miesie? najszerszy grzbietu zbli?a silnie rami? do tu?owia i cofa je do ty?u i do ?rodka
                  Pochylenie nie odgrywa tu kluczowej roli a bicepsy zawsze b?d? w ten ruch w??czone.

a 90% osób w?asnie tak robi to ?wiczenie, za?o?y du?y cie?ar odchyli si? do ty?y, r?k nie prostuje, przez co skraca ruch i tym samym skraca prace mi??ni grzbietu..
                  No i ok, nie ma w tym b??du, krótszy ruch jest ale jest te? wi?kszy ci??ar i to on jest bod?cem do wzrostu(si?y i masy)

tak samo jak powinno si? prostowa? r?ce podczas podci?gania na dr??ku tak samo w innych ?wiczeniach na plecy.. wtedy wchodzi na plecy najlepiej
                  Dlaczego prze?wiadczenie, ?e powinno si? prostowa? r?ce? Uwa?am inaczej; mo?na prostowa? ale mo?na te? nie prostowa? i utrzymywa? napi?cie (co wol? i stosuj? na dr??ku).

Twierdzisz, ?e nie prostowanie przyniesie w ko?cowym rozrachunku gorszy efekt?
                  Ostatnio edytowany przez tomot; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Zamieszczone przez tomot Zobacz posta
                    No i ZGADZAM si?, ?e plecy lubi? ci??ar
                    z tym, ?e to si? cz?sto wyklucza z pedantyczn? technik?. (i dobrze )
                    amen,
                    du?e ci??ary na plecy = du?e plecy
                    wiem bo mnie wreszcie uros?y, troche, ale uros?y

teraz dorzuci?em podci?ganie na dr??ku i jak sie okaza?o, na pocz?tku ?le robilem, bo opuszcza?em sie do pe?nego wyprostu i nie podci?ga?em na maksa do góry,

teraz ju? wyeliminowa?em te b??dy i po pierwszym, prawid?owym wykonaniu tego ?wiczonka, by?em w szoku jak piek?y motylki :P

Komentarz

MC +dr??ek + wios?o jednor?cz

Ja w?a?ciwie na tym zbudowa?em plecy.

Dr??ek robi? do pe?nego wyprostu gdy wchodz? na du?e ci??ary (lub minimalnie przed pe?nym wyprostem w d?u?szych seriach, ?eby utrzyma? napi?cie).

W wios?o na wyci?gu czy hantl? te? robi? ró?nie. Je?li du?o powtórze? - kulturystycznie - to zwykle zachowuje ca?y czas napi?cie i 'spinam' mi?sie? w górnej fazie ruchu.

S? zalety i wady obu sposobów, co powoduje, ?e nie warto rezygnowa? ?adnego z nich.
                      ile-do.pl oraz Kuchnia wietnamska

Komentarz

Dzi?ki Wam za odpowiedzi, postaram si? o filmy.

No i zapomnia?em napisa?, ?e MC robi? oczywi?cie, gafa

4 serie po 10-8-8-6

pozdro
                        Ostatnio edytowany przez usuniety_118; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

równie? mam problem z plecami , niby rosn? ale jako? powoli. je?li nakr?ci?bym filmiki to mogliby specjali?ci oceni? co ?le ? (oczywiscie najlepiej bez koszulki ?eby by?o dobrze wida? ? )

Komentarz

Najpierw napisz co? o wieku, sta?u, treningu pleców jaki stosujesz...
                            ile-do.pl oraz Kuchnia wietnamska

Komentarz

normalne z treningu

najlepiej widok z przodu i widok z boku
                              wios?owanie, mc, dr??ek, ?ci?ganie dr??ka czy co tam jeszcze robisz

Komentarz

Pracuję...
                              X