Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Masakra kondycyjna wg CHAO PRAYA ACADEMY!

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Masakra kondycyjna wg CHAO PRAYA ACADEMY!

Polecam:

Worek bokserski lub tarcze

("Five by fives")

Kopiemy b. szybko i do?? mocno w systemie z progresj? ilo?ci powtórze?, BEZ PRZERWY:

I SERIA: 1 lowkick, 2 lowkicki, 3, 4, 5, 4, 3, 2, 1 = 25 technik

II SERIA: 1 lowkick, 2 lowkicki, 3, 4, 5, 4, 3, 2, 1 = 25 technik

III SERIA: 1 lowkick, 2 lowkicki, 3, 4, 5, 4, 3, 2, 1 = 25 technik

IV SERIA:1 lowkick, 2 lowkicki, 3, 4, 5, 4, 3, 2, 1 = 25 technik

V SERIA:1 lowkick, 2 lowkicki, 3, 4, 5, 4, 3, 2, 1 = 25 technik

MI?DZY SERIAMI NIE MA ODPOCZYNKU!

Je?li nie damy rady zrobi? 5 serii naraz, robimy np. 2 serie (50 technik), przerwa i ciag dalszy pó?niej. W sumie w 5 seriach wykonujemy - 125 lowkicków. Je?li damy rad? robimy ca?o?? 2-3 razy (250 lub 375 technik). Zamiast lowkicka mo?e by? middlekick. Najpierw robimy jedn? nog? pó?niej drug?.

[ JAKO CIEKAWOSTKA: kiedy? na jednym treningu zrobi?em 20 pi?tek pod rz?d, czyli 500 kopni?? w serii - oczywi?cie du?ym kosztem si?y wzgl?dem pocz?tkowych podej?? ]

("Ten by Tens")

Analogicznie do kopania lowkicków robimy uderzenia r?koma (LEWY PROSTY + PRAWY PROSTY):

I SERIA: 2 uderzenia proste, 4, 6, 8, 10, 8, 6, 4, 2 = 50 technik
    ...
    V SERIA: 2 uderzenia proste, 4, 6, 8, 10, 8, 6, 4, 2 = 50 technik

MI?DZY SERIAMI NIE MA ODPOCZYNKU!

W sumie 250 technik r?cznych w ramach 5 serii. Je?li damy rad? robimy ca?o?? 2-3 razy (500 lub 750 technik)

("Four by Fours") -Tarcze tajskie lub worek

Kopni?cia, uderzenia r?koma i nogami w nast?puj?cej kolejno?ci:
    * 4x kopni?cie okr??ne praw? nog?,
    * 4x kopni?cie okr??ne lew? nog?,
    * 4x lewy prosty + prawy prosty,
    * 4x w klinczu uderzenia kolanami

Powtórz ca?o?? 10 razy, czyli wykonujemy: 80 kopni?? okr??nych, 40 technik r?cznych, 40 uderze? kolanami

("Five/Ten/Two") - Tarcze tajskie lub worek

Kopni?cia i uderzenia kolanami w nast?puj?cej kolejno?ci:
    * 5x kopni?cie okr??ne praw? nog?,
    * chwyt worka lub partnera i 10 prostych kolan,
    * obrót partnera trzymaj?ce tarcz? i 2x kopni?cie okr??ne praw? nog?

Powtórz pi?? razy, pó?niej zmiana nogi (ogó?em wykonujemy 70 kopni?? okr??nych i 100 kolanek)

Tarcze tajskie lub worek

Ca?o?? wykonujemy 10 razy:

* Lewy prosty + prawy prosty
    * Lewy prosty + prawy prosty, lewy sierpowy,
    * Lewy prosty + prawy prosty, lewy hak,
    * Lewy prosty + prawy prosty + lewy ?okie?,
    * Lewy prosty + prawy prosty + prawy ?okie?,
    * Lewy prosty + prawy prosty + lewe kopni?cie okr??ne,
    * Lewy prosty + prawy prosty + prawe kopni?cie okr??ne,
    * Lewy prosty + prawy prosty + lewe kolano proste,
    * Lewy prosty + prawy prosty + prawe kolano proste,

Ogó?em: 180 uderze? prostych, 20 uderze? ?okciami, 20 kopni?? okr??nych, 20 kolanami.
    Ostatnio edytowany przez _Knife_; [ARG:4 UNDEFINED].
    Lekarze chcą nas zabić, COVID to ściema, szczepionki nie działają, witamina C leczy raka, tiomersal wywołuje autyzm i inne #mity medyczne 2020!

"Co tam znowu bierzesz? Kreatynę monohydrat, bo jabłczanu to się trochę boję"

Największe zestawienie tekstów o interwałach wszelakich: TABATA, interwały VO2 MAX, IBUR, jak biegać - od A do Z.

nazwa bardzo adekwatna
    kurwa toz to serio masakra, chyba bym nie dal rady

Komentarz

Ja po treningach BJJ (gdy ju? par? walk po par? minut robi?em i dawa?em rad? wydolno?ciowo)- my?la?em, ?e mam dobr? kondycj?

Powiem tak, ?e starczy?o mi zrobi? te cholerne lowkicki na ilo?? i uderzenia r?koma - by odczu? totalne wyczerpanie. Teraz ju? jest znacznie lepiej, ale i tak ten trening wypruwa flaki.
      Lekarze chcą nas zabić, COVID to ściema, szczepionki nie działają, witamina C leczy raka, tiomersal wywołuje autyzm i inne #mity medyczne 2020!

Największe zestawienie tekstów o interwałach wszelakich: TABATA, interwały VO2 MAX, IBUR, jak biegać - od A do Z.

Komentarz

nie no ale wysilek w grapplingu to inny wysilek niz w stojce
        sa tez ludzie co taki trening jak ten co dales robia a w parterze caly czas na spince i 2 min i odpadaja

ja nie wiem czy bym dal te lowkicki nawet rade zrobic

Komentarz

trening ci??kiii.... , po wytrzyma?o?ciowym w zapasach te? ?adnie wraca?o mi si? przy pomocy ?ciany do szatni
          Zero gniewu, zero złości
          Wyjebane po całości

Komentarz

_Luk - z ciekawo?ci, co tam robili?cie? Ja mia?em tylko "zwyk?e" zapasy no i dedykowany trening kondycyjny pod BJJ (te? ci??ko bywa?o).

Zamieszczone przez mkd
            nie no ale wysilek w grapplingu to inny wysilek niz w stojce
            sa tez ludzie co taki trening jak ten co dales robia a w parterze caly czas na spince i 2 min i odpadaja
            Owszem, ale na tej samej zasadzie s? tacy co w stójce wyprztykaj? si? w 2 minuty i nie maj? si?y gardy trzyma? nawet

Komentarz

bo wysilek w parterze i w stojce to inny rodzaj wysilku, nie ma przelozenia wytrzymalosc z jednej plaszczyzny do drugiej prawdziwa ogolna wytrzymalosc wychodzi na jaw dopiero w walce przekrojowej, tam odpadaja leszcze

a ja slyszalem cos niecos jak buduja wytrzymalosc na zapasach i naprawde bylo to ciezkie, ale szczegolow nie jestem sobie w stanie przypomniec
              Ostatnio edytowany przez mkd; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Zamieszczone przez _Knife_ Zobacz posta
                _Luk - z ciekawo?ci, co tam robili?cie? Ja mia?em tylko "zwyk?e" zapasy no i dedykowany trening kondycyjny pod BJJ (te? ci??ko bywa?o).
                rozgrzewka 30 minut lekki rozruch, potem sporo krótkich sprintów przeplatanych elementami akrobatyki http://www.youtube.com/watch?v=jx4j3wFF2X0 potem elemnty podobne z drugiej po?owy filmiku http://www.youtube.com/watch?v=i83_0HRaIJg , nast?pnie wytrzyma?o?? w elementach walki z du?? intensywno?sci? wszelkiego rodzaju wynoszenia , kontrola przeciwnika wykluczenia rzuty itp
                Zero gniewu, zero złości
                Wyjebane po całości

Komentarz

U mnie w sekcji Karate jest dos?ownie taki sam trening.
                  czasami ró?na kolejno?? stacji ale wszystko porównywalne.
                  lowkicki robili?my po 10 serii
                  i po ka?dej serii by?a przerwa, ale na brzuszki 30sekund ró?nych ?wicze? na brzuch.

mkd nawet nie ?artuj, ?e nie da?by? rady.

Komentarz

nie wiem czy dalbym rade bo nigdy tego nie robilem
                    ale ciezko to widze zeby wszystko zrobic na maksymalnej szybkosci i sile

Komentarz

To wszystko na raz ?

Komentarz

?adne od?wie?enie
                        Zero gniewu, zero złości
                        Wyjebane po całości

Komentarz

Pracuję...
                        X