Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Co na poprawe motywacji i samopoczucia po Izoteku

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Co na poprawe motywacji i samopoczucia po Izoteku

Siema.
    Mam problem z moja zona. W wieku 29 lat wziela izo i teraz jest z nia dramat.
    Olewa robote, z lozka wstaje o 11, ciagle doly itd. Nawet na seks nie ma ochoty.
    Podejrzewam ze to po tym, bo wczesniej byla pelna zaangazowania i motywacji.
    Od odstawienia minelo juz pol roku i zadnej poprawy, jest wrecz coraz gorzej.

Macie jakies ponysly co jej mozna dac z ziolek/lekkich lekkow by to poprawic? Nie chce jej wysylac do psychiatry a tak to sie skonczy jak nic nie pomoze.

Biore Actaven - to tez retinoidy i moze spada jakies samopoczucie, ale takie objawy to mocna przesada. Sprawdzcie moze hormony.

Komentarz

Sprawdzilismy i jest ok. Dodatnie ziolek chyba nie zaszkodzi. Stany depresyjne zaczely sie pod koniec-po 14 miesiacach. Brala duza dawke bo miala masakre.

Komentarz

Zamieszczone przez P4TRYK Zobacz posta
        Biore Actaven - to tez retinoidy i moze spada jakies samopoczucie, ale takie objawy to mocna przesada. Sprawdzcie moze hormony.
        Ta, mocna przesada . Właśnie dlatego każdemu z miejsca odradzam izotretionine. Uszkodzenia czołowego płata mózgu, ośrodka motywacji, to chyba jedna z najczęstszych przypadłości.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15863802

Stany depresyjne wychodzące i trzymające przez kilka lat po odstawieniu itp.

Dziwnym trafem średnia zapadania na depresję w krajach rozwiniętych i wysokorozwiniętych to ok 8%, gdzie nawet 12% to osoby po przebytych kuracjach izotekiem.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21250961

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21903028

Badań mnóstwo na ten temat, na temat samobójstw po izoteku również. No, ale kasa z tego dla lekarzy zajebista, więc po co o tym mówić głośno?

Napewno duża ilość Alpha GPC + Cytokoliny, w celu regeneracji mózgu, warto spróbować różnych racetamów, szczególnie tych działających na uk. dopaminergiczny i płat czołowy. Z miejsca nastaw się na długoterminowy proces, bo to będzie trwało.
        Ostatnio edytowany przez krissxd; [ARG:4 UNDEFINED].
        www.PanDietka.pl

Konsultacje z zakresu dietetyki, dietetyki klinicznej.

Komentarz

ośrodek motywacji to dopamina, zobacz:

Human physiological responses to immersion into water of different temperatures.
          https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10751106/

"Cold water immersion (14 degrees C) lowered rectal temperature and increased metabolic rate (by 350%), heart rate and systolic and diastolic blood pressure (by 5%, 7%, and 8%, respectively). Plasma noradrenaline and dopamine concentrations were increased by 530% and by 250% respectively, while diuresis increased by 163% (more than at 32 degrees C)."

ps. jestem po 3 pełnych kuracjach izotekiem.
          Ostatnio edytowany przez htw; [ARG:4 UNDEFINED].
          correlation doesn't imply causation

Komentarz

Dzieki Kris, o to chodzilo:-)
            Poczytam o racetamach, namnozylo sie ich od czasu gdy sie interesowalem tematem.

Komentarz

Zamieszczone przez htw Zobacz posta
              ośrodek motywacji to dopamina, zobacz:

Human physiological responses to immersion into water of different temperatures.
              https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10751106/

"Cold water immersion (14 degrees C) lowered rectal temperature and increased metabolic rate (by 350%), heart rate and systolic and diastolic blood pressure (by 5%, 7%, and 8%, respectively). Plasma noradrenaline and dopamine concentrations were increased by 530% and by 250% respectively, while diuresis increased by 163% (more than at 32 degrees C)."

Tak, tylko że to chwilowe zwiększenie, a tu chodzi o wypoziomowanie neuroprzekaźników, homeostaze. Sprawdź długoterminowo.
              Przecież nie będzie wchodziła co godzinę do zimnej wody, tym bardziej, że do tego efektu organizm się przyzwyczaja. Oczywiście nie neguję tego, bo to świetna metoda na stymulację uk. sympatycznego, lecz niestety nie przywróci naturalnych funkcji układu limbicznego.

W ten sam sposób można by było podawać kokainę, która stymuluje ośrodek nagrody, ale niestety.. rozregulowuje receptory dopaminowe i nie tylko dopaminowe.
              www.PanDietka.pl

Komentarz

warto dbać również o rytmikę około dobową, warto poczytać :

Instytut Biologii Medycznej Polskiej Akademii Nauk

BADANIE INTERAKCJI ŚWIATŁO - DOPAMINA - MELATONINA W SIATKÓWCE KRĘGOWCÓW
                http://ibmpan.pl/pl/pracownie-instyt...ne-osiagniecia

ogolenie wiem że obecnie słabo ze światłem, a podczas kuracji wręcz nie wolno sie eksponować.

Warto odpaić :
                TEDxSMU 2013 The clock in our genes and in every cell of your body | Joseph Takahashi
                https://www.youtube.com/watch?v=ocqn3wYTCRM&t=20s

osobiście korzystam z lodowych kąpieli od roku i działa za każdym dokładnie tak samo, wychodzę i mogę wszystko - cay dzie. Polecam - ciężko się przełamać ale warto. Dobre efekty daje tez nurkowanie (wystarczy twarz) zeby sie dobrze dotlenic

tutaj wytumaczenie zjawiska:
                https://pl.wikipedia.org/wiki/Odruch_nurkowania
                Ostatnio edytowany przez htw; [ARG:4 UNDEFINED].
                correlation doesn't imply causation

Komentarz

Uwazac tylko na.telefon laptop tv czy zarowki tez zabrzają wydzielanie melatoniny?
                  “Każdy człowiek umiera, nie każdy naprawdę żyje.“ William Wallace

Komentarz

Zamieszczone przez htw Zobacz posta
                    i co? jakieś depresje, o których wspomina tutaj kriss?
                    sam jestem po kuracji i żadnych skutków ubocznych, problemy z motywacją i nastrojem to miałem zdecydowanie większe przed izo

krissxd - a te zmiany to teoretycznie permanentne czy organizm z czasem reguluje to co teoretycznie izo psuje? bo nie wiem czy mam teraz przez te 2-3 lata z ręką na pulsie żyć co by jakiegoś samobójstwa nie popełnić
                    Ostatnio edytowany przez Volcanodon; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

A powiedzcie mi , to jak walczyc z syfami, jak nie izo?

oczywiscie wit b5 + l-karnityne tez dolaczylem

nawet sie fajnie goi, ale slady zostają niestety...

pytanie jeszcze, bo wysypało mnie po przejściu z cypio na propa tak okropnie, wczesniej na cyklu na samym propie czy samym cypio zero problemow?

Komentarz

Syfy na cyklu sprawa losowa, ja nie mam żadnego problemu, czasem jak długotrwale jeżdżę autem albo siedzę na jakichś ćwiczeniach to się robią syfy na pośladkach czy plecach (szczególnie w lecie).

Lokalnie benzacne oraz hascoderm.
                        Ostatnio edytowany przez _Knife_; [ARG:4 UNDEFINED].
                        Lekarze chcą nas zabić, COVID to ściema, szczepionki nie działają, witamina C leczy raka, tiomersal wywołuje autyzm i inne #mity medyczne 2020!

"Co tam znowu bierzesz? Kreatynę monohydrat, bo jabłczanu to się trochę boję"

Największe zestawienie tekstów o interwałach wszelakich: TABATA, interwały VO2 MAX, IBUR, jak biegać - od A do Z.

Komentarz

Zamieszczone przez Volcanodon Zobacz posta
                          i co? jakieś depresje, o których wspomina tutaj kriss?
                          sam jestem po kuracji i żadnych skutków ubocznych, problemy z motywacją i nastrojem to miałem zdecydowanie większe przed izo

krissxd - a te zmiany to teoretycznie permanentne czy organizm z czasem reguluje to co teoretycznie izo psuje? bo nie wiem czy mam teraz przez te 2-3 lata z ręką na pulsie żyć co by jakiegoś samobójstwa nie popełnić
                          Nie ustepuja niestety, jak nic z nimi nie robisz. Uszkodzenie mozgu u niektorych wychodzily po 5 latach dopiero, jak mozg po prostu z wiekiem swoje dostaje, wtedy czlowiek zaczyna odczuwac. Tylko tak jak Knife pisze o syfkach i tyczy sie to kazdego innego tematu - jest to osobnicze.

Na pozbycie sie blizn czesto stosuje sie kwas mlekowy plus inne silniej zluszczajace kwasy, ktore zmieniaja strukture skory. Jedne warstwy robia sie plytsze, inne grubsze

Mysliscie, ze te podpisywanie papierow o skutkach ubocznych przed kuracja izotekiem to tylko o ciaze chodzi? Glupi nie sa, tylo robia glupich z nas.
                          www.PanDietka.pl

Komentarz

Dokladnie, a cudowna pani lekarz mowila ze "zaburzenia motywacji" wystepuja u 0.5% bioracych. Dramat. Licze ze sie poprawi. Kiedys pracowala po 12 godzin na dobe, teraz potrafi plakac bo sie reklama w tv wlaczyla przy cliffhangerze.

Komentarz

To chyba dokoncze opakowanie i odstawie to gowno, jak ma mi na mozg siąść

zreszta bol kolan elminuje w ogole cwiczenia jakiekolwiek na nogi,

dopiero biore to 2.5 miecha, a chyba mialem do pol roku ciagnac

Komentarz

Pracuję...
                              X