Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Marsz 50km. Jaki ekwipunek?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Marsz 50km. Jaki ekwipunek?

Cze??, 9 pa?dziernika chc? wyst?pi? w III edycji ekstremalnego marszu nocnego
    „?LADAMI GEN. NILA – OD ZMIERZCHU DO ?WITU”, ale nie mam kompletnego poj?cia jak si? do niego si? przygotowa?,poniewa? to b?dzie mój pierwszy tego typu marsz. Chodzi mi o ekwipunek co wzi??, ?eby pó?niej nie ?a?owa?. Wiem tylko, ?e na pewno wygodne buty i plastry. Oczywi?cie porady dotycz?ce samego marszu te? ch?tnie przeczytam

Pozdrawiam.

Dobierz bielizn?, która nie bedzie obciera?, bo bardzo to przeszkadza. Termoaktywne ciuchy te? si? przydaj?, szybciej schn?. Nie wiem czy daj? tam latarki na czo?o, ale je?li nie to si? przyda. Je?li umiesz czyta? mape to ok., je?li nie to po?wicz. Pewnie przyda si? co? do nawodnienia, jaki? ?el energetyczny. Nie wiem jak teren wygl?da, ale mo?e i zasypka si? przyda?. Moze te? jaka? siata na ?mieci do przyczepienia, dla wygody. Zobacz czy w regulaminie nie ma jaki? zastrze?e? przedmiotowych. I wiadomo, co zb?dne to nie bierzesz, bo obci??a Troch? ogólnie, ale specem nie jestem i wydaje si? przydatne. Takie d?ugie marsze to tylko za ma?olata z imprez robi?em i najgorszy by? deszcz + wiatr
    Ostatnio edytowany przez KowalX; [ARG:4 UNDEFINED].
    Nie możesz jednocześnie myśleć i uderzać - Miś Yogi.

Komentarz

Buty, skarpetki bez bawelny, dobra bielizna, batony i woda. Apteczka i zasypka do skarpet. Masc przeciwbolowa na kolana - u mnie czesto niezbedna na dlugim treku. Reszte olej. Sprawdz jak sie chodzi w przemoczonych butach

Komentarz

skarpetki bez bawelny
        Jak to? Ja bym po 10km mia? ju? mokro i nieprzyjemnie w butach w jakim? poliestrze. Na takie wyprawy ja bym bra? w?a?nie 95% bawe?ny i to najlepiej grube frote. I to ze 2 pary na zmian?. No chyba, ?e s? jakie? specyficzne jak ciuchy z membranami czy co? na tej zasadzie to nie wiem?

A tak to z tego co pami?tam z selekcji jak si? ogl?da?o, to warto mie? dwie pary butów w razie jakiego? bagna czy trudniejszego terenu.

Komentarz

1. Przygotowanie zacznij chodzi? po górach (nie musz? to by? tatry) Beskid wyspowy jest szczególny poniewa? szlaki s? zaniedbane i bardzo wymagaj?ce,
          2.Buty wed?ug uznania,
          3. Plecak (wygodny) a w nim woda na ca?y marsz, jedzenie (batony, banany, kanapki co kto lubi), latarka obowi?zkowo, i co? na zmian?, dobrze mie? podstawowe ?rodki opatrunkowe + zamra?acz,
          4. ubranie wygodne tylko bierz pod uwag? ?e w nocy mo?e by? ju? temp. poni?ej 0. Z relacji poprzedniego marszu wynika ?e we wrze?niu by?o tylko +5C,
          5. U?miech i dobry humor ,
          6. Powodzenia bo si? przyda

Komentarz

Wielki dzi?ki za odpowiedzi. Nigdy bym nie pomy?la? o ?elach i zamra?aczach.
            Dam zna? jak mi posz?o :P

Komentarz

Zamieszczone przez semozo Zobacz posta
              Jak to? Ja bym po 10km mia? ju? mokro i nieprzyjemnie w butach w jakim? poliestrze. Na takie wyprawy ja bym bra? w?a?nie 95% bawe?ny i to najlepiej grube frote. I to ze 2 pary na zmian?. No chyba, ?e s? jakie? specyficzne jak ciuchy z membranami czy co? na tej zasadzie to nie wiem?
              No w?a?nie nie, we?na - najlepiej co? w rodzaju smart wool - we?na, nylon, spandex/elastan.
              Bawe?na w niczym i nigdy si? nie sprawdza - ani w koszulce, ani majtkach ani skarpetach. Mokro to by? mia? w?a?nie w bawe?nie, w we?nie NIGDY - nawet w ?rodku lata + zero otar?. Po kilkunastu latach chodzenia po górach i przej?ciu spotkania z F. mam pewne wnioski.

Do autora przeczytaj np. to dawne opracowanie: http://potreningu.pl/articles/644/pr...rowek-gorskich
              • ?ele (w?gle), inne ?arcie,
              • latarka czo?ówka (inna nie wchodzi w gr?), zapasowe baterie,
              • kompas,
              • GPS + aktualna mapa,
              • mapa + mapnik,
              • 2-3 pary skarpet np. SMARTWOOL,
              • wygodny, znoszony plecak,
              • du?o wody lub izotonika (+camelbak) (co najmniej kilka litrów),
              • znoszone buty z membram? (najlepiej GORE-TEX),
              • kurtka z membram? (najlepiej GORE-TEX),
              • odzie? termo - 2-3 warstwy (np. UA) itd.
              • W razie "W" - dodatkowe buty na zmian?.
              • kijki,

IMO - 50 km to jest fraszka, w pierwszy dzie? kwalifikacji masz marszo-bieg na 30 km z ca?ym ekwipunkiem.
              Ostatnio edytowany przez _Knife_; [ARG:4 UNDEFINED].
              Lekarze chcą nas zabić, COVID to ściema, szczepionki nie działają, witamina C leczy raka, tiomersal wywołuje autyzm i inne #mity medyczne 2020!

"Co tam znowu bierzesz? Kreatynę monohydrat, bo jabłczanu to się trochę boję"

Największe zestawienie tekstów o interwałach wszelakich: TABATA, interwały VO2 MAX, IBUR, jak biegać - od A do Z.

Komentarz

Od czego? trzeba zacz??, nie ka?dy jest komandosem

Komentarz

Nie mówi? te?, ?e to super ?atwe - bior?c pod uwag? warunki nocne. Jak dopierdol? ciekawy teren (woda, bagna) to te? mo?e by? zabawa dla najlepszych. Ale ... w normalnym terenie (p?asko, sucho) -dystans 50 km bez znacznego obci??enia to rzecz do zrobienia po do?? krótkich przygotowaniach, dla wytrenowanego cz?owieka. W górach, z plecakiem, przy du?ych przewy?szeniach - ponad 30 km to ju? hardkor. Warunki pogodowe niekorzystne (mróz i ?nieg) - to i 15-20 km mo?e by? masakr?. Upa? - to samo, 20 km mo?e wyko?czy?. S?owem - za du?o zmiennych tu wchodzi w gr?. Pielgrzymki te? robi? po kilkadziesi?t km dziennie

No i te? kwestia w jakim tempie kto? ma zamiar to robi?. Bo 50 km na rekord to mo?e oznacza? kilka lat przygotowa?...
                  Ostatnio edytowany przez _Knife_; [ARG:4 UNDEFINED].
                  Lekarze chcą nas zabić, COVID to ściema, szczepionki nie działają, witamina C leczy raka, tiomersal wywołuje autyzm i inne #mity medyczne 2020!

"Co tam znowu bierzesz? Kreatynę monohydrat, bo jabłczanu to się trochę boję"

Największe zestawienie tekstów o interwałach wszelakich: TABATA, interwały VO2 MAX, IBUR, jak biegać - od A do Z.

Komentarz

jako ciekawostka dla porównania wspó?czesnego sprz?tu i tego czym dysponowali na pocz?tku wieku
                    polecam film Mawson. ?ycie i ?mier? na Antarktydzie

jest na chomiku
                    dwóch zuchów postanawia przeby? drog? odkrywcy Douglasa Mawsona z pocz?tku wieku przez Antarktyd?, ubranych w rzeczy i sprz?t z epoki
                    niesamowita historia
                    szczęście jest o jedną myśl od ciebie

Komentarz

Jeszcze raz dzi?ki za wszystkie odpowiedzi.
                      Knife w tym artykule, który poda?e? jest napisane, ?eby zaopatrzy? si? w buty za kostk?, czy z braku laku mog? zamiast nich u?y? stabilizatorów na kostk?? We wcze?niejszej edycji by?o troch? przypadków, ?e ludzie skr?cili sobie kostki schodz?c z góry, wi?c chcia?bym si? przed tym jako? zabezpieczy?, a na buty mnie w tej chwili nie sta?.

Serdecznie pozdrawiam.

Komentarz

Szed?em kiedy? 100 km. Problemy zacz??y si? dopiero po 60. Tak?e do 50 specjalnie bym si? nie przygotowywa?. Sprawdzone buty - je?li dasz rad? zrobi? w nich wcze?niej kilkana?cie kilometrów, to przy 50 nie powinno by? wi?kszych problemów. Ekwipunek - im mniej tym lepiej. Ka?dy kilogram przy takim marszu si? liczy. Wa?ne, aby wszystko by?o ?atwo dost?pne, najlepiej bez zatrzymywania. Po ka?dym odpoczynku jest coraz trudniej i??. Dlatego warto je ogranicza?.

Napisz jak Ci posz?o.
                        Sławni dyslektycy

Komentarz

Pracuję...
                        X