Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Low carb - kilka pytań

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Low carb - kilka pytań

Cze??,

z racji tego, ?e od d?u?szego czasu mam problem z zej?ciem z fatem nawet przy dopi?tej misce na diecie zbilansowanej ( B 2-2,2g/kgmc + max. 50g T+ reszta ww) od tygodnia rozpocz??em LC. Mam jednak kilka pyta?, bo chcia?bym, ?eby dieta przynios?a oczekiwane efekty i jestem mocno zmotywowany.

Aktualnie WW max. 5%, B- 40% T- 45%; kcal- DT 2600 DNT 2200; waga 81kg, trening si?owy 4 x w tygodniu + 4 x cardio

Czy taki rozk?ad makro jest OK?

Mam cholesterol na dosy? wysokim na poziomie 259 mg/dl i LDL 149 mg/dl. Czy jajka + wieprzowina jako g?ówne ?ród?o t?uszczy jest OK? Oczywi?cie urozmaicam diete dziczyzn?, wo?owin?, rybami, drobiem i nabia?em, ale tylko w ok. 20-30% dziennego spo?ycia. Jakie s? jeszcze dobre ?ród?a t?uszczu stosowane przez Was?

Pierwsze ?adowanie chc? zrobi? po 2 tyg. Czy podczas cheat day mam liczy? kalorie i makro? Brudne ?arcie??? Czy lepiej podbi? WW jakim? kurakiem z ry?em, a t?uszcze ograniczy? do minimum?

dzi?ki za odp

A ile masz aktualnie BF? Jaka waga, wiek o takie tam?
    Przy porz?dnym LC powinno by? przynajmniej 60% energii z t?uszczy, ~15-25% z bia?ka, w?gli ~50g w DNT i ~100g w DT.
    Jajka i wieprzowina jak najbardziej OK. Do tego mas?o, ?mietana, podroby itp.
    ?adowanie to sprawa zale?na min. od BFu.
    Je?eli ca?y czas jecha?e? na HC, to IMO 2 tygodnie to za szybko na ?adowanie, chyba ?e masz BF w okolicach ~12% (lub mniej). Ogólnie wg mnie ?adowanie mo?na robi? gdy ma si? BF poni?ej ~15%(tak intuicyjnie wzi??em t? warto??). I tylko ?adowanie na 100% czyste. T?uszcze w pobli?u zera, max 1.5g bia?ka na kg _bezt?uszczowej masy cia?a, reszta wegle. I energetycznie nie wiecej ni? ~120% zapotrzebowania. Na wy?sze warto?ci energii mozna sobie pozwoli? przy niskim BF.
    Czit deje to wielki marsz wstecz. No chyba ?e jedziesz na naprawd? mocnym towarze (tren itp).

Komentarz

Dzi?kuje za konkrety, teraz ju? wiem jak to dok?adnie pouk?ada?.

Aktualnie BF ~ 18%; wiek 28 lat. To za ?adowaniem troch? poczekam

Komentarz

Na razie ladowania zupelnie nie potrzebujesz. Wypal glikogen to wejdziesz szybciej w ketoze. Bialka masz za duzo do skutecznej ketozy. Jakies 1.6 daj do beztluszczowej masy ciala
        Ostatnio edytowany przez bst; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

A mniej wi?cej po jakim czasie przy tak u?ozonej misce mog? wej?? w ketoze? Czyta?em, ?e w pierwszych tygodniach pozbawionych w?gli cz?owiek ?le si? czuje... ja mam wr?cz przeciwnie

Komentarz

adaptacja jest spraw? SUPER indywidualn?.

Fajne FAQ online w tej tematyce:
            http://www.bodybuilding.com/fun/keto...questions.html
            https://www.reddit.com/r/ketogains/wiki/index

a najlepiej:

The Art and Science of Low Carbohydrate Performance
            http://www.amazon.com/The-Art-Scienc.../dp/0983490716

ogólnie polecam pos?ucha? np takich panów: Jeff Volek, Jackob Willson albo Dominic D'Agostino.

Przygotuj si? do tego merytorycznie, ustaw dobre proporcje, pilnuj mikro (o makro to chyba nie trzeba mówi?) i wejdziesz bez problemu.
            Ostatnio edytowany przez htw; [ARG:4 UNDEFINED].
            knowable doesn't mean you know it, unknowable doesn't imply you can't do anything about it

Komentarz

Dzi?ki za ?ród?a ten z BB ju? w?a?nie akurat przegl?da?em, ale reszt? poczytam i pos?ucham z mi?? ch?ci?

Komentarz

ledwo rozpoczal redukszyn a juz mysli o ladowaniu
                j/w wyzbadz sie najpier zapasow, zwieksz wrazliwosc insulinowa

czlowiek zle sie czuje gdy mowiac w skrocie organizm i mozg przestawiaja sie na inny rodzaj paliwa.

ty sie dobrze czujesz to chyba do ketozy troche brakuje

Komentarz

ch?tnie bym spróbowa? pierwszy raz tej ketozy, ale obawiam si? ?e przy dwóch etatach nie podo?am okresu przej?ciowego

Komentarz

ja dosc latwo go przetrwalem dzieki efce
                    ogolnie jakis spalacz/stymulant/ cos na vinpocetynie

Komentarz

nie nie,
                      nie chce si? faszerowa?
                      efki nie jad?em ju? z 1,5 miecha,
                      preW ju? z 3 tygodnie (w sensie amp + kawa, bo innych ju? ze 2 miechy)

jedynie kawa Nesscafe Clasic z 3 ?y?eczek przed treningiem
                      ale to chyba mnie nie przepchnie przez ten marny okres,

no nic, wida? nie dla mnie ten system
                      Ostatnio edytowany przez KeNiO; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

nie do konca moze to styknie.
                        musisz sprobowac
                        ketoza nie dla kazdego niektory nie wytrzymuja i wrecz rzucaja sie na zarcie inna daja rade sama silna wola

kawa z 3 lyzek dosc mocna wiec powinna styknac spokojnie

Komentarz

okres przej?ciowy mo?na sobie ?adnie zaplanowa? nie wyrzuca? w?gla na chama, tylko delikatnie odcina? i dodawa? fatu. Ja tak zrobi?em bo kto? mi tak zasugerowa? i ?adnych dziwych stanów nie mia?em.
                          B?d?c ju? na keto nie trzeba pi? kawy - energia ca?y dzie? (te? nie wierzy?em).
                          knowable doesn't mean you know it, unknowable doesn't imply you can't do anything about it

Komentarz

A na zwyk?ym LC ju? by?e?, takim do 100g w?gli? Je?li tak to wróc do tego na kilka dni/tydzie? 100g w DT od treningu do wieczora, w DNT 50g wieczorem, ograniczaj?c bia?ko do ~1.5g na kg suchej masy, dodaj?c t?uszczy zwierz?cych. A potem obetnij w?gle w DT i DNT na 50/30g i nawet nie poczujesz ?e to ju? ketoza.

Komentarz

Zamieszczone przez malcerzv4 Zobacz posta
                              A na zwyk?ym LC ju? by?e?, takim do 100g w?gli? Je?li tak to wróc do tego na kilka dni/tydzie? 100g w DT od treningu do wieczora, w DNT 50g wieczorem, ograniczaj?c bia?ko do ~1.5g na kg suchej masy, dodaj?c t?uszczy zwierz?cych. A potem obetnij w?gle w DT i DNT na 50/30g i nawet nie poczujesz ?e to ju? ketoza.
                              by?em nawet na cc
                              DT 100g ww
                              DNT do 50g ww

pomy?limy ;-)
                              kusi mnie to szczegónie z dwóch wzgl?dów:
                              - nie ma w?gli = nie ma ssania na w?gle
                              - nie ma w?gli = sta?a energia ca?y dzie?
                              - nie ma w?gli = jeste? zdrowszy (podobno) - ten to tak przy okazji
                              Ostatnio edytowany przez KeNiO; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Pracuję...
                              X