Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Co Cię dziś wkurwiło? #napelnejzyle

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• siwy800
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez -qq- Zobacz posta
    No niby brzmi to jak obled, ale tez nie ma takiej mozliwosci zeby 20% spoleczenstwa zapierdalalo na pozostale 80% nalezymisiow i jak jeszcze kilka lat temu mog?o si? takie co? roic w chorych g?owach roznej masci socjalistow, ze jakos to bedzie, ze jakos przeniesiemy koszty naszej bezmyslnej konsumpcji na nasze dzieci i tak dalej tak teraz juz jest jasne, ze poprostu zabraklo frajerow (nie urodzili sie) do spelniania tych fantazji. Caly swiat ktory znamy zostaly wybudowany na pozornie nieskonczonym darmowym zrodle energii (ropa) przy eksponujacej podazy homo sapiens (tania sila robocza) i to juz sie skonczylo, zerknijcie na jakie? nowsze wydanie "granicy wzrostu", rzeczywistosc jest nieublagana.

Do tego te pogl?dy o których pisze siwy, to jest obraz z youtuba i ogólnie z internetów w których, rzadzi paleoliberalizm (podoba mi sie to slowo) ale tylko wirtualnie, tego typu pogl?dy ma mo?e 5-6% spo?ecze?stwa, cala reszta to nadal marzy o jakiejs wersji amrykanskiego snu. Wszyscy bez wyj?tku po 50 których znam i rozmawiam, chc? drogiego pa?stwa, nam si? nale?y bo nam obiecano, bo ja p?ace sk?adki 40-50 lat, bo ja ju? schorowany itd itp, a rzeczywistosc jest taka jak kazdy widzi, dostep do sluzby zdrowia, ograniczony lub ?aden, niska emerytura zjedzona przez inflacje, niruchomosc niedlugo odebrana przez nadchodzacy kataster, brak podstawowych niezbednych uslug (elektryk, hydraulik, budowlaniec itd) ze wzgledu albo na cene albo brak takich ludzi, nowa normalnosc rysuje sie wspaniale.
    Ej, ale o jakim 20 proc. zapierdalajacym na 80 proc. Ty mówisz?

Zostaw komentarz:

• htw
    odpowiedział(a)
    porzadek w sprawie
    https://twitter.com/i/status/1380596994285113347

https://businessinsider.com.pl/wiado...podpis/77j8frq
    Ostatnio edytowany przez htw; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

• -qq-
    odpowiedział(a)
    No niby brzmi to jak obled, ale tez nie ma takiej mozliwosci zeby 20% spoleczenstwa zapierdalalo na pozostale 80% nalezymisiow i jak jeszcze kilka lat temu mog?o si? takie co? roic w chorych g?owach roznej masci socjalistow, ze jakos to bedzie, ze jakos przeniesiemy koszty naszej bezmyslnej konsumpcji na nasze dzieci i tak dalej tak teraz juz jest jasne, ze poprostu zabraklo frajerow (nie urodzili sie) do spelniania tych fantazji. Caly swiat ktory znamy zostaly wybudowany na pozornie nieskonczonym darmowym zrodle energii (ropa) przy eksponujacej podazy homo sapiens (tania sila robocza) i to juz sie skonczylo, zerknijcie na jakie? nowsze wydanie "granicy wzrostu", rzeczywistosc jest nieublagana.

Do tego te pogl?dy o których pisze siwy, to jest obraz z youtuba i ogólnie z internetów w których, rzadzi paleoliberalizm (podoba mi sie to slowo) ale tylko wirtualnie, tego typu pogl?dy ma mo?e 5-6% spo?ecze?stwa, cala reszta to nadal marzy o jakiejs wersji amrykanskiego snu. Wszyscy bez wyj?tku po 50 których znam i rozmawiam, chc? drogiego pa?stwa, nam si? nale?y bo nam obiecano, bo ja p?ace sk?adki 40-50 lat, bo ja ju? schorowany itd itp, a rzeczywistosc jest taka jak kazdy widzi, dostep do sluzby zdrowia, ograniczony lub ?aden, niska emerytura zjedzona przez inflacje, niruchomosc niedlugo odebrana przez nadchodzacy kataster, brak podstawowych niezbednych uslug (elektryk, hydraulik, budowlaniec itd) ze wzgledu albo na cene albo brak takich ludzi, nowa normalnosc rysuje sie wspaniale.

Zostaw komentarz:

• siwy800
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Huskyman Zobacz posta

A widzisz, ja natomiast jestem zdania, ze oni tylko udaja debili. Na pewno czesc tego planktonu jest tylko bezrozumnymi pionkami, ale glowni decydenci wiedza w co graja.
    Niby jaka jest logika , jesli prawdziwe nierownosci biora si? nie z zarobków etatowcow tylko z dochodów z kapitalu i b2b? Jaka logika pozwoli? na utrat? dochodów podatkowych? Jaki sens pozwolic zarabiac tylko samozatrudnionym i przedsi?biorcom? Ta grupa jest tak zroznicowana zreszta ze g?owa mala. Brzytwa Ockhama- rzadza debile i tchorze omamieni paleoliberalizmem. A glosuja im podobni. Kurwa mlodzi faceci z klasy ludowej spijaja slowa z ust doradcow podatkowych, a ludzie 50+ chca taniego panstwa xD

Zostaw komentarz:

• Huskyman
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez siwy800 Zobacz posta

Nic nie wskazuje na to, ze chodzi o cokolwiek. Przypisujesz decydentom jakies intencje podczas gdy to zwyczajnie sa niekompetentni ludzie bez planu, dzia?aj?cy na chlopski rozum i pod s?upki sondazy, a sporo sie dzieje sila rozpedu i sila przyzwyczajenia
    A widzisz, ja natomiast jestem zdania, ze oni tylko udaja debili. Na pewno czesc tego planktonu jest tylko bezrozumnymi pionkami, ale glowni decydenci wiedza w co graja.

Zostaw komentarz:

• htw
    odpowiedział(a)
    prosze

Zostaw komentarz:

• Mastif
    odpowiedział(a)
    Dzien dobry,
    Strach przyznac, ale siwy dobrze pisze.

Dzis rozliczony PIT odebralem od ksiegowej.
    drugi prug.
    Muj grub.
    Odechciewa sie chciec miec.
    Ostatnio edytowany przez Mastif; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

• siwy800
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Huskyman Zobacz posta
    Mialem pare podejsc do tego zeby zrozumiec co do mnie odpisal siwy. Na litosc boska, dajcie w koncu te polskie znaki.

A co do wyplat to przeciez o to chodzi zeby zlikwidowac klase srednia i wszystkich zrownac tj ujebac. Dodajac tym z minimalna, zrownujesz ich co raz bardziej do lepiej zarabiajacych, dodakowo wzrost cen i heja. Lockdowny, zamykanie przedsiebiorstw, pojscie na etat. Do czego to prowadzi ?
    Nic nie wskazuje na to, ze chodzi o cokolwiek. Przypisujesz decydentom jakies intencje podczas gdy to zwyczajnie sa niekompetentni ludzie bez planu, dzia?aj?cy na chlopski rozum i pod s?upki sondazy, a sporo sie dzieje sila rozpedu i sila przyzwyczajenia
    Ostatnio edytowany przez siwy800; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

• Huskyman
    odpowiedział(a)
    Mialem pare podejsc do tego zeby zrozumiec co do mnie odpisal siwy. Na litosc boska, dajcie w koncu te polskie znaki.

A co do wyplat to przeciez o to chodzi zeby zlikwidowac klase srednia i wszystkich zrownac tj ujebac. Dodajac tym z minimalna, zrownujesz ich co raz bardziej do lepiej zarabiajacych, dodakowo wzrost cen i heja. Lockdowny, zamykanie przedsiebiorstw, pojscie na etat. Do czego to prowadzi ?

Zostaw komentarz:

• htw
    odpowiedział(a)
    no dobra xD

Zostaw komentarz:

• pepka
    odpowiedział(a)
    Nie wiem bo tu sie dzieja cuda. Emotki raz sa, zaraz znikaja. Niektore litery zastepuja krzaki, innych nie. Przyjebalem sie dla zasady, wiesz jak jest

Zostaw komentarz:

• htw
    odpowiedział(a)
    no ja mam krzaki gosciu. Bylo jakies info ze poprawione ?

Zostaw komentarz:

• pepka
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez htw Zobacz posta
    kurwa ile razy mozna prosic zeby nie uzywac PL znakow ?
    chyba ze to wypowiedz w stylu powiem swoja kwestie i spierdalaj
    Dzialaly juz dobrze wiec wez spadaj, co... ??
    Ostatnio edytowany przez pepka; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

• siwy800
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez rysiokoks Zobacz posta

to splaszczenie to mnie wkurwia chyba najbardziej.

Jak po latach edukacji, doksztalcania sie, robienia certyfikatow siadasz przy stole na imprezie i sie dowiadujesz, ze 28 letni szef kuchni zarabia 8 k na lape, a brygadzista na budowie, ktory potrafi poslugiwac sie suwmiarka i czytac rysunek techniczny 6 k to az sie slabo robi.

Nie ma juz takiego przeskoku inzynier -> fizol.

Boli mnie to strasznie.

Potem jedziesz na wakacje do hotelu za 10 k na 2 tygodnie i zamiast z prawnikami, dentystami, inzynierami to sie bawisz kurwa z przedstawicielem handlowym, spawaczem i elektrykiem.

Klasa srednia i robotnicza zostala splaszczona w jedno.

Pamietam koniec lat 90' jak stary dzieciaka byl radca prawnym to naprzeciw takich zwyklych fizoli przymierajacych glodem to byl jak niemalze krezus jakis. Wszystko z lepszej polki ciuchy, wakacje, samochody, domy, zajecia dodatkowe.

Dzisiaj wystarczy, ze fizol dokreci nadgodzin, albo porobi gdzies na czarno na boku i ma to samo.

Nie zebym chcial fizoli rownac do dolu, ale bardziej wlasnie zeby ta kasta wyksztalconych szla w gore i zeby ich zarobki sie zwiekszaly, a nie zeby to sie splaszczalo.

Jaka to jest motywacja dla mlodych pokolen do ksztalcenia, jak cham na budowie walacy cwiartki do sniadania zarabia wiecej niz jego stary mgr inz geodeta.
    Ja tam nie mam problemu, ze uczciwie pracujacy fizyczni dobrze zarabiaja, tylko ze zamrozony drugi prog sprawia, ze podwyzka na pewnym poziomie gowno znaczy, jesli jestes na etacie. Trzeba skonczyc z fikcyjnym B2B i jego liniowym opodatkowaniem, bo zwyczajnie pewne zawody (te w ktorych musisz miec etat) sie przestaja oplacac. Wtedy starczy kasy na odmrozenie drugiego progu. I zapewne trzeci prog, ale dla wszystkich, a nie kurwa tylko dla etatowcow.

Zostaw komentarz:

• mleqs
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez rysiokoks Zobacz posta
    Jaka to jest motywacja dla mlodych pokolen do ksztalcenia, jak cham na budowie walacy cwiartki do sniadania zarabia wiecej niz jego stary mgr inz geodeta.
    Po pierwsze Rysiu to chyba lekko przesadzasz z tymi zarobkami "fizoli", ok jak ktos ma fach i dlugo na rynku to pewnie juz niezla kase trzepie, al ilu jest takich w jednym mniejszym miescie? Po drugie nie kazdy nadaje sie do fizycznej roboty lub po prostu nie chce. No bo co to za perspektywa klasc przez nastepne kilkanascie lub kilkadziesiat lat plytki albo jebac na odlewni, Jeszcze jak zdrowie pozwoli to pol biedy, ale np. sam u mnie w firmie widze u wielu efekty wieloletniej pracy na maszynie w trybie zmianowym.
    Kasa jest fajna i potrzebna, ale to jednak nie wszystko.

Zostaw komentarz:

Pracuję...
X