Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[CUT] Podaj cegłę yyy albo deskę - budujemy dom, b-f: budowlane forum

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• [CUT] Podaj cegłę yyy albo deskę - budujemy dom, b-f: budowlane forum

Zamieszczone przez ziki2000 Zobacz posta
    Obra?asz wi?kszo?? zawodów i ich zajecia zyciowe a wi?c sam poka? klas? bo takie psioczenie na innych to zalatuje gimbaza
    Za 200 tys dom hehe dobre sobie....postawienie stanu surowego moze ale wyko?czenie itd to dopiero koszty
    Jak wszystko zlecasz firmie to pewnie tak wyjdzie, ale jak robisz sam to du?o z kosztów zejdziesz. Sam jestem na etapie budowy, ale do dachu tyram sam i wyko?czenie te? b?d?. Na koniec powiem ile wysz?o za dom 126 m2.

No w?a?nie jak nie masz dwóch lewych r?k to sporo zaoszcz?dzisz jednak z roboty do roboty, co? za co? .
    “Każdy człowiek umiera, nie każdy naprawdę żyje.“ William Wallace

Komentarz

33 metry za tak? kas? to bida. Ja mam klitk? 53m i z dzieckiem to jest pora?ka. Niby 3 pokoje, ale miejsca ma?o. My?l? nad wi?kszym. Ale jak si? w sumie mieszka samemu i jedynym zaj?ciem jest pompowanie biców to w sumie wi?cej chyba nie trzeba.
      Nie rozpisuję cykli, ani w nich nie doradzam. Proszę więc o to nie pytać.

Komentarz

Zamieszczone przez Kipu? Zobacz posta
        33 metry za tak? kas? to bida. Ja mam klitk? 53m i z dzieckiem to jest pora?ka. Niby 3 pokoje, ale miejsca ma?o. My?l? nad wi?kszym. Ale jak si? w sumie mieszka samemu i jedynym zaj?ciem jest pompowanie biców to w sumie wi?cej chyba nie trzeba.
        Dok?adnie. Wychowywa?em si? w pokoju z kuchni?, mieszkali?my w jednym pokoju z rodzicami. Jak si? siostra urodzi?a, to zamieszkali?my z babci? w wi?kszym (2 pokoje z kuchni?).
        Sam kupi?em w kredycie 52 m.

Teraz mam 2 dzia?ki budowlane po 1300 m obok siebie i mam zamiar stawia? dom szkieletowy. Nie sil? si? na pa?ac. 90m parter + poddasze.
        Jest si? to w stanie ogarn?? za oko?o 350k + dzia?ka.

Wszystko zale?y od potrzeb. Ja nie chc? dzieci wychowywa? w bloku, mam inne mo?liwo?ci i je wybieram.
        Inni pompuja musku?y i potrzebuj? lokum do spania i ?eby przestrzeli? od czasu do czasu jak?? fit motywatork?. Niech im taki kwadrat s?u?y.

Komentarz

Jakbym mial dzialke w Lublinie to bym nawet sie nie zastanawial nad budowa ale wydac drugie tyle za dzialke co za chate w bloku to niestety nie na moje mozliwosci finansowe . Dlatego jak czytamm komentarze ze tylko dom 200m a wiekszosc sponsoruja rodzice i ma sie grunt pod budowe to dyskusja troche nie namiejscu

Komentarz

Zamieszczone przez Mawashi Zobacz posta
            Dok?adnie. Wychowywa?em si? w pokoju z kuchni?, mieszkali?my w jednym pokoju z rodzicami. Jak si? siostra urodzi?a, to zamieszkali?my z babci? w wi?kszym (2 pokoje z kuchni?).
            Sam kupi?em w kredycie 52 m.

Teraz mam 2 dzia?ki budowlane po 1300 m obok siebie i mam zamiar stawia? dom szkieletowy. Nie sil? si? na pa?ac. 90m parter + poddasze.
            Jest si? to w stanie ogarn?? za oko?o 350k + dzia?ka.

Wszystko zale?y od potrzeb. Ja nie chc? dzieci wychowywa? w bloku, mam inne mo?liwo?ci i je wybieram.
            Inni pompuja musku?y i potrzebuj? lokum do spania i ?eby przestrzeli? od czasu do czasu jak?? fit motywatork?. Niech im taki kwadrat s?u?y.
            Mawash, podaj namiar na te domy drewniane co kiedy? wrzuca?e?. Rozgl?dam si?*od jakiego?*czasu w?a?nie za postawieniem chaty.
            Ostatnio edytowany przez P4TRYK; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Sza?u nie ma, mój s?siad ma taki dom, p?yt? fundamentow? i tak musisz wyla? i w zale?no?ci od opcji sam wyka?czasz w ?rodku jak chcesz, jak dobrze przeliczysz to wychodzi prawie to samo, chyba ?e zale?y ci na czasie.

Komentarz

Z tego co si? orientowa?em to koszty s? oko?o 10% mniejsze.

Co do dzia?ki to w Poznaniu ostatnio na osiedlu, które zamieszkuj dzia?ka z pierwotnej ceny 440.000z? posz?a za 380.000z?.
                W okolicy Poznania musimy liczy? ok. 150.000z?.
                ....:::: HeaVeN....HeaVeN'S BoDieS..WhIrL ArOunD Me..MakE Me WoNdeR::::....

Komentarz

Zamieszczone przez satanic Zobacz posta
                  Jak wszystko zlecasz firmie to pewnie tak wyjdzie, ale jak robisz sam to du?o z kosztów zejdziesz. Sam jestem na etapie budowy, ale do dachu tyram sam i wyko?czenie te? b?d?. Na koniec powiem ile wysz?o za dom 126 m2.
                  No tak trzeba mie? duzo czasu...znajomy tak sam buduje dom juz x lat i ciagle konca nie ma

Komentarz

Ja pracuje w trybie 12h 12/24 12/48 wi?c czas mam zacz??em budowa? w marcu, a zaraz ko?cz? ?ciany i szaluj? wieniec, mam jednego pomocnika (wynie?, przynie?, pozamiataj) i jako? leci jak si? cz?owiek zorganizuje, ale rok wyci?ty z ?yciorysu.
                    A co do cen dzia?ek to si? zgodz? w du?ych miastach to kosmos, dobrze ?e mieszkam na wsi i mam za darmo z darowizny od rodziców 40 arów.
                    Ostatnio edytowany przez satanic; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Zamieszczone przez satanic Zobacz posta
                      Sza?u nie ma, mój s?siad ma taki dom, p?yt? fundamentow? i tak musisz wyla? i w zale?no?ci od opcji sam wyka?czasz w ?rodku jak chcesz, jak dobrze przeliczysz to wychodzi prawie to samo, chyba ?e zale?y ci na czasie.
                      Tego si? tak ni przelicza. Ja nie jestem Januszem, co poczyta? co? na forum Muratora i Pani Domu.
                      Ale to temat na powa?n? dyskusj? je?li kto? chce porozmawia? o konkretach.

Komentarz

Jak nie patrzysz na przeliczenia to na co? technologi?, czas wykonania itp. czy co? innego?

Komentarz

Na ?piew ptaka za miastem.

Komentarz

To ju? pisa? wcze?niej.

Komentarz

Co do domu,to pami?tam jak matka zaczyna?a jeszcze za komuny,by?o ?atwiej dosta? kredyt bo ka?dy wtedy pracowa?,ale tragedi? by?o dosta? ceg?y,pustaki czy keramzyt.Cement za?atwia?o si? z budowanej estakady Nic dziwnego ?e 20 lat ja robili

Komentarz

Pracuję...
                              X