Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Co tam w Polsce piszczy. Programy z TV.

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez keelung Zobacz posta
    Chrońmy zwierzontka takie fajne som.
    Ludzi i glebę chrońmy, taki biznes to koszmarne zanieczyszczenie okolicy i smród. Nie mówiąc o szkodach jakie wywolaly norki które uciekły z klatek.

Komentarz

• Mówisz tak bo nie kochasz zwierząt i nie strzelasz do nich dla zabawy.
      Lewak.

Nie splamiłeś ściółki juchą z synem?

Lewak.
      Ostatnio edytowany przez Miętowy; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Te podjazdy do myśliwych to na prawdę?

Komentarz

• Zamieszczone przez siwy800 Zobacz posta
          Ludzi i glebę chrońmy, taki biznes to koszmarne zanieczyszczenie okolicy i smród. Nie mówiąc o szkodach jakie wywolaly norki które uciekły z klatek.
          Taa gangi norek uciekinierów terroryzują polską wieś. Na wsi śmierdzi ,trzeba się z tym pogodzić.Zabawne jak "Warszaffka" kupuje dom na wsi a potem biega do sołtysa z płaczem że na jesieni gnojem śmierdzi.

Komentarz

Taa gangi norek uciekinierów terroryzują polską wieś. Na wsi śmierdzi ,trzeba się z tym pogodzić.Zabawne jak "Warszaffka" kupuje dom na wsi a potem biega do sołtysa z płaczem że na jesieni gnojem śmierdzi.
            Nie, wsi nie terrorryzuja, tylko robią sajgon w przyrodzie jako warunki inwazyjne bez naturalnych wrogów. Hodowanie zwierząt obcych na danym obszarze doprowadziło już w przeszłości do koszmarnych niezamierzonych skutków. I nie trzeba pytać Australijczyków o przyklady, jest ich sporo i u nas.
            Tak się nakręciłess na Warszawkę, że zaraz zrownasz uciążliwość hodowli norek do nawożenia pola.

Komentarz

• Zamieszczone przez siwy800 Zobacz posta
              Nie, wsi nie terrorryzuja, tylko robią sajgon w przyrodzie jako warunki inwazyjne bez naturalnych wrogów. Hodowanie zwierząt obcych na danym obszarze doprowadziło już w przeszłości do koszmarnych niezamierzonych skutków. I nie trzeba pytać Australijczyków o przyklady, jest ich sporo i u nas.
              Tak się nakręciłess na Warszawkę, że zaraz zrownasz uciążliwość hodowli norek do nawożenia pola.
              Warszaffka w cudzysłowie. Nie chodzi mi konkretnie o to miasto.

Komentarz

Warszaffka w cudzysłowie. Nie chodzi mi konkretnie o to miasto.
                Ja rozumiem o co Ci chodzi. Ale to że ktoś jest dzbanem nie znaczy że nie może mieć racji w jakiejś sprawie. Albo że wszystko trzeba do jednego worka. Ja np. bym Greenpeace wysłał na Madagaskar, natomiast mogę mieć z nimi zbieżne poglądy akurat w tej sprawie. Inny przykład: myślistwo w wydaniu PZŁ mnie brzydzi, ale rozumiem, ze czasami jest potrzebne. Natomiast polowania na ptaki powinny być zakazane (bo mnóstwo rannych ptakow nie zostaje zebranych, bo śrut trafia do gleby, bo nie ma nawet wiedzy o liczebności gatunków, bo myśliwi nie odróżniają chronionych gatunkow nawet w dobrych warunkach (a co dopiero o świcie i w locie).
                I tu z futrami jest taki przypadek. To nie są biedni ludzie tylko potężne lobby które stać na własne media i własnych polityków, które w Polsce robi to czego by nie mogło zrobić w innych krajach UE ze względu na koszty zewnętrzne (zanieczyszczenia, smród, ryzyko dla ekosystemów). I rzecz w sumie obca naszej tradycji, za komuny zaczęli to hodowac, naprowadzali obcych gatunków. Ale kto dziś w ogóle potrzebuje tych futer. Nie ma czego bronić, naprawdę.
                Ostatnio edytowany przez siwy800; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Snoby potrzebują, tak jak snoby lubią sobie do ptaków postrzelać.

Komentarz

• Nie ma to jak zapach świeżej juchy o poranku, strzelona zwierzyna wspólnie z małoletnim synem.
                    Dasz bur!

Komentarz

• Ja bym nie zabraniał, jesteśmy tuż za chińczykami w tej branży, może by się udało chociaż w tum im wpierdolić.

Komentarz

• a mięso z ubojni to zajadać.
                        mniam mniam.
                        zieloną padlinę z linii produkcyjnej.

Komentarz

• Zamieszczone przez Mastif Zobacz posta
                          a mięso z ubojni to zajadać.
                          mniam mniam.
                          zieloną padlinę z linii produkcyjnej.
                          Pewnie, bo PZŁ każdego by wyżywił

Komentarz

• Nie.
                            Zobacz na ceny tuszy na skupie w kołach. Dziczyzna jest tańsza niż ta padlina co kupujesz w sklepie.
                            Bierzesz raz na kwartał tusze daniela i dzika/sarne i masz za śmieszne pieniądze najdzrowsze mięso w Polsce.
                            Jak nie masz ochoty grzebać w mięsie to zlecasz obróbkę komuś i zrobi Ci wędliny pod gust. Polecam raz się przekonać.

Mój Braciak i wuj to weterynarze.
                            Jakbyś posłuchał co się dzieje na ubojniach i chlewniach itp i jakie zielone krowy tam przyjeżdżają to byś nie uwierzył. To jest obszar gospodarki ściśle chroniony. Mniej niż 1% nadużyć wychodzi na światło dziennie i czasem jakiś repprterzyna robi wielkie halo.

Ja nie bronię myśliwych, bo też jest tam sporo odlotów.
                            Jednak logicznie myśląc dziczyzna jest najlepszym wyborem jeżeli dbasz o środowisko i zdrowie własne i rodziny.
                            Ostatnio edytowany przez Mastif; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Mastif Zobacz posta
                              Nie.
                              Zobacz na ceny tuszy na skupie w kołach. Dziczyzna jest tańsza niż ta padlina co kupujesz w sklepie.
                              Bierzesz raz na kwartał tusze daniela i dzika/sarne i masz za śmieszne pieniądze najdzrowsze mięso w Polsce.
                              Jak nie masz ochoty grzebać w mięsie to zlecasz obróbkę komuś i zrobi Ci wędliny pod gust. Polecam raz się przekonać.

Mój Braciak i wuj to weterynarze.
                              Jakbyś posłuchał co się dzieje na ubojniach i chlewniach itp i jakie zielone krowy tam przyjeżdżają to byś nie uwierzył. To jest obszar gospodarki ściśle chroniony. Mniej niż 1% nadużyć wychodzi na światło dziennie i czasem jakiś repprterzyna robi wielkie halo.

Ja nie bronię myśliwych, bo też jest tam sporo odlotów.
                              Jednak logicznie myśląc dziczyzna jest najlepszym wyborem jeżeli dbasz o środowisko i zdrowie własne i rodziny.
                              I tutaj zgoda. Paradoksalnie gdyby ograniczyć hodowlę przemysłowa (a więc uprawy pod pasze i przywrócić jej przyrodzie), moglibyśmy mieć tej dziczyzny więcej bez szkody dla pogłowia. Żeby to było możliwe musi być jeden warunek: populacja musi chciec jesc mniej mięsa i nabiału albo liczyć się z tym, że nie dostanie go zawsze i wszędzie w każdym rodzaju jak teraz. Co umówmy się, jest problemem tylko w głowie. Byłem na tej farmie, cierpienia nie widziałem http://seryowcze.pl/ranczofrontiera.htm ceny oczywiście duże, ale ile nabiału w tygodniu jest potrzebne w diecie człowieka? Optymalnie (etycznie, środowiskowo, zdrowotnie) byłoby jeść w Polsce głównie rośliny z dodatkiem sera/miesa z takiej farmy, dziczyzny i pewnej ilosci ryb. To co, forsujemy sojusz wędkarzy, wegan i myśliwych?

Komentarz

• Weganie też zło

Komentarz

Pracuję...
                                X