Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Co tam w Polsce piszczy. Programy z TV.

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Ten w mundurze to Knife?

Komentarz

• Tam chyba kibice Lechii Gdańsk

Komentarz

• Zamieszczone przez Jabra Zobacz posta
        To co teraz uprawiasz to nawet ciężko nazwać wyrywaniem z kontekstu,bo wychodzi na to że cała rozmowa jaka tutaj sie odbyła to o wyludnieniu Europy jest.Na początku było o faszystach na MN,dał ktoś fotki jak wyborcza obrabia fotki pod siebie,później ja dałem fotki ludzi,którzy dawali zdjęcia z mniejszościami na marszu.wydawałoby się że nie można tego podważyć,to płynnie temat przeskoczył na inne tory,tak pisać do można do usranej śmierci i do niczego to nie prowadzi.
        Po drodze bylo o winach Tuska (a jednak chyba nie) w sprawie wieku emerytalnego i OFE, tam też się za bardzo nie odniosłeś poza ogolnikami. Ja się nie chce wyzlosliwiac, bo nie mam w tym interesu. Uświadom sobie tylko, że nie możesz nikomu wierzyć na słowo tylko dlatego, że pasuje Ci to do poglądów. Życie jest znacznie bardziej skomplikowane. Znasz "Czarnoksiężnika z krainy Oz"? Tam niepozorny człowieczek stał za kulisami i straszyl grubym glosem, udając potężnego. Jedyna jego mocą byla tajemnica, którą był spowity. I dokładnie tak jest w życiu. Mogę uslyszec coś w mediach albo od kolegi, ale jak przeszacuje rzad wielkości, nie będę znał szczegółów albo ogólnych zasad/wzorow (w moim zawodzie mówimy "stylizowane fakty"), to można mi wcisnąć strach przed wszystkim albo niechęć do dowolnego zjawiska. To są właśnie fake newsy czyli "niby tak, ale.kurwa nie do końca". Jak Lepper niby mówiący o więzieniach CIA (a to piramidalna bzdura).
        Ostatnio edytowany przez siwy800; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• A jakie to ogólniki o Tusku(Boże znowu się w to wpierdalam :/ ).Co mam ci przytoczyć potwierdzenie że polskie stocznie musiały oddawać dofinansowanie(a niemieckie nie) co doprowadziło je do ruiny?Nie jesteś z Gdyni czy Szczecina to ci nie robi te kilka tysi ludzi w skali kraju,ale na miejscu to były małe tragedie.

Komentarz

• Że ukradl z OFE. O takie ogolniki.
            Nie, masz przytoczyć przesłanki że w świetle prawa o pomocy publicznej wszystko z pomocą dla polskich było cacy (lub że sytuacja stoczni niemieckich była identyczna). Nie mówię że nie zaniedbano nic, niech się tłumaczy ten kto podjął decyzję. Ale jak słyszę "ukradł", "sprzedal za bezcen", "zniszczył", to chce dowodów.

Komentarz

• Aha i ja napisałem ukradł z OFE?Czy czasem Mawashi tak napisał próbując zinfantylizować przesłanie?Napisałem że mówił jedno a zrobił drugie.Przypominam kolejność.Podnoszę wiek by nie zabierać z OFE.Muszę zabrać z OFE,ale wiek zostaje.I odnośnie tego napisałem że ciężko takiego polityka brać na poważnie.Co do stoczni masz dwa artykuły,oba w słabym świetle stawiają rząd PO:
              https://www.bankier.pl/wiadomosc/Dla...m-2870228.html
              http://niewygodne.info.pl/artykul7/0...la-legalna.htm

Komentarz

• Stocznie stocznie, a nikt nie mówi o zakładach produkcyjnych na Śląsku-tam PO też poszalało.

Komentarz

• Zamieszczone przez mleqs Zobacz posta
                  Stocznie stocznie, a nikt nie mówi o zakładach produkcyjnych na Śląsku-tam PO też poszalało.
                  Ciii,bez linków to tylko bicie piany Chodzi o to,że każdy z nas o tym słyszał w tv,ale przeszedł nad tym do porządku dziennego.To tylko lokalne społeczności nad tym krzyczą,bo doświadczyły tego najbardziej.

Komentarz

• Czytam o tych stoczniach (m.in. ten raport NIK, tylko że cały, a nie wygodne fragmenty) i mimo błędów rządu i zarzadcy jebanie po Tusku wydaje mi się mocno na wyrost. To nie było tak, że mieliśmy doskonale funkcjonujace firmy, przyszedł Tusk i je złośliwie upadł. Pomoc publiczna udzielana była długo wcześniej, bo firmy były niewydolne już wtedy. Decyzja zeby się nie odwoływać zapadła tuż przed kryzysem. Nie jest wcale pewne, że firmy w takim stanie by go przetrwały nawet na kroplówce. Upadek zakładu pracy zawsze boli, choć nie zawsze jest do unikniecia. Swoją drogą trochę wniosków z tego wyciągnęli zmieniając potem prawo upadłościowe i naprawcze. Wrócę do tematu jak doczytam.

Komentarz

• jak zamkna nierentowne kopalnie wreszcie, to tez bedzie czyjas wina - ale narazie jest fajnie bo rzad je dotuje a wegiel i tak kupuje od rosji

Komentarz

• Zamieszczone przez tommy Zobacz posta
                        jak zamkna nierentowne kopalnie wreszcie, to tez bedzie czyjas wina - ale narazie jest fajnie bo rzad je dotuje a wegiel i tak kupuje od rosji
                        Nie wiem czy to ironia, bo nie jestem na bieżąco z rozmową, ale zgadnij przez co są nierentowne, podczas gdy w innych krajach są rentowne.

Podpowiem, z tego samego powodu, co Polskie społem w porównaniu do portugalskiej biedronki, albo hitlerowskiego lidla.

Komentarz

• spolem to sie zatrzymalo na latach 90-tych jak nie mieli zadnej wiekszej konkurencji - cale szczescie, ze jest lidl/biedronka bo inaczej kasjerki by dalej dostawaly minimalna pensje jak to sie dzieje w polskich firmach.

Komentarz

• ok

Komentarz

• No to powiedz piewco, wysoki jebako, nauczycielu pokoleń - czemu wungel tak drogi?

Komentarz

• Zamieszczone przez siwy800 Zobacz posta
                                Czytam o tych stoczniach (m.in. ten raport NIK, tylko że cały, a nie wygodne fragmenty) i mimo błędów rządu i zarzadcy jebanie po Tusku wydaje mi się mocno na wyrost. To nie było tak, że mieliśmy doskonale funkcjonujace firmy, przyszedł Tusk i je złośliwie upadł. Pomoc publiczna udzielana była długo wcześniej, bo firmy były niewydolne już wtedy. Decyzja zeby się nie odwoływać zapadła tuż przed kryzysem. Nie jest wcale pewne, że firmy w takim stanie by go przetrwały nawet na kroplówce. Upadek zakładu pracy zawsze boli, choć nie zawsze jest do unikniecia. Swoją drogą trochę wniosków z tego wyciągnęli zmieniając potem prawo upadłościowe i naprawcze. Wrócę do tematu jak doczytam.
                                To jak doczytałeś z linku niemieckie były tak samo nierentowne i nadal są.Znowu czekają na zastrzyk gotówki.

Komentarz

Pracuję...
                                X