Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Cobra / dziennik / Rehabilitacja ciezarowca

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Dobre rwania, nie doceniałem tego ćwiczenia, dopóki sam nie zacząłem robić, a tu nagle okazało się, że cała siła statyczna jest tak naprawdę gówno warta w bojach olimpijskich.

Komentarz

• PIĄTEK

A. Rwanie ze zwisu

2x4x50
      2x3x60
      2x2x70
      2x75

4x60
      3x70
      2x80
      2x85

B. Podrzut na wysoko

4x60
      3x80
      3x90
      2x100
      1x105

5x90
      4x100
      3x110

C. Siad tylny

6x60
      5x80
      4x100
      3x120
      2x130
      1x150

5x145
      4x150
      3x155

Komentarz

Rwanie dobrze, w poniedziałek naciągnąłem przedramie ale dzisiaj już się w miare zaleczyło i dało się zrobić rwanie. Podrzut bardzo dobrze, wyczułem w końcu jak wybijać sztange i śmiga jak kij od szczotki. Siady dziwnie ciężkawo.

Trzymajcie

Mobilizacja karku
      Dziennik treningowy - http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=8401

Komentarz

• Zamieszczone przez _Alchemik_ Zobacz posta
        Dobre rwania, nie doceniałem tego ćwiczenia, dopóki sam nie zacząłem robić, a tu nagle okazało się, że cała siła statyczna jest tak naprawdę gówno warta w bojach olimpijskich.
        Siłę jako taką trzeba mieć. Np średnio powinno się wyrywać 60% ciężaru z siadu tylnego. Będzie to możliwe tylko przy dobrej technice.. Wtedy można powiedzieć, że mamy technikę umożliwiającą przetransferowanie siły maksymalnej na wynik w danym boju.
        Ostatnio edytowany przez Cobra; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Cobra Zobacz posta
          Siłę jako taką trzeba mieć. Np średnio powinno się wyrywać 60% ciężaru z siadu tylnego. Będzie to możliwe tylko przy dobrej technice.. Wtedy można powiedzieć, że mamy technikę umożliwiającą przetransferowanie siły maksymalnej na wynik w danym boju.
          Skoro wyrywam na wysoko 60% mojego siadu tylnego to strach pomyśleć co będzie jak w końcu opanuję rwanie na podsiad

Komentarz

• W sumie nic odkrywczego w filmie DLA MNIE nie ma, ale zmotywował mnie żeby zacząć robić ten zestaw REGULARNIE

Dzieki!

na głowie już prawie Wodecki

Komentarz

• Cobra kolejny dobry filmik, pasuje się zabrać za te ćwiczenia. Kiedyś miałem problemy z karkiem najpierw od siedzenia przed kompem, a później od pracy. Lekarz oczywiście nie wpadł na pomysł takiej rehabilitacji tylko przepisał tabletki (owszem pomogły).

Komentarz

• Gratki Cobra wpisuję się pierwszy raz ale podglądam dziennik od dawna. Mam pytanie do Ciebie i jeszcze innych będących w temacie , na co zwrócić uwagę wracając do robienia przysiadów i ciągów po rekonstrukcji wiązadła krzyżowego w stawie kolanowym ? (kontuzja odniesiona przy siatkówce a nie przy ćwiczeniach siłowych , od zabiegu minął prawie rok )
                Dodatkowo czytałem twoje wpisy o zaleceniach ustawienia stóp przy przysiadach i całkiem pomieszało mi to w głowie , do tej pory uznawałem ustawienie stóp pod kątem (a nie na wprost ) za naturalniejsze i po prostu
                preferowane jako najlepsze . Z góry dziękuję

Komentarz

• WODYN też zawsze mi wbijał do głowy, że stopy mają być na zewnątrz, nie równolegle (?)

Komentarz

• Zamieszczone przez Eclipse21 Zobacz posta
                    WODYN też zawsze mi wbijał do głowy, że stopy mają być na zewnątrz, nie równolegle (?)
                    sam próbowałem na ten temat ostatnio coś znaleźć. Niestety nic nie znalazłem.

Z chęcią bym przeczytał argumenty Wodyna czy innych trenerów
                    DT - coś tam w domu macham ciężarkami

Komentarz

• Komentarz

• Poliq ostatnio odpisywał

że na zewnątrz 5-15 stopni

Komentarz

• Panowie, analiza tego problemu jest dość prosta. Im bardziej stopy będą równolegle tym łatwiej będzie trzymać i rozpychać kolana na boki. Im bardziej stopy będa na zewnątrz tym łatwiej kolana będą się schodzić do środka.

te 5-15 stopni może być spokojnie. Ja w siadach robię równolegle, w podrzucie ok 5-10 stopni, w rwaniu max 15 stopni

wg mnie przesada to kąty 30 i więcej

Komentarz

• Zamieszczone przez jarkos30 Zobacz posta
                            Gratki Cobra wpisuję się pierwszy raz ale podglądam dziennik od dawna. Mam pytanie do Ciebie i jeszcze innych będących w temacie , na co zwrócić uwagę wracając do robienia przysiadów i ciągów po rekonstrukcji wiązadła krzyżowego w stawie kolanowym ? (kontuzja odniesiona przy siatkówce a nie przy ćwiczeniach siłowych , od zabiegu minął prawie rok )
                            Dodatkowo czytałem twoje wpisy o zaleceniach ustawienia stóp przy przysiadach i całkiem pomieszało mi to w głowie , do tej pory uznawałem ustawienie stóp pod kątem (a nie na wprost ) za naturalniejsze i po prostu
                            preferowane jako najlepsze . Z góry dziękuję
                            nie szalej z ciężarem i ilością powtórzeń

i miej dobry plan treningowy
                            Ostatnio edytowany przez Cobra; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• cześć mam pytanie wiesz każdy kto zaczyna robić przysiady rzuca się na duże tak jest
                              nikt raczej nie robi najwyżej jak się da na szyi i wąsko nogi i dupa do ziemi a taki jest hyba najlepszy w przełożeniu na np zarzut na wysoko lub wysoki wynik w mc ?
                              widziałem gościa na tym forum robił 140 na 3 ledwo ale to było ładne atg jak gdyby przed nim była sciana w tym samym filmiku miał mc 225 kg .
                              ciężko się zmobilizować ale trzeba zacząć z niższego pułapu i robić tylni tak jak przedni w takim stylu mam rację?
                              nad czym się skupić aby siad szedł jak to było ucb . jakbyś mógł powiedzieć jak prgogresja repy najlepsze?

Komentarz

• Siemka
                                Cobra próbowałem ostatnio zacząć robić przysiady przednie, ale nie mogę za cholerę utrzymać sztangi chwytem ciężarowym. Co zrobić by trzymać sztangę tym chwytem ? Rozciągać przedramiona czy coś jeszcze ?

Dzięki za te filmiki z mobilizacją, przydadzą się.
                                Ostatnio edytowany przez Dragan; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Pracuję...
                                X