Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Cobra / dziennik / Rehabilitacja ciezarowca

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Czworoglowy zesztywnia? nad bol?cym kolanem ?
    Dorzeźbionych Świąt Bożego Narodzenia
    oraz Silnego Nowego Roku

Komentarz

• Cobra, i co z t? Twoj? ?ap??

Komentarz

• Zamieszczone przez WODYN Zobacz posta
        Czworoglowy zesztywnia? nad bol?cym kolanem ?
        nie, jest w normie , kolano boli w ?rodkowym zakresie ruchu (przy do?? szerokiej rozpi?to?ci zakresu), jest ok tylko na prostych nogach lub max ugi?tych (przy odbiciu w siadzie)

Zamieszczone przez Julie Zobacz posta
        Cobra, i co z t? Twoj? ?ap??
        do neurologia id? w poniedzia?ek

na rtg wysz?o, ?e mam zniesion? lordoz? w odcinku szyjnym i troche skrzywiony w lewo

a tak to ca?y czas jest to samo, kciuk dr?twy

robi?em PP i lewa r?ka ok 30% s?absza ni? prawa, dodatkowo po PP ból od nerwu jest gorszy ni? bez ?wicze?

najgorszy ból jest o dziwo jak robi? prostowanie ramion na wyci?gu

praktycznie nic nie mog? robi? (tylko bic i tric, ?ydka, brzuch ) bo kolano boli nawet jak robi? rwanie i podrzut na lekkim ugi?ciu nóg

najgorsze jest to, ?e rozmasowa?em kark i nadal zero poprawy a mi??nie s? lu?ne
        Ostatnio edytowany przez Cobra; [ARG:4 UNDEFINED].
        Dziennik treningowy - http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=8401

Komentarz

• PONIEDZIA?EK

A. Siady tylne

5x60
          5x60
          5x80
          5x80
          5x100
          5x120
          5x140
          5x150

B. Uginanie jednonó?

5x40
          3x5x45

C. Face Pull

5x30
          5x35
          5x40
          8x45

D. Plank+side plank

Komentarz

Kolano ju? lepiej. Nie boli ale czuje co? dziwnego w nim jak robi? siady.

Promieniowanie od nerwu na r?ke wydaje mi si?, ?e coraz gorzej. Teraz ju? czuje czasem dr?twienie w bicepsie i przedramieniu. Od neurologa dosta?em leki na rozlu?nienie mi??ni i deksametazon czyli najgorsze gówno dla ?wicz?cego (si?a dzia?ania = kortyzol x 60 ), czu?, ?e dzia?a jak kortyzol.
          Robi? ?wiczenia i masa?e jak radzi Kelly S na swoim kanale ale nic to nie daje. Dzisiaj ide do fizjo.

Komentarz

• Zamieszczone przez Cobra Zobacz posta

czuje czasem dr?twienie w bicepsie i przedramieniu

Jak robie siady w grapplerze to czuje identyczne dretwienie. Czym to mo?e by? spowodowane ?

Komentarz

• ja to mam od ucisku kr?gów szyjnych na nerw przez ca?y czas, a nie tylko w siadach

zrób sobie rtg/tomograf i b?dziesz wiedzie?

Komentarz

Robi? ?wiczenia i masa?e jak radzi Kelly S na swoim kanale ale nic to nie daje. Dzisiaj ide do fizjo.
                Czy neurolog potwierdzi?, ?e to lordoza jest przyczyn?? Zaleci? co? jeszcze poza lekami rozlu?niaj?cymi? Co powiedzia? dzi? fizjo? Trzymam kciuki za leczenie, oby? jak najszybciej wróci? do pe?nego zdrowia. Domy?lam si? ile cierpliwo?ci i zmartwie? kosztuje Ci? kontuzja i w konsekwencji brak treningów
                Ostatnio edytowany przez Julie; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Julie Zobacz posta
                  Czy neurolog potwierdzi?, ?e to lordoza jest przyczyn?? Zaleci? co? jeszcze poza lekami rozlu?niaj?cymi? Co powiedzia? dzi? fizjo? Trzymam kciuki za leczenie, oby? jak najszybciej wróci? do pe?nego zdrowia. Domy?lam si? ile cierpliwo?ci i zmartwie? kosztuje Ci? kontuzja i w konsekwencji brak treningów
                  Przyczyna to zniesienie lordozy i zmniejszenie przestrzeni mi?dzykr?gowej przez mi??nie karku.

Za rad? fizjo odstawi?em leki rozlu?niaj?ce i deksametazon (okropny zjazd po tym jest, 12h spa?em i ju? 2 dzie? zamu?a) .
                  By?em na 2 zabiegach i lepiej jest. Dr?twienie jest ju? tylko na ko?cu kciuka, s?absze czucie jeszcze na ca?ej r?ce. Go?? zna si? na rzeczy, ale mówi?, ze to wymaga czasu i pracy. Zaleci? jednak do poniedzia?ku ca?kowit? przerw? od jakichkolwiek ?wicze? na si?;owni, a? kr?gi sie w miare poustawiaj?. Na razie mam robi? takie ?wiczenia jak ?ci?ganie brody le??c i siedz?c i tyle.
                  Julie, dzi?ki , no wiesz jak to jest, ci??arowiec bez sztangi to jak kapitan bez statku, czy pijak bez flaszki, czyli chu***.

Komentarz

• Troche dziwne, wg RTG masz niby zniesiona lordoze szyjn?, a fizjo daje ci ?wiczenie w którym przy ?ci?gni?ciu brody w dó? owa lordoza si? jeszcze zmniejsza. Mo?esz w skrócie napisa? na czym polegaj? te zabiegi u niego?

Komentarz

Przyczyna to zniesienie lordozy i zmniejszenie przestrzeni mi?dzykr?gowej przez mi??nie karku.

Julie, dzi?ki , no wiesz jak to jest, ci??arowiec bez sztangi to jak kapitan bez statku, czy pijak bez flaszki, czyli chu***.
                      Wiem Cobra, wiem Ale mo?e faktycznie bezpieczniej na jaki? czas b?dzie odpu?ci? ?wiczenia, rozlu?ni? porz?dnie mi??nie i popracowa? nad kondycj? odcinka szyjnego. Szuka?am info na ten temat, po ang. jest sporo informacji. Dobra informacja to taka, ?e przy odpowiedniej rehabilitacji nied?ugo wszystko powinno by? ok

Na przysz?o?? warto by pomy?le? jak rozlu?nia? mi??nie karku. Pisa?e? te? wcze?niej o przykurczonej obr?czy barkowej. Jedno z drugim mo?e by? powi?zane. My zainwestowali?my w roler i jak dla mnie to w zasadzie nie ma ju? dnia bez rolowania kr?gos?upa, masa?u pleców i ?wicze? na rozlu?nienie/otwarcie obr?czy barkowej.

Powodzenia i pisz na bie??co jak post?py rehabilitacyjne

Komentarz

• Zamieszczone przez Si?a Zobacz posta
                        Troche dziwne, wg RTG masz niby zniesiona lordoze szyjn?, a fizjo daje ci ?wiczenie w którym przy ?ci?gni?ciu brody w dó? owa lordoza si? jeszcze zmniejsza. Mo?esz w skrócie napisa? na czym polegaj? te zabiegi u niego?
                        Skoro kr?gos?up ju? jest wyprostowany to retrakcja g?owy spowoduje pojawienie si? lordozy przy C6/C7.

A zabiegi wygl?daj? tak, ?e na pocz?tku robi rozlu?nianie mi??ni (przyciska? palce/dlo? do karku/kapturów i przeci?ga? powoli po nim). Potem le?a?em na plecach to bra? moj? g?ow? w d?onie przy potylicy i ci?gn?? za ni? delikatnie, raz do ty?u, raz w ty? i po skosie. Wtedy dr?twienie szybko przechodzi?o i czu?em ciep?o w d?oni.

Zamieszczone przez Julie Zobacz posta
                        Wiem Cobra, wiem Ale mo?e faktycznie bezpieczniej na jaki? czas b?dzie odpu?ci? ?wiczenia, rozlu?ni? porz?dnie mi??nie i popracowa? nad kondycj? odcinka szyjnego. Szuka?am info na ten temat, po ang. jest sporo informacji. Dobra informacja to taka, ?e przy odpowiedniej rehabilitacji nied?ugo wszystko powinno by? ok

Na przysz?o?? warto by pomy?le? jak rozlu?nia? mi??nie karku. Pisa?e? te? wcze?niej o przykurczonej obr?czy barkowej. Jedno z drugim mo?e by? powi?zane. My zainwestowali?my w roler i jak dla mnie to w zasadzie nie ma ju? dnia bez rolowania kr?gos?upa, masa?u pleców i ?wicze? na rozlu?nienie/otwarcie obr?czy barkowej.

Powodzenia i pisz na bie??co jak post?py rehabilitacyjne
                        Mo?e by? z tym zwi?zane, czyta?em, ?e od obci??onego odcinka piersiowego te? to mo?e by?.

Post?p jest bo dzisiaj ani razu nie podra?ni?em nerwu ruszaj?c g?ow?. A wcze?niej to kilka razy dziennie "przejecha?em" po nerwie z bólem.

Komentarz

• ?wicz? sobie teraz kulturystycznie, nie ma sensu targa? ci??arów. Kolano jeszcze pobolewa a kciuk w 80% przeszed?, ale ca?y czas jest lekko zdr?twia?y.

Robie teraz rze?be na GVT priorytet klata i ?apy od Wodyna ;] (lekko przerobi?em). Dieta HC, ok 2400kcal (i tak mi si? prawie nie chce je??).

Spad?o ju? 5kg, obecna waga 87kg i jad? a? do 6paka.

Dzisiejsza wypiska

WTOREK

A. Zarzut na wysoko (org uginanie nóg)

3x60
                          3x60
                          3x80
                          3x100
                          3x105

B. Wspi?cia na palcach

10x70
                          10x110
                          10x150
                          10x190

C-1. Unoszenie bokiem 8x12kg
                          C-2 Unoszenie w opadzie 8x12kg
                          C-3 Podci?ganie wzd?u? tu?owia 8x12kg

D. Siady 10x10x105kg
                          2min przerwy mi?dzy seriami

Komentarz

Siady to niez?a jazda. Pod wzgl?dem ci??aru to dziecinnie lekkie, ale od 5 serii ju? serce napierdala i chce si? rzyga?.

Przed treningiem wrzucam zestaw na podbicie GH czyli L-dopa 300mg , zielona herbata 0.5L i melatonina 3mg

Foty z przed tygodnia na upierdolonym lustrze, waga 88kg.
                          Za??czone pliki

Komentarz

• Ile sypiesz herbaty? Ja kiedy? wzi??em 3g melatoniny przed treningiem rano i przez pó? dnia chodzi?em jak zombie... Dos?ownie spa?em na stoj?co.

Dlaczego akurat GVT? Ja na redu wybra?em trening mleczanowy Poliquina - te? warty uwagi.

Komentarz

• Trenuj? o 17, ale fakt teraz spa?em po treningu godzin? bo bym si? przewróci? Jedynie kofeina ratuje.

Herbaty sypi? 2 du?e ?y?ki na 1L i z 15min parz? (je?li chodzi o zawarto?? EGCG to im d?u?ej tym lepiej).

GVT bo mi si? podoba , moge dorzuci? rwanie (przed mc) i zarzut (przed siadami) na wi?kszym ci??arze no i jednak wydaje mi si?, ?e lepiej mas? utrzyma ni? ten mleczanowy bo spalania jeszcze sporo mam (przy krótszej redukcji bym si? zastanowi? nad nim).

Komentarz

• Ten wczorajszy trening jeszcze bym przebola?, ale dzisiejsze mikrourazy na udach i dupie to katorga

Rozwa?am wprowadzenie jaki? insulino uwra?liwiaczy typu diabetostrong, poszukam jutro w aptekach

Kiedy? by? o tym temat i chwalono spalanie fatu szczególnie z okolic brzucha, boczków na tym

kto? co? dopowie wi?cej?

Komentarz

Pracuję...
                                X