Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Cobra / dziennik / Rehabilitacja ciezarowca

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• @WODYN

Bardzo ciekawy ten podział nie jest łatwo się przetrenować robiąc tą samą część ciała praktycznie 3 treningi pod rząd? Mógłbyś Wodyn w swoim blogu wrzuć swój obecny pełny plan z podziału powyżej? Musi to wyglądać bardzo ciekawie. Szkoda że ja mam ledwo czas na 3 treningi tygodniowo bo bym spróbował zegoś takiego, zapewne można się skupić na każdym detalu.

Komentarz

• Zamieszczone przez WODYN Zobacz posta
      wlasie duza ilosc serii i zmeczenie to jest TO. STYMULACJA wzrostu siły czy szybkosci wymaga zmeczenia

minutem jest raczej CZAS jaki trzeba na tym spedzic, a cwiczysz 3x na tydzien - ja cwicze 2x dziennie co 2 dni, obecnie bede kombinowal jeszcze inaczej (juz w sumie zaczalem)
      chodziło mi o to, że zmęczenie przeszkadza w skupieniu się na wykonaniu ćwiczenia a w rwaniu czy podrzucie wiesz jakie to ważne

podział ciekawy, w wakacje sam będę chcieć trenować 2x dziennie
      Dziennik treningowy - http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=8401

Komentarz

• Zamieszczone przez Tweekzone Zobacz posta
        @WODYN

Bardzo ciekawy ten podział nie jest łatwo się przetrenować robiąc tą samą część ciała praktycznie 3 treningi pod rząd? Mógłbyś Wodyn w swoim blogu wrzuć swój obecny pełny plan z podziału powyżej? Musi to wyglądać bardzo ciekawie. Szkoda że ja mam ledwo czas na 3 treningi tygodniowo bo bym spróbował zegoś takiego, zapewne można się skupić na każdym detalu.
        Zamieszczone przez Cobra Zobacz posta
        chodziło mi o to, że zmęczenie przeszkadza w skupieniu się na wykonaniu ćwiczenia a w rwaniu czy podrzucie wiesz jakie to ważne

podział ciekawy, w wakacje sam będę chcieć trenować 2x dziennie
        Ale zrozum
        1 sesja obciaza ukl nerwowy i wlokna szybkie
        2ga sesja odciaza ukl nerwowy do pewnego stopnia. Angazuje wlokna posrednie
        3cia sesja to tak jakby trening lokalnego metabolizmu mleczanowego z minimalnym udzialem ukl nerwowego

Izolacja

Naczelna zasada to podzielic jedna wielka ciezka sesje na 3. czyli te 3 sesje to tak na prawde 3x 1/% sesji

Ale bez zmeczenia nie ma efektow. Prawda? Jesli zmeczywszy sie nie mozesz juz dalej robic np rwania to nadal mozesz robic kazde bardziej statyczne cwiczenie. Szczegolnie na wiekszej ilosci powtorzen.

Np rwanie fala3-2-1
        Przysiad fala642
        Pompki na poreczach 5x5

Problem z trenowaniem samego siebie polega wlasnie kiedzy innymi na tym ze podswiadomy program unikania zmeczenia wchodzi nam w droge
        Dorzeźbionych Świąt Bożego Narodzenia
        oraz Silnego Nowego Roku

Komentarz

• Właśnie też się zastanawiam nad treningiem 4x w tygodniu po 2x dziennie , podział na dni - góra/dół, pory treningu - AM siła , PM hipertrofia.

czy jak AM zrobię 3 fale po 5 /4/3 powtórzenia, a PM GVT 10x10 w superseriach lub giant sety o porównywalnej objętości, czy to już nie będzie przegięcie pały ? Objętość wyjdzie kosmiczna.
          pytania o brain doping : http://ucinacz.pl/863435

Komentarz

Ale zrozum
            1 sesja obciaza ukl nerwowy i wlokna szybkie
            2ga sesja odciaza ukl nerwowy do pewnego stopnia. Angazuje wlokna posrednie
            3cia sesja to tak jakby trening lokalnego metabolizmu mleczanowego z minimalnym udzialem ukl nerwowego

Izolacja

Naczelna zasada to podzielic jedna wielka ciezka sesje na 3. czyli te 3 sesje to tak na prawde 3x 1/% sesji

Ale bez zmeczenia nie ma efektow. Prawda? Jesli zmeczywszy sie nie mozesz juz dalej robic np rwania to nadal mozesz robic kazde bardziej statyczne cwiczenie. Szczegolnie na wiekszej ilosci powtorzen.

Np rwanie fala3-2-1
            Przysiad fala642
            Pompki na poreczach 5x5

Problem z trenowaniem samego siebie polega wlasnie kiedzy innymi na tym ze podswiadomy program unikania zmeczenia wchodzi nam w droge
            Czyli wszystko sprowadza się do odpowiedniego ułożenia treningu. Pewnie efekty po czymś takim muszą być niezłe. WODYN wrzuć w blogu swój workout .

Komentarz

• Zamieszczone przez Krisss_zaw Zobacz posta
              Właśnie też się zastanawiam nad treningiem 4x w tygodniu po 2x dziennie , podział na dni - góra/dół, pory treningu - AM siła , PM hipertrofia.

czy jak AM zrobię 3 fale po 5 /4/3 powtórzenia, a PM GVT 10x10 w superseriach lub giant sety o porównywalnej objętości, czy to już nie będzie przegięcie pały ? Objętość wyjdzie kosmiczna.
              Szalencze! to jakies pojebane pomysly! Nie mam na to lepszego okreslenia. Naucz sie ze zanim zaczniesz eksperymentowac z metoda, powinienes ja najpierw dobrze poznac w oryginale.
              oraz Silnego Nowego Roku

Komentarz

• Zamieszczone przez Tweekzone Zobacz posta
                Czyli wszystko sprowadza się do odpowiedniego ułożenia treningu. Pewnie efekty po czymś takim muszą być niezłe. WODYN wrzuć w blogu swój workout .
                W kazdym tygodniu wyglada inaczej.
                oraz Silnego Nowego Roku

Komentarz

Szalencze! to jakies pojebane pomysly! Nie mam na to lepszego okreslenia. Naucz sie ze zanim zaczniesz eksperymentowac z metoda, powinienes ja najpierw dobrze poznac w oryginale.
                  fale w przysiadzie robię od jakiegoś czasu : http://www.charlespoliquin.com/Artic...mal_Squat.aspx

kombinowałem z 5/4/3 i wyskokami dosiężnymi między seriami, ale po prawie 2 miesiącach takiego treningu stwierdzam, że jedno powtórzenie to za mały skok, po jakimś czasie najbardziej męczyłem się z pierwszą serią. dlatego teraz chcę przejść na "wave - like pattern 2" czyli 5/3/2.

do tego rwanie jako rozgrzewka - zmieszczę się w 30 minutach

jeśli chodzi o trening PM to myślałem o superserii przysiadów z podwójnym dnem z uginaniem nóg na maszynie, 10x10 również jestem w stanie zrobić w pół godziny.

na obu treningach atakuję inne włókna mięśniowe, podczas PM będąc na wysokiej ilości powtórzeń nie użyję zbyt dużego ciężaru, dzięki czemu nie przeciążę CUN.

mógłbyś mi wyjaśnić, w którym miejscu mój argument jest inwalidą ? bo nie rozumiem, które z założeń naruszyłem.

Komentarz

• PIĄTEK

A. Rwanie

3x85
                    2x90
                    1x95
                    1x100

0;1x95
                    1x100

B. Podrzut

3x100
                    2x110
                    1x115

2x110
                    1x120
                    1x125

C. Przysiad przedni

2x100
                    2x120
                    2x130
                    1x140

D-1. Pompki z klaśnięciem 5x8
                    D-2. face pull rampa do 8x45kg

E. Plank po 25s

+5kg
                    +10kg
                    +15kg
                    +20kg
                    +25kg

Komentarz

Jeszcze mnie trzyma katar toteż byłem przymulony i czułem, że mam podwyższone ciśnienie. W rwaniu w sumie rekord bo 2x 100 nie wyrwałem jeszcze na jednym treningu.
                    Podrzut może być, wybicie lepsze niż ostatnio ale 125 trochę dociśnięte.

Przysiady to była masakra, ciśnienie czułem jakbym miał 300/200 , po powtórzeniu na 140 cały się trząsłem przez chwile, ledwo odłożyłem na stojaki.
                    Ostatnio edytowany przez Cobra; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Krisss_zaw Zobacz posta
                      fale w przysiadzie robię od jakiegoś czasu : http://www.charlespoliquin.com/Artic...mal_Squat.aspx

kombinowałem z 5/4/3 i wyskokami dosiężnymi między seriami, ale po prawie 2 miesiącach takiego treningu stwierdzam, że jedno powtórzenie to za mały skok, po jakimś czasie najbardziej męczyłem się z pierwszą serią. dlatego teraz chcę przejść na "wave - like pattern 2" czyli 5/3/2.

do tego rwanie jako rozgrzewka - zmieszczę się w 30 minutach

jeśli chodzi o trening PM to myślałem o superserii przysiadów z podwójnym dnem z uginaniem nóg na maszynie, 10x10 również jestem w stanie zrobić w pół godziny.

na obu treningach atakuję inne włókna mięśniowe, podczas PM będąc na wysokiej ilości powtórzeń nie użyję zbyt dużego ciężaru, dzięki czemu nie przeciążę CUN.

mógłbyś mi wyjaśnić, w którym miejscu mój argument jest inwalidą ? bo nie rozumiem, które z założeń naruszyłem.
                      Pewnie ze nie rozumiesz. Moze probowales gvt i fal. Ale co z tego?

Nie rozumiesz zasad trenowania 2x dziennie.

Jestes zestresowanym typem co powinien wiecej spac i lepiej jesc zanim jego organizm bedzie mogl trenowac wiecej.

Nie masz kasy na suple.
                      oraz Silnego Nowego Roku

Komentarz

• tutaj sporo się zmieniło, nie układał bym takiego planu gdybym wiedział, że nie będzie warunków. za miesiąc będę miał dosyć kasy na porządną dietę i suple przez przynajmniej pół roku + będę mógł odłożyć na później. w porównaniu z poprzednim rokiem odpadła mi połowa zajęć przez co mam dosyć czasu na sen, obecnie wysypiam się ile chcę. poziom stresu również spadł , zacząłem więcej medytować a z przyczynami stresu udało mi się jakoś uporać.
                        Ostatnio edytowany przez Krisss_zaw; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Bylem kiedys na seminarium Poliquina poswieconym treningowi 2x i 3x dziennie. I wiesz co? czekajac na pocisg z Londynu do Manchesteru opowiadalem koledze co przegapil (zglosil sie ale go nie puscili bo il miejsc ograniczina). 4h mu tlumaczylem co ijak. A byl w temacie oczywiscie.

Wiec jak czytam Twoj dowcip o "argumencie-inwalidzie" czuje sie jakbys chcial mi pokazac ze wiesz najlepiej
                          Podobnie z antydepresantami.

Powiem tylko tyle. Jak juz ktos jest gotowy to zaczyna sie od 2giej sesji trwajacej 20 min czyli jakies 5 serii. I dodaje sie 5 minut co tydzien.

Kazdy trzeci tydzin ma redukcje objetosci o 80%

To najwazniejsze rzeczy ktorych nie wiedziales
                          oraz Silnego Nowego Roku

Komentarz

• poranna sesja też nie może przekroczyć 20 minut ?

Komentarz

• SOBOTA

Mobilizacja obręczy barkowej

Jako pierwsze to (od 3:13)

http://www.youtube.com/watch?v=HgEgIGE2ZI8

ale ja robiłem jeszcze przy tym wyciskanie zza karku w takiej pozycji, wg mnie to najlepsza wersja

2x8x15kg gryf
                              2x8x20kg gryf

Potem

Rwanie wąskim chwytem

2x4x40kg
                              3x4x50kg

Wybicie na nożyce z zatrzymaniem
                              2x3x60
                              2x3x70
                              2x3x80

Ściąganie drążka
                              szeroko nachwyt 2x5xcały stos
                              wąsko podchwyt 3x5xcały stos - powolne opuszczanie

Uginanie ramion axlem (ok 40kg ma)

5x
                              2x5x10kg

Potem

Pec Smash Barbell Quickie
                              Overhead, first rib, and barbell quickies

Komentarz
                              Rozciąganie świetnie pomaga. Rwanie wąsko całkiem nieźle wychodziło. Ciężaru oczywiście w ogóle nie czuje, ale do pełnego siadu z serie na serie coraz lepiej wychodziło.
                              Potem lekko wybicie w celu sprawdzenia czy lepiej wchodzi sztanga. Na koniec miażdżenie kapturów i klaty. Zainstalowałem piłke do tenisa ale przy 90kg i położeniu na kaptur zgniotła się do zera hehe.

Komentarz

• Wodyn, miałbyś jakiś pomysł na trening 4x w tyg, PON- WT - PT- SOB dla mnie ?

Komentarz

Pracuję...
                                X