Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mawashi, chodzę, biegam, ćwiczę, żyję. Start str175

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Mawashi, chodzę, biegam, ćwiczę, żyję. Start str175

W?a?nie tutaj zak?adam swój pierwszy w ?yciu blog/dziennik. Jako? nigdy nie czu?em takiej potrzeby, teraz po tylu latach ?wicze? postanowi?em spróbowa? dla motywacji, utrwalenia post?pów (lub ich braku), wymiany pogl?dów, etc.

Krótko o mnie:
    30 lat
    184 cm wzrostu
    aktualnie 88 kg wagi
    szacowany bf 10% na podstawie pomiaru fa?d skórnych

Pierwsze treningi wykona?em w 95 lub 96 roku. Ogólnie od zawsze a? do dzisiaj uprawiam ró?ne sporty, od SW porzez pi?k? no?na i siatkówk? po bilard (ósemka). Kiedy? mia?em zosta? kucharzem, ale pozosta?a tylko pasja gotowania i lepsze sposoby na zarabianie na chlebek Z zakresu sportu: posiadam uprawnienia instruktora kulturystyki, oraz trenera personalnego. Dodatkowo ca?y czas doskonale si? w zakresie terapii manualnej w szczególno?ci kr?gos?upa. Na www.sfd.pl jestem praktycznie od pocz?tku, czyli prze?omu 2000/2001 roku i moderowa?em dzia? trening, pó?niej ró?ne jego odmiany, aktualnie Trening w domowych warunkach (tak, tak na pocz?tku by? tylko jeden dzia? Trening). Na body-factory do??czy?em dosy? niedawno.

W swojej karierze przetestowa?em sporo ró?nych metod treningowych, splity, FBW, HST, HIT, w okresie wiosna-jesie? uzupe?niam treningi na si?owni treningami w terenie 1-2x/tydz.

Aktualnie postanowi?em ?wiczy? wg planu 15/10/5 ABCD WODYNA, który jest idealny do moich potrzeb i mo?liwo?ci. Do tego jestem przekonany o jego skuteczno?ci i zach?ca mnie jego prostota. Do tego zawiera ?wiczenia które ??cz? to co uwa?am za kwintesencj? sportów si?owych: ?wiczenia z?o?one typowo si?owe, ogólnorozwojowe, oraz te z obci??eniem cia?a.

Cel: utrzymanie w ryzach bf-u (aktualnie po mierzeniu fa?d 10%), oraz ogólnej wagi cia?a.
    Zachowanie sportowej formy (sprawno??, si?a, wydolno??, estetyczny wygl?d).
    Poprawa si?y absolutnej.

Jak wida? cel nie jest stricte kulturystyczny. Post?py b?d? ocenia? po samopoczuciu, osi?gach treningowych i formy w innych rodzajach aktywno?ci sportowej.

Aktualn? foty dorobi? na 100% w tym tygodniu, bo chce mie? zapis post?pów.
    Teraz troch? przesz?o?ci dalszej i bli?szej:

Forma 2002 r i zajawka na mas?
    sb.jpg

Wakacje 2009
    002.jpg

DSC08556.jpg

DIETA

Kcal: ~2500-2700, ale nie licz? zbytnio.

Ogólnie b?d? stosowa? uproszczony carb cycling.
    W?gle w dni treningowe, 3x 100-120 gr owsianych/ry?u basmanti + 30-40 gr w shakeu po treningu
    W?gle w dni nie treningowe ograniczone do 30-50 gr (w wi?kszo?ci z warzyw)

Bia?ko: staram si? utrzyma? na poziomie 2,5 gr ze ?róde? zwierz?cych. Jaja, mi?so i ryby, sporadycznie produkty mleczne gdy? surowa kazeina dzia?a u mnie ?luzop?dnie

T?uszcze: oliwa, do uzupe?nienia kcal w dni LC. O3 non stop 15-20 gr dziennie.

SUPLEMENTACJA
    Gold Omega
    BCAA 10 gr przed i w trakcie treningu
    Super Pump 2 miarki przed treningiem
    VitC 500 mg przed i po si?owym, oraz przed aerobami.
    WPC najcz??ciej 1x dziennie.

Mam zamiar ?wiczy? si?owo 2-3x/tydzie? tym planem, do tego minimum 3x/tydz w dni wolne b?d? wykonwa? aero (stepper) lub jak?? odmian? interwa?ów.

Foty wklej? jak zrobi?, mo?e dzisiaj.
    TRENING
    Schemat wygl?da tak:

Trening A
    -push press
    -przysiad
    +++podci?ganie na dr??ku do czo?a

Trening B
    -martwy ci?g
    -wyciskanie le??c w?sko
    +++podci?ganie sztangi do brody

Trening C
    -podrzut si?owy
    -wios?owanie jednor?cz
    +++pompki na por?czach

Trening D
    -Wyciskanie le??c
    - hack przysiad ze sztanga za nogami
    +++wios?owanie podchwytem

Za sob? mam pierwszy trening, który wykona?em nieco zachowawczo, ale co trzeba zosta?o osi?gni?te.

WYPISKA

15.03.2010
    A 15

push press
    25x 15
    30x 15
    35x 15
    40x 15
    45x 15
    50x 15
    55x 14

przysiad
    40x 15
    45x 15
    50x 15
    55x 15
    60x 15
    65x 15
    70x 15

podciaganie podchwytem na szeroko?ci barków do czo?a

x15
    x12
    x9
    x9
    x8

1. po 50 my?la?em ?e 60 pójdzie bez problemu. Jednak na 55 po 12-tym powótrzeniu zrobi?o si? niemi?osiernie ci??ko. 14 poszed? z wielkim wysi?kiem, ale oczekuje szybkiej adaptacji w tym zakresie powtórze?. Dawno si? w tych zakresach nie porusza?em.

2. sz?o ok. Mog?em wi?cej ci?gn?? dalej, ale po tylu seriach walczy?em ze sob? a nie z ci??arem. 70 by?o ci??kie, ale raczej kondycyjnie i z r?k? na sercu mog?em jeszcze do?o?y?. Postaram si? nast?pnym razem, zaczynaj?c od nieco wi?kszego ci??aru, bo nie mia?em poj?cia jak go dobra? i wysz?o sporo serii jak na 15-tki.

3. pierwsze dwie serie optymistycznie. kolejne ogie? w ob?ych i przedramionach, oraz niemoc w bicepsach.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Spompowany ca?y, po PP czu?em bary, górn? klat? i górne plecy oraz lekko triceps. Nogi przesadzi?em obj?to?ciowo, poprawie si?. Podci?ganie na drazku ?adnie uzupe?ni?o ca?y trening.

DIETA

1. 5 jaj
    120 gr owsianki
    jab?ko
    ogórek zielony

2. Pol?dwica wieprzowa 300 gr
    ry? basmanti 120 gr
    pó? sa?aty lodowej

3. 100 gr owsianych
    50 gr WPC

Trening

bcaa 10g + 2 miarki SP
    w czasie treningu 10 gr bcaa
    po trneingu 40gr wpc + 30 gr ww + 500 mg witC

4. duszone warzywa (kapusta, w?oszczyzna)
    kura 300 gr

Wiem, ?e mo?e si? wydawa? i? posi?ki mog?y by by? mniejsze i cz?strze, ale ja nie czuje takiej potrzeby. Jak b?d? odczuwa? negatywne skutki takiego jedzenia, to b?d? sobie drobi? na mikroporcje.

B?d? wpada? Mawashi

Na ostatniej fotce prezentujesz si? najlepiej choc ?wiat?o te? swoje zrobi?o na pewno

PS. Nie za ma?o masz t?uszczy w diecie ;>? Nie pijesz oliwy ?

Powodzenia

Komentarz

No to dzisiaj czujesz nogi!
      Przy pi?tnastkach to chyba ka?dy walczy ze sob? (no mo?e oprócz Ma?ka2 - on zawsze walczy z ci??arem do ko?ca).
      Tylko 4 posi?ki - wida?, ?e jeste? zalatany i nie masz ch?ci na wi?cej.
      Na ?ywo wygl?da?e? lepiej ni? na tych zdj?ciach!
      W tytule trzeba zmieni? you na me!
      Jan Olejko - naśladownictwo treningów na własną odpowiedzialność!

Komentarz

sw33t :***
        ile-do.pl oraz Kuchnia wietnamska

Komentarz

taki lajtowy sie ten tren wydaje

15tek nigdy nie lubilem

powodzenia
          www.Mr-Trener.pl - Trener Personalny Warszawa i okolice

Komentarz

Zamieszczone przez Szymcio Zobacz posta
            B?d? wpada? Mawashi

Na ostatniej fotce prezentujesz si? najlepiej choc ?wiat?o te? swoje zrobi?o na pewno

PS. Nie za ma?o masz t?uszczy w diecie ;>? Nie pijesz oliwy ?

Powodzenia
            Fotki to zawsze tylko fotki
            Mo?na tak wyrze?bi?, ?e b?dzie lepiej ni? w realu. Ja wol? robi? lepsze wra?enie in life

Co do t?uszczy, to w dni quazi HC daje tylko tyle (jaja) +omega
            W dni LC, b?d? jaja, i 2x 30 gr oliwy z oliwek
            oraz 100 gr migda?ów lub w?oskich.

Zamieszczone przez ojan Zobacz posta
            No to dzisiaj czujesz nogi!
            Przy pi?tnastkach to chyba ka?dy walczy ze sob? (no mo?e oprócz Ma?ka2 - on zawsze walczy z ci??arem do ko?ca).
            Tylko 4 posi?ki - wida?, ?e jeste? zalatany i nie masz ch?ci na wi?cej.
            Na ?ywo wygl?da?e? lepiej ni? na tych zdj?ciach!
            W tytule trzeba zmieni? you na me!
            Chyba jutro b?dzie kulminacja
            Dzisiaj mocno czuj? g?ow? przy?rodkow? i przywodziciele, oraz b.mocno ob?e!

WYPISKA Z DZI? (16.03.2010), DZIE? NT

Rano
            10gr bcaa, 500 mg witC
            45 min stepper

1. 5jaj
            sa?ata

2. 300 gr kury (w tym po?owa z pieczonego udka bez skóry + pier?)
            20 gr oliwa
            warzywa duszone 500 gr (kapusta, w?oszczyzna, pomidory)

3. 50 gr WPC
            30 gr oliwa

W planie 300 gr kury + warzywa + 100 gr migda?ów, mo?e w dwóch porcjach jak bedzie czas
            Ostatnio edytowany przez Mawashi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

No to teraz mi g?upio, ?e wieczorem planuj? pizze... Wszyscy tak pilnuj? diety, tylko ja z Dariuszem dajemy dupska w tej materii

Progresja ciezarów z treningu na trening standardowa jak na planach WODYNa czy bardziej intuicyjna?
              Ostatnio edytowany przez Junior; [ARG:4 UNDEFINED].
              ile-do.pl oraz Kuchnia wietnamska

Komentarz

ja bym wola? mie? Wasz? diet? %)
                Chemiczny Ali - Naczelny toksykolog

Nie odpowiadam na PW, pytania w adekwatnych tematach, linki w dzienniku. Będę mógł, odpowiem. Cheers!

Komentarz

Zamieszczone przez Junior Zobacz posta
                  No to teraz mi g?upio, ?e wieczorem planuj? pizze... Wszyscy tak pilnuj? diety, tylko ja z Dariuszem dajemy dupska w tej materii

Progresja ciezarów z treningu na trening standardowa jak na planach WODYNa czy bardziej intuicyjna?
                  planuje standard z przesuwaniem progresji
                  generalnie wg zasady:
                  15-tki min 5 serii
                  10-tki min 6 serii
                  5-tki min 7 serii

no i uwzgl?dniaj?c poprzedni trening i ew. przesuni?cie progresji do nieudanej próby za?o?onej liczby powt

co do diety, to wszystko kwestia nastawienia buntowniku

Komentarz

juz sie spowiadaj na czym sie takiej klaty dorobiles, glownie gornej-wewn?trznej. To jest miejsce w ktorym zawsze bylem plaski ;/

Komentarz

Super, ?e za?o?y?e? bloga ;-)

B?d? zagl?da? i kibicowa?.

Komentarz

El Masturbarre potwierdza

zdr

Komentarz

Noo, to mo?e by? jeden z ciekawszych dzienników, na pewno b?d? zagl?da?.
                          Pami?tam to pierwsze foto z SFD, chyba co? podobnego mia?e? w avatarze... du?a zmiana przez te 8 lat - chyba na lepsze/estetyczniejsze.
                          p.s
                          my?la?em, ?e jeste? starszy ~35 jak Bull... ale to mo?e przez te w?sy
                          Pozdr
                          fitness-food.pl

Komentarz

Zamieszczone przez karol Zobacz posta
                            Noo, to mo?e by? jeden z ciekawszych dzienników, na pewno b?d? zagl?da?.
                            Pami?tam to pierwsze foto z SFD, chyba co? podobnego mia?e? w avatarze... du?a zmiana przez te 8 lat - chyba na lepsze/estetyczniejsze.
                            p.s
                            my?la?em, ?e jeste? starszy ~35 jak Bull... ale to mo?e przez te w?sy
                            Pozdr
                            to nie ja
                            to W?ciek?y W??.

Komentarz

Elegancko, ?e za?o?y?e? bloga. Mam nadziej?, ?e wypiski b?d? pierwsza klasa i b?dzie to jeden z ciekawszych blogów.
                              B?d? zagl?da? na pewno.
                              Powodzenia mistrzu

Komentarz

Pracuję...
                              X