Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Hardened - blog treningowy

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• AzAzElKK
    odpowiedział(a)
    Trzym si?. Co nas nie zabije to nas wzmocni, pami?taj o tym, jakkolwiek banalnie by to nie zabrzmia?o

Zostaw komentarz:

• A_I
    odpowiedział(a)
    Pozostaje zyczy? wytrwa?o?ci bo nie ma nic bardziej demotywujacego jak zaczynanie od zera i przechodzenie tej samej drogi po raz który?.Ka?dy z nas to zna;-)
    Ostatnio edytowany przez A_I; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

• Hardened
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez bezloginu100 Zobacz posta
    Hardened jak to jest z Tob?? Tyle lat ?wiczysz i post?pu nie wida?? Jaki jest wi?c cel prowadzenia dziennika?
    Dziwny czas na to pytanie, bior?c pod uwag? fakt, ze od ponad 2 miesi?cy dziennika nie prowadz? i dopiero Ty tym pytaniem go od?wie?y?e?. Odpowiem jednak: prowadz?, bo to lubi?.

-----

Winien natomiast jestem par? s?ów wyja?nienia czemu 15/11 nie pojawi?o si? podsumowanie. Na 5 dni przed ko?cem wa?y?em 81,6kg (+3,3kg od startu) i forma prezentowa?a si? tak jak na obrazku:

do samego ko?ca wszystko sz?o zgodnie z planem, a treningiem w dniu 15/11 zako?czy?em udany mikrocykl treningowy i w niedziel? mia?em zrobi? podsumowanie. Zamiast tego przejecha?em si? niedziel? karetk? do szpitala i tego samego dnia mia?em operacj?. Nie by?a w ?aden sposób zwi?zana ani z treningami, ani z diet?, wiec nie zamierzam si? na jej temat rozwodzi? (sprawa genetyczna) ani u?ala?. By?a, przebieg?a ok i trzeba i?? do przodu.

Ze szpitala wyszed?em ju? nast?pnego dnia, szwy zosta?y zdj?te po 11 dniach. Si?? rzeczy efekty treningu posz?y w choler?, wznowi? go mo?na by?o w nast?pnych tygodniach jedynie w ograniczonym zakresie, ale moja motywacja spad?a w tamtym okresie do 0. W grudniu skoczy?em na par? dni do Barcelony (13-16/12) i obejrza?em na Camp Nou wygrany mecz Barcy z Villareal:

?ykn??em troch? s?o?ca, po powrocie g?ód ?wicze? powróci? i poczu?em, ?e funkcjonowania bez treningów sobie nie wyobra?am. Do treningów wróci?em 27/12 i ?wicz? obecnie planem „patient lifter”. Nie mam ochoty opisywa? powtórnej pracy nad odzyskaniem formy, wiec dziennik wznowi? najwcze?niej w kwietniu, gdy ju? j? odzyskam i b?dzie szansa by zrobi? progres w stosunku do ubieg?ego roku. Tyle.

Zostaw komentarz:

• bezloginu100
    odpowiedział(a)
    Hardened jak to jest z Tob?? Tyle lat ?wiczysz i post?pu nie wida?? Jaki jest wi?c cel prowadzenia dziennika?

Zostaw komentarz:

• Hardened
    odpowiedział(a)
    TRENING 5A:

1) WYCISKANIE LE??C / progresja co 10kg po 15 lub 10 lub 5 powtórze? / dodatkowo 1 seria docisku z dorzuconymi 10kg = 5x 40-110 / 120kg (poprzednio 5x 45-105 / 115kg)
    - ??czone ze:
    2) SZRUGSY ZE SZTANG? z ci??arem jak wy?ej - 5x 40-100kg (5x 45-95kg)

Superseria:
    3) WYCISKANIE SZEROKO OD CZUBKA / progresja po 10kg na 15 lub 10 lub 5 powtórze? / dodatkowo 1 seria docisku z dorzuconymi 10kg = 50-120kg, bez docisku (poprzednio 55-115kg, bez docisku)
    +
    4) ?CI?GANIE DR??KA WYCI?GU GÓRNEGO na luzie 3 serie po 15 lub 10 lub 5 powtórze? = 5x 70,75,85kg (poprzednio 5x 70,75,80kg)

5) ROZPI?TKI, SKOS GÓRNY = 12x12, 10x14, 8x16kg (jak poprzednio)

Seria sk?adana tymi samymi hantlami i t? sam? liczb? powtórze? (3 x):
    6) UNOSZENIE BOKIEM
    7) UNOSZENIE BOKIEM W OPADZIE
    8) PODCI?GANIE DO BRODY
    wsz?dzie 5x 16kg (poprzednio 5x 15kg)

BRZUCH - pomi?dzy powy?szymi seriami ??czonymi na barki / serie po 15 lub 10 lub 5 powtórze? = zrobione

Superseria:
    8) PROSTOWANIE RAMION /na luzie, tempem 004, 3 serie po 15 lub 10 lub 5 powtórze? - 3x5x 45,5kg (jak poprzednio)
    9) UGINANIE RAMION na luzie 3 serie, tempem 004, po 15 lub 10 lub 5 powtórze? - 3x5x 45kg (poprzednio 3x5x 44kg)

-----

Na si?owni? wpad?a super laska i ?wiczy siady pod k?tem instruktora (ten stoi blisko niej z przodu). Przechodz? obok i s?ysz? jak mówi: nie tak blisko, bo mi w?o?ysz w buzi?.
    Hmm, mo?e jeszcze nie jest za pó?no, by zmieni? zawód...

Zostaw komentarz:

• Hardened
    odpowiedział(a)
    Sauna ok. 40 min. po treningu, gdy organizm ju? nieco wystudzony i nawodniony. W beztreningowe nie mam mo?liwo?ci.

Zostaw komentarz:

• Eclipse21
    odpowiedział(a)
    Sauna po treningu ? NOT

Zostaw komentarz:

• Hardened
    odpowiedział(a)
    TRENING 10B:

1) PRZYSIADY ZE SZTANG? Z PRZODU / progresja co 10kg po 15 lub 10 lub 5 powtórze?, dodatkowo 1 seria przysiadów tylnych z do?o?onymi 10kg 10x 50-80 / 90kg (poprzednio 10x 47-77 / 87kg)
    2) WSPI?CIA NA PALCE / 1 seria ze sztang? z przodu - ci??ar z przysiadów przednich + 10kg (ok. 20 powt) , 1 seria ze sztang? z ty?u - ci??ar z siadów tylnych + 10kg (max ilo?? powt). 20x90 i 105x100kg (poprzednio 20x87 i 110x97kg)
    3) MARTWY CI?G / progresja co 10kg po 15 lub 10 lub 5 powtórze? 10x 75-125kg (poprzednio 10x 70-110kg)
    4) UGINANIE NADGARSTKÓW ZE SZTANG? TRZYMAN? NACHWYTEM POD K?TEM 90st, 3 serie po 30 lub 20 lub 10 powtórze? 20x22kg (jak poprzednio)
    5) UGINANIE NADGARSTKÓW ZE SZTANG?, PODCHWYT / na luzie, 3 serie po 15 lub 10 lub 5 powtórze? 10x37kg (poprzednio 10x35kg)

----

W MC u?y?em dzisiaj pasa, wi?c uda?o si? troch? do?o?y?. Wszystko do przodu, jeszcze 3 treningi i zmieni? plan treningowy.
    W ubieg?ym tygodniu na si?owni? zajrza? Adam w wersji light. Tak si? wyrze?bi? w Gda?sku, ?e b?d?c 10cm wy?szy, wa?y obecnie tyle co ja. Co ciekawe, niedawno trenowa? z Blingiem i znaj? si? 10 lat. Szczecin jest ma?y.
    Ostatnio edytowany przez Hardened; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

• neox210
    odpowiedział(a)
    Widz? w temacie Knife'a, ?e nikt tak bardzo nie st?skni? si? za mn? jak On. Nie do ko?ca rozumiem przyczyny tej fascynacji moj? skromn? osob?, ale jako? postaram si? z tym ?y?...
    bo jak by skre?li? niektóre litery w Twoim nicku i doda? nowe to wychodzi:

"T?skni? Knife"

Pewnie zobaczy? ukryty przekaz i si? wzruszy?.

Zostaw komentarz:

• Hardened
    odpowiedział(a)
    TRENING 10A:

1) WYCISKANIE LE??C / progresja co 10kg po 15 lub 10 lub 5 powtórze? / dodatkowo 1 seria docisku z dorzuconymi 10kg = 10x 40-90 / 100kg (poprzednio 10x 55-85 / 95kg)
    - ??czone ze:
    2) SZRUGSY ZE SZTANG? z ci??arem jak wy?ej - 10x 40-100kg (poprzednio 10x 50-90kg)

Superseria:
    3) WYCISKANIE SZEROKO OD CZUBKA / progresja po 10kg na 15 lub 10 lub 5 powtórze? / dodatkowo 1 seria docisku z dorzuconymi 10kg = 40-100 / 110kg (poprzednio 55-95 / 105kg)
    +
    4) ?CI?GANIE DR??KA WYCI?GU GÓRNEGO na luzie 3 serie po 15 lub 10 lub 5 powtórze? = 10x 66,65,70kg (poprzednio 10x 60,65,70kg)

5) WSPI?CIA NA PALCE ZE SZTANG? NA TYLNYCH BARKACH / 1 seria, 100 powtórze? = zamiast tego 3 serie rozpi?tek

Seria sk?adana tymi samymi hantlami i t? sam? liczb? powtórze? (3 x):
    6) UNOSZENIE BOKIEM
    8) PODCI?GANIE DO BRODY
    wsz?dzie 3x10x 10kg (jak poprzednio)

BRZUCH - pomi?dzy powy?szymi seriami ??czonymi na barki / serie po 15 lub 10 lub 5 powtórze? = 3x10x allahy 45,5kg (jak poprzednio)

Superseria:
    8) PROSTOWANIE RAMION /na luzie, tempem 004, 3 serie po 15 lub 10 lub 5 powtórze? - 3x10x 40kg (poprzednio 3x10x 35kg)
    9) UGINANIE RAMION na luzie 3 serie, tempem 004, po 15 lub 10 lub 5 powtórze? - 3x10x 32kg (poprzednio 3x10x 30kg)

-----

Po treningu pierwsza w tym sezonie sauna. Co najlepsze, jutro wreszcie wolny dzie?, w którym nic zaplanowanego nie b?d? musia? robi?, bo i kosza nie ma.

Widz? w temacie Knife'a, ?e nikt tak bardzo nie st?skni? si? za mn? jak On. Nie do ko?ca rozumiem przyczyny tej fascynacji moj? skromn? osob?, ale jako? postaram si? z tym ?y?...

Zostaw komentarz:

• Drozder
    odpowiedział(a)
    http://www.zwyklybohater.pl/ G?OSUJEMY!

Zostaw komentarz:

• Rascal
    odpowiedział(a)
    rece ktore lecza

Zostaw komentarz:

• KeNiO
    odpowiedział(a)
    maaaaaaaj hirooooooł :*

Zostaw komentarz:

• Hardened
    odpowiedział(a)
    Pora uzupełnić wypiski...

Czwartek, TRENING 15A:

1) WYCISKANIE LEŻĄC / progresja co 10kg po 15 lub 10 lub 5 powtórzeń / dodatkowo 1 seria docisku z dorzuconymi 10kg = 15x 45-75 / 80kg (15x 40-70 / 80kg)
    - łączone ze:
    2) SZRUGSY ZE SZTANGĄ z ciężarem jak wyżej - 15x 40-88kg (poprzednio do 80kg)

Superseria:
    3) WYCISKANIE SZEROKO OD CZUBKA / progresja po 10kg na 15 lub 10 lub 5 powtórzeń / dodatkowo 1 seria docisku z dorzuconymi 10kg = 15x 45-85 / 95kg (poprzednio 15x 40-80 / 90kg)
    +
    4) ŚCIĄGANIE DRĄŻKA WYCIĄGU GÓRNEGO na luzie 3 serie po 15 lub 10 lub 5 powtórzeń = 15x 55,55,55kg (poprzednio 15x 50,55,55kg)

5) Rozpiętki = 15x 12,14,16kg (poprzednio: 15x 11,13,15kg)

Seria składana tymi samymi hantlami i tą samą liczbą powtórzeń (3 x):
    6) UNOSZENIE BOKIEM
    8) PODCIĄGANIE DO BRODY
    wszędzie 15x 7kg (poprzednio 6kg)

BRZUCH - pomiędzy powyższymi seriami łączonymi na barki / serie po 15 lub 10 lub 5 powtórzeń = "Allahy" 3x15x40kg (jak poprzednio)

Superseria:
    8) PROSTOWANIE RAMION /na luzie, tempem 004, 3 serie po 15 lub 10 lub 5 powtórzeń - 3x15x 30kg (poprzednio 28kg)
    9) UGINANIE RAMION na luzie 3 serie, tempem 004, po 15 lub 10 lub 5 powtórzeń - 3x15x 25kg (jak poprzednio)

---

Piątek, TRENING 15B:

1) PRZYSIADY ZE SZTANGĄ Z PRZODU / progresja co 10kg po 15 lub 10 lub 5 powtórzeń, dodatkowo 1 seria przysiadów tylnych z dołożonymi 10kg - 15x 50-70 / 80kg (poprzednio 15x 47-67 / 77kg)
    2) WSPIĘCIA NA PALCE / 1 seria ze sztangą z przodu - ciężar z przysiadów przednich + 10kg (ok. 20 powt) , 1 seria ze sztangą z tyłu - ciężar z siadów tylnych + 10kg (max ilość powt). - 20x80kg, 110x90kg (poprzednio 20x77kg, 110x87kg)
    3) MARTWY CIĄG / progresja co 10kg po 15 lub 10 lub 5 powtórzeń - 15x 65-95kg (poprzednio 15x 70-90kg)
    4) UGINANIE NADGARSTKÓW ZE SZTANGĄ TRZYMANĄ NACHWYTEM POD KĄTEM 90st, 3 serie po 30 lub 20 lub 10 powtórzeń - nie zrobiłem
    5) UGINANIE NADGARSTKÓW ZE SZTANGĄ, PODCHWYT / na luzie, 3 serie po 15 lub 10 lub 5 powtórzeń - nie zrobiłem

---

Piątkowy trening mnie zniszczył, tydzień roboczy miałem bardzo ciężki, więc ledwie doszedłem do klubu i po 2 seriach siadów się przewracałem... ale z mozołem i bólem dociągnąłem, przynajmniej do końca zasadniczą część treningu.

W sobotę było ciekawie, bo wieczorem najpierw skoczyliśmy do 1 lokalu (na piwo przy filmie ), a potem do drugiego na lampkę wina. Ludzi mało, właściciele zszokowani bezruchem, ale kombos w postaci skrócenia dnia, pogorszenia pogody i opadów zrobił swoje imało kto ma ochotę wychodzić z domu. Okazało się jednak niebawem, że niektórzy osobnicy reagują na tę porę roku nieco "odmiennie"...

Rozmawiałem ze znajomym Hiszpanem w lokalu, gdy usłyszeliśmy hałas. Podeszliśmy do drzwi, a tu podbiega jakiś oszalały gość i wali z kopa w BMK-kę, która stała zaparkowana przed wejściem. My w szoku, a jegomość leci na drugą stronę ulicy (auta były zaparkowane z obu jej stron) i wali oburącz w dach kolejnego auta. Otworzyłem drzwi lokalu, krzyknąłem głośno "Ej!!!" - by zwrócić uwagę gościa - i krzyknąłem, że policja już tu jedzie. Gość groźnie odryknął, przebiegł na drugą stronę ulicy i z kopa potraktował szyld stojący przed lokalem. Całość trwała niewiele dłużej, niż moment, który zajął mi sprint do tego gościa i powalenie go na glebę, połączone z zaaplikowaniem środka uspokajającego w postaci ciosu pięścią w brzuch. Gdy złapał oddech, w jego oczach pojawiło się przytomne spojrzenie, przeprosił i powiedział, że już nie będzie, wiec pomogłem mu wstać, a ten przeprosił wszystkich zgromadzonych (bo już się parę osób zebrało) i zaczął wyciągać jakieś pieniądze na pokrycie szkód. Zrezygnowałem z wzywania policji, ustaliłem ze osobnikiem, że już mu szajba minęła i grzecznie pójdzie do domu... i wróciłem do lokalu.
    Listopad najwyraźniej potrafi ludziom nieźle poprzestawiać pod sufitem...

Zostaw komentarz:

• Hardened
    odpowiedział(a)
    Wentę to bym rozpoznał, choćby po szkockiej kiecce . Ten opisany gość nie przebił się do ówczesnych transmisji TVN.

Zaś wspomniany kulomiot/dyskobol znał z kadry Małachowskiego, miał nawet lepsze osiągi siłowe od Mistrza (w co wierzę, widząc jak rzucał żelazem), ale niszczyły go ciągłe kontuzje i czas pokazał, że kariery nie zrobił.
    Ostatnio edytowany przez Hardened; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

Pracuję...
X