Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Hardened - blog treningowy

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Komentarz

• ?onka w szlafroku..

Nie ba?e? si???

?adna, ale to ju? chyba kiedy? Ci mówi?em

aa, niech Wodyn naprawi lodówk? lepiej
      Ostatnio edytowany przez Miętowy; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Spokojnie, pocz?stowa?em Wodyna porcj? Jack3d, wywo?uj?c? efekt geriadicka . Swój rozum mam .
        Mój dziennik treningowy

Komentarz

• heh cwany lis

Komentarz

• Zamieszczone przez Hardened Zobacz posta
            Wizyta Wodyna rozpocz??a si? fal? zniszcze?, b?d?cej efektem u?ywania jego bererkerskiej si?y w ?yciu codziennym. Najpierw oderwa? uchwyt od lodówki... tu? potem urwa? sp?uczk? w toalecie. By go nie wprawia? w zak?opotanie, powiedzia?em ?e to moja sprawka , on si? jednak tak zafrasowa?, ?e po?ama? w palcach d?ugopis, t?umacz?c, i? s?dzi? ?e jest z kalvaru. Uspokoi? si? dopiero, jak mu wrzuci?em gar?? kryptonitu do kieszeni...

Na trening dotarli?my do ultareamegahardkorowego rodzinnego klubu fitness RKF. Na miejscu spotkali?my jednego forumowicza, który - jak zobaczy? Wodyna - zaniemówi? z wra?enia i zemdla?, oraz go?cia, który nam popsu? humor. Otó?, po tym jak nawalili?my kup? ?elastwa na sztang?, wzbudzaj?c powszechny szacun w?ród 15-letnich gimnazjalistów, podszed? do nas wielkolud i spyta? ile jeszcze mamy serii. Us?yszawszy odpowied?, stwierdzi? ?e sobie spokojnie poczeka na sztang?, bo b?dzie robi? martwy ci?g i obecny ci??ar na sztandze to dla niego za ma?o na rozgrzewk?. Spyta?em si? od ilu w takim razie zaczyna. Od 200 kilo - odrzek?, a Wodyn zdo?a? tylko wykrztusi? „nie?le”. Ja w tym momencie ju? si? chowa?em do k?ta ze wstydu... Podaw?dka z kole?k? ujawni?a, ?e jest strongmanem przygotowuj?cym si? do tegorocznych startów w Pucharze Polski, a jego max w martwym to 310-320kg.

Zrobi?em przednie siady po 5 powtórze? w serii progresj? do 100kg i martwy - równie? progresj? - do 160kg, po 3 powtórzenia. Pas mi niedawno p?k?, dalej nie szar?owa?em. Wodyn skorygowa? moje b??dy techniczne („patrz si? w sufit podczas wykonywania powtórzenia”), nauczy? jak sobie wy?amywa? w stylu Mawashiego do ty?u barki z szeroko trzymanym gryfem i poduczy? ?wicze? maj?cych poprawi? moj? mizern? elastyczno?? w obr?bie dolnego odcinka pleców. Dodatkowo oduczy? w podrzucie mojego „patentu", czyli wyciskania ci??aru nad g?ow? bez pomocy wybicia z nóg, by bardziej dowali? barkom. Otó? prawid?owo nale?y sztang? wybija? w gór? jak najszybciej (by budowa? si??) a na barki sprowadza? jak najwolniej (w celu optymalizacji hipertrofii). Proste, a ja dotychczas niepotrzebnie kombinowa?em. W dalszej cz??ci treningu prze?wiczyli?my barki fajn? sk?adank? z talerzami (bez mielonych), potem m?otkowe unoszenia jednor?cz "na bica" w stylu „Ibisz t? 30-k? machnie i tak 2 razy wi?cej powtórze?!!!” . Na koniec machn?li?my trica na wyci?gu, podczas to którego pogo? za ci??arami Wodyna zako?czy?a si? dla mnie chrupni?ciem w karku i udali?my si? do szatni, gdzie Wodyn wsun?? ca?a mas? tabletek i prochów. Nie chcia? zdradzi? ich nazw, ale popijaj?c je mamrota? co? w stylu „Omnadren i meta i jeste? jak atleta...”. Oczywi?cie mog?em si? przes?ysze? .

W temacie zdj?? przedstawiam obiecane 4 patenty jak wyj?? na focie wi?kszym od Wodyna:

1. Every day hard training!
            2. Subtelnie przeg?odzi? Wodyna przez 1 dzie?, np. zaprosi? go do siebie, wstawi? do lodówy (tyko) flach? i powiedzie?, by si? cz?stowa? czym chata bogata. Wyg?odzony jest mniejszy.
            3. Urodzi? si? z nickiem „Mi?towy”, je?? du?o frytek z ketchupem oraz lodów.
            4. Podczas robienia zdj?cia wysun?? si? nieco przed Wodyna *

* Generalnie odrobina wyobra?ni i wyczucia perspektywy jest zawsze kluczem przy wykonaniu dobrego zdj?cia. Nie tak dawno ogl?da?em program „Sam na sam”, w którym go?ciem by? Franciszek Starowieyski. Program by? bodaj?e z lat 80-tych, bardzo ciekawie prowadzony, a ciekawostk? by?o zdj?cie sportowej sylwetki Starowieyskiego. Franciszek na focie by? generalnie szczup?y, przyzwoicie wyrze?biony, sama sylwetka by?a co najwy?ej sportowa (co? w stylu m?odego, chudego Olbrychskiego). Niemniej zdj?cie wykona? jeden z czo?owych fotografów ?wiata tamtego okresu , pstrykn?? je od spodu (powiedzmy z perspektywy ma?ego dziecka patrz?cego w gór? na kolosa), Franek wyeksponowa? najszersze przodem, pochyli? si? nieco do przodu i efektem by?o z?udzenie i? sylwetka jest wr?cz pos?gowa, a Kobyla?ski pyta? si? Franka gdzie na co dzie? chowa te swoje „pot??ne mi??nie” .

Na drugiej focie „m?oda fala” gwiazd filmów akcji. Po lewej nowy Jet Li, po prawej ulepszony Van Diesel. Obaj uzbrojeni w koszyki bojowe, choreografia walki z którymi to przy?mi maestri? Jackiego Chana. Nie regulujcie odbiorników, tak wygl?daj? prawdziwi maczosi!

Potwierdzi?y si? pog?oski, i? Wodyna nie wolno zostawia? w towarzystwie ?on. Wystarczy?o, ?e zostawi?em ich na chwil? samych a Wodyn ju? rozpocz?? bajer? „Jestem osobistym konsultantem treningowym Arnolda, nauczycielem sztuk walki Fedora oraz trenerem Mistrza ?wiata w Trójboju Si?owym”. Taa, akurat ktokolwiek w co? z tego uwierzy . Na marginesie: Wodyn dokona? niemo?liwego i namówi? moj? ?on? do porannych (prawid?owych!) ?wicze? przysiadów w celu rehabilitacji szwankuj?cego kolana. Dzisiaj rano rozpocz??a od 10-ciu i ka?dego kolejnego dnia b?dzie dok?ada? 2. Si?a!!! Perswazji...

P.S. Wodziu: moja ?ona stwierdzi?a, ?e jeste? bardzo sympatyczny, ale wygl?da?o jakby? mia? ode mnie mniejsze ?apy i klat?. Tak wi?c musisz...

...kupi? sobie taka bluz? dresow? jak ja!

Prawdy w tym co niemiara
            Dorzeźbionych Świąt Bożego Narodzenia
            oraz Silnego Nowego Roku

Komentarz

• Nie da si? ukry?, ?e nieco ubarwi?em, czytelnikom pozostawiaj?c odgadniecie co jest faktami, a co szczypt? fantazji .

PS. Wygl?da na to, ?e rozgrzewka by?a naprawd? solidna, bo zakwasów po tym treningu praktycznie nie mia?em.
              Mój dziennik treningowy

Komentarz

• przez fotk? z koszyczkami uwierzymy chyba we wszystko

Komentarz

• Zamieszczone przez maluda Zobacz posta
                  przez fotk? z koszyczkami uwierzymy chyba we wszystko
                  Koszyki to na nocny wypad do sklepu po... jajka.
                  ile-do.pl oraz Kuchnia wietnamska

Komentarz

• poczatek wiosny, a Oni na grzyby..

w dodatku w ?rodku nocy

Komentarz

• Zamieszczone przez Junior Zobacz posta
                      Koszyki to na nocny wypad do sklepu po... jajka.
                      A w drodze powrotnej poszli je po?wi?ci?

Komentarz

• Idzie lato, trzeba zrobi? mas?...

... by by?o co wyrze?bi? . Aktualnie wa?? 81,8kg.

Przechodz? na 4 treningi w tygodniu metod? 15-10-5. Macha? ?elazem b?d? w nd, pn, czw, pt, dodatkowo koszykówka we wtorek. Dzi? wykona?em pierwszy trening, przed po?udniem. Nie jest to moja pora, dodatkowo organizm by? pot??nie zaskoczony przej?ciem na 15-kowy zakres powtórze?, st?d potraktowa?em go bardzo lito?ciwie.

15A:

1) Wyciskanie od czubka, siedzac - PROGRESJA PRZESUWANA 15/10/5 - 15x 50,60,70kg / ?rednio
                        1A) ?ciaganie drazka do brody SLO-MO 4+4 sek - 15/10/5 / 3x15x50kg / ?rednio

2) Przysiady - PROGRESJA PRZESUWANA 15/10/5 - 15x 50,60,70kg / ?rednio

3) Wspiecia na palce z ciezarem o 20 kilogr wiekszym niz do przysiadow - 1 s. na max - 80x90kg / ?rednio

3B) Wspiecia na palce na podwy?szenie z rozciaganiem 2 sek bez ciezaru a tyle samo powt co w serii ze sztanga - zrobi?em 40 powtórze?

4) Pompki na poreczach PROGRESJA PRZESUWANA 15/10/5 - 15x 0,5,10kg (poprzednio z 10kg) / ?rednio
                        4A) Uginanie ramion modlitewnik SLO-MO 15/10/5 - 15x 20kg poprzednio do 20kg / ?rednio

5) Skladanka w 3-5 seriach po 15/10/5
                        -unoszenie bokiem stojac - 3x15x5kg
                        -unoszenie bokiem w opadzie - 3x15x5kg
                        -podciaganie sztangielek do brody - 3x15x5kg
                        -uginanie nog - 3x15x40kg
                        -brzuszki - 3x15
                        -rozciaganie posterior chain - zrobione
                        -bez przerwy od nowa - 30-sekundowa "bezprzerwa"

----
                        W obecnym klubie, zamiast korzysta? ze smith-suwnicy w wyciskaniu sztangi od czubka g?owy siedz?c oraz we wspi?ciach na palce ze sztang? na barkach, korzystam z wolnych ci??arów, wi?c ci??ary b?d? w tych bojach ni?sze, ni? kiedy?.
                        Ostatnio edytowany przez Hardened; [ARG:4 UNDEFINED].
                        Mój dziennik treningowy

Komentarz

• TRENING 15B:

1) Wycisk lezac PROGRESJA PRZESUWANA 15/10/5 - 15x 50,60,70kg / ?rednio
                          1A) Inverted Rows 15/10/5 - na 5-tkach 2 sek przytrzymania w max spieciu - zrobione
                          1B) szrugsy z ta sama sztanga, ale bez przesadyzmu po 15/10/5 - 15x 50,60,70kg

2) Martwy ciag PROGRESJA PRZESUWANA 15/10/5 - 15x 70,80,90 / ?rednio

3) skladanka w 3-5 seriach po 15/10/5
                          uginanie ramion podchwytem SLO-MO - 3x15x15kg
                          -prostowanie ramion do dolu SLO-MO - 3x15x20kg
                          -uginanie ramion nachwytem - 3x15x10kg
                          -pompki ze zlaczonymi dlonmi - 3x15
                          -wspiecia na palce na jednej nodze SLO-MO - 3x15 z 20kg w ?apie

4) skladanka w 3-5 seriach po 15/10/5
                          - Unoszenie sztangielki bokiem w opadzie jednoracz LEWA - 3x15x6kg
                          - Unoszenie sztangielki bokiem stojac jednoracz LEWA - 3x15x6kg
                          - Wyciskanie sztangielki stojac jednoracz LEWA - 3x15x6kg
                          - Unoszenie sztangielki bokiem w opadzie jednoracz PRAWA - 3x15x6kg
                          - Unoszenie sztangielki bokiem stojac jednoracz PRAWA - 3x15x6kg
                          - Wyciskanie sztangielki stojac jednoracz PRAWA - 3x15x6kg
                          - Prostowanie nog - 3x15x30kg
                          - Skretosklony - 3x15 z 6kg w ?apie

Komentarz:
                          Kurde, jad? schematem 15A-15B-10A-10B-5A-5B, ale nie jestem pewien czy w schemacie 4 treningów w tygodniu jest to w?a?ciwa sekwencja Wodziu? Trening ponownie lightowo.
                          Ostatnio edytowany przez Hardened; [ARG:4 UNDEFINED].
                          Mój dziennik treningowy

Komentarz

• tak to wlasciwa sekwencja

Hardziu sugeruje update w planie

wzor tego update znajdziesz w dziale Stara szkola Treningu - plan pisany dla uzytkownika Spike
                            Ostatnio edytowany przez WODYN; [ARG:4 UNDEFINED].
                            oraz Silnego Nowego Roku

Komentarz

• aha

w 4 dniach kazdy miesien cwiczymy 2 krotnie czyli dni A to dni "góry" aw dni B to treningi "do?u"

podaj dni w jakie bedziesz cwiczyl a ja poskladam cos nowego
                              oraz Silnego Nowego Roku

Komentarz

• Si?ownia = ND, PN, CZW, PT
                                koszykówka = WT
                                Odpoczynek = ?R, SB.
                                Mój dziennik treningowy

Komentarz

Pracuję...
                                X