Dorian Yates: “Karty PRO są rozdawane jak cukierki”

Jeden z najbardziej kultowych kulturystów w historii, Dorian Yates był kwintesencją sylwetek lat 90. Sześciokrotny zdobywca tytułu Mr. Olympia, był w tamtych czasach masywny, docięty i chyba każdy to przyzna, że był niesamowitym kozakiem. Yates jest człowiekiem, który wzniósł kulturystykę na nowe szczyty. W czasach, gdy stał na scenie, rywalizacja była na najwyższym poziomie. Można powiedzieć, że kulturyści ze starej szkoły, mieli trudniejszą drogę dotarcia do najbardziej prestiżowych zawodów Mr Olympia, niż mają obecni zawodnicy. Zdobycie prestiżowej karty PRO i stanie się najlepszym, możliwe było dzięki ciężkiej pracy, konsekwencji i determinacji. Ale posiadaczami tej karty, mogli zostać tylko nieliczni i było to niezwykle trudne do osiągnięcia. Jak obserwujemy, w dzisiejszych czasach karty PRO są przekazywane wielu kulturystom oraz zawodniczkom fitness, w wielu różnych kategoriach. To coś, co było niespotykane dawniej…

Wygląda na to, że Dorian Yates nie jest z tego powodu zadowolony. Niedawno na Instagramie, były kulturysta poruszył kwestię rozdawania kart PRO we współczesnej kulturystyce. Dorian uważa, że ​​rozdano ich zbyt wiele. Amatorzy mają zbyt łatwy dostęp do zawodowego świata kulturystyki, a potem są miażdżeni, gdy pierwszy raz wychodzą na scenę. Pod zdjęciem napisał:

“Podczas zwycięstwa  overall British Champs w 1988 roku, gdzie zdobyłem kartę pro. W tamtych czasach była przyznawana tylko 1 karta w ciągu roku dla absolutnego zwycięzcy, więc wydawali się być wartościowi. Teraz rozdają je jak cukierki… LOL”

Być może “starsi” kulturyści po prostu tęsknią za tym, jak było kiedyś i wyrażają swoje obawy co do ważności i prestiżu karty PRO. Czy naprawdę rozdano ich zbyt dużo? Czy to tylko wynik większej liczby podziałów na kategorie, a przygotowania i jakość sylwetek są uczciwie nagradzane? Co o tym myślicie?

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *