Denis Cyplenkov – największe dłonie w branży

Denis Cyplenkov (36 l.), choć pochodzi z Ukrainy, nazywany jest “Rosyjskim Tytanem”. Znany jest ze swojej niezwykłej siły i jest absolutnym mistrzem w armwrestlingu. Denis porównywany jest do Hulka, a jego biceps mierzy 60 cm! Uwagę przyciągają jego gigantycznych rozmiarów dłonie. Nie tylko to ma ogromne. Nadgarstki Denisa mają obwód 24 cm!


Denis przygodę z siłowaniem zaczął w latach 90. na Ukrainie w rodzinnym mieście Krivoy Rog. Wkrótce zaczął startować w konkursach siłowania na rękę. Z wielkim powodzeniem, bo w 2000 roku zdobył tytuł Mistrza Europy w kategorii wagowej do 70 kg. Solidnie trenował, przybierał na wadze i zmienił kategorię na superciężką.

W 2002 roku przeprowadził się do Moskwy i spróbował swoich sił jako strongman w zawodach Power Extreme. Był członkiem reprezentacji Rosji i wielokrotnie zwyciężał w tych konkursach. Potem jednak stwierdził, że armwrestling jest mu bliższy sercu. Jego rekordy są naprawdę imponujące! Zobaczcie sami:

  • Wyciskanie sztangi na klatkę: 290kg
  • Prasa ramię: 180kg
  • Przysiad ze sztangą: 320kg
  • Martwy ciąg: 340kg
  • Uginanie przedramion na biceps: 160kg

W 2013 Cyplenkov był w Polsce podczas Pucharu Świata Zawodowców w Armwrestlingu Nemiroff World Cup 2013. Miał ktoś z Was okazję przybić mu piątkę?

https://youtu.be/2NXzFq3pGLY

https://youtu.be/gfXYx3F43AI

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *