Co może zrobić z tobą 10 puszek coli dziennie?

Zdajecie sobie sprawę co może z wami zrobić… cukier? Pewien 50-latek pochodzący z USA, George Prior, postanowił to sprawdzić. Jego eksperyment miał na celu przede wszystkim uwidocznić skutki spożywania zbyt dużych ilości cukru. Chodzi nie tylko o picie słodzonych napojów gazowanych, ale również o wszelkie przekąski, które towarzyszą nam każdego dnia. George postanowił pić codziennie przez miesiąc 10 puszek coli. Jesteście ciekawi jakie wnioski wysnuł?

Po dwóch tygodniach poziom jego tkanki tłuszczowej wzrósł o 50% – wynosił 14% całkowitej masy ciała. Waga pokazywała o 6 kilogramów więcej. Ciśnienie krwi drastycznie wzrosło, a George miał często ochotę na podjadanie czegoś słodkiego. Poza tym był ciągle bardzo zmęczony i często bolała go głowa.

Niestety, wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, ile cukru jemy na co dzień. Dlatego warto czasem przemyśleć swoje wybory żywieniowe i zjeść coś pożywnego, zamiast znowu zapychać się batonikiem… Pomyślcie o Georgu i jego eksperymencie zanim znowu sięgniecie po jakiś gazowany napój lub cokolwiek innego, co zawiera w sobie ogromne ilości cukru.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *