Chiński kulturysta wygrał zawody dzięki jedzeniu 70 białek jaj dziennie!

Spis treści

Student Zhang Nu wygrał w zeszłym tygodniu konkurs kulturystyki w Pekinie, po dość ekstremalnej diecie, którą stosował. Dlaczego ekstremalnej? Dlatego, że spożywał dziennie 70 białek jaj! Zhang Nu ma 22 lata i uczęszcza do Hangzhou Normal University w Hangzhou w prowincji Zhejiang w Chinach. Wygrał w kategorii kulturystyka klasyczna do 168 cm na China University Bodybuilding and Fitness Championship (CUBB). Swoją przygodę z siłownią rozpoczął zaledwie dwa lata temu. W wywiadzie dla lokalnego serwisu Hangzhou News powiedział:

“Pewnego dnia usiadłem znudzony na łóżku, spojrzałem na brzuch i zobaczyłem charakterystyczną linię pośrodku. Spodobała mi się i zacząłem wykonywać trening brzucha.”

Niedługo po tym zaczął intensywnie trenować nie tylko swój abs, ale i całe ciało. Będąc u brata w odwiedzinach, dowiedział się o zawodach i postanowił w nich wystartować. Ponieważ nie zostało dużo czasu na przygotowanie, jego dieta wyglądała dość ekstremalnie. W styczniu i lutym głównymi składnikami diety była wołowina  i gotowane mięso cielęce. W marcu spożywał głównie białko, którego źródłem było 70 gotowanych białek z jaj… codziennie! Z jego wypowiedzi wynika, że zjadał 10 białek co 1,5- 2 godziny. Zhang Nu powiedział, że zdecydował się na to, ponieważ absorpcja i wykorzystanie białka w jajach jest bardzo wysokie, a trawienie jest szybkie. Pewnie się zastanawiacie co robił z żółtkami? O to też zapytali go internauci. Zhang wyrzucał je, ze względu na zawartość tłuszczu, przez co łatwo mógłby przekroczyć liczbę kalorii, którą sobie założył. Zhang powiedział, że raczej nie poleciłby takiego sposobu odżywiania osobom nie szykującym się do zawodów.

Obecnie Zhang Nu szykuje się do kolejnego wejścia na scenę podczas 52. Azjatyckich Mistrzostwach Fitness i Kulturystyki w Mongolii, które odbędą się jeszcze w tym miesiącu. Nie wiemy tylko, czy nadal będzie spożywał taką ilość białek jaj… Jak widać ta taktyka opłaciła mu się, ponieważ zdobył mistrzowski tytuł. A Wy jecie same białka jaj czy całe jajka?

Dla zwolenników białek jaj polecamy:

FARMA BIAŁKA – 100% PŁYNNE BIAŁKO JAJ

Skoro jesteśmy w temacie jajek to warto przeczytać poniższe artykuły:

Dlaczego nie powinieneś wyrzucać żółtek jaj?

Jakie jajka najlepiej jeść?

Źródło: https://medium.com/

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *