Artemus Dolgin ma dość! Zapowiedział swój własny konkurs dla kulturystów

Artemus Dolgin to pochodzący z Rosji kulturysta, który zbudował swoją markę wokół klasycznej estetyki. Zamiast skupiać się na budowaniu monstrualnej sylwetki, jaka jest pożądana przez wielu kulturystów, Dolgin kncentruje się na odpowiednich proporcjach i wygląda tak “klasycznie”, jak to tylko możliwe. Wiele osób uważa, że właśnie tak powinien wyglądać zawodnik kulturystyki. Artemus trenuje 6 razy w tygodniu po około 2 godziny. Spożywa 8-9 idealnie “czystych” i zbilansowanych posiłków, nie uznaje cheatów i pije dziennie około 8 litrów wody. Niektórych zdziwi to, że nie ma w jego menu odżywki białkowej! Jedyne suplementy diety jakie stosuje (oprócz sterydów, do których się przyznaje, że bierze) to BCAA, kreatyna i glutamina (bezsmakowe), olej rybi i witaminy. Spójrzmy na jego sylwetkę… Piękna, wąska talia, doskonałe proporcje, vacuum i pozowanie w stylu najlepszych zawodników ze złotej ery kulturystyki.

ZOBACZ: Sylwetki złotej ery kulturystyki (Galeria zdjęć)

Kulturystyka z tamtych czasów zaczyna dziś zyskiwać coraz większe uznanie, czego dowodem jest utworzenie kategorii Classic Physique. Ale po kilku porażkach na scenie, Artemus Dolgin ma już dość tego, co dzieje się w kulturystyce. W związku z tym, zamierza wprowadzić własną konkurencję z innymi kryteriami oceny. Dolgin napisał na temat współczesnej kulturystyki w jednym ze swoich postów na Instagramie. Wyjaśnia tam, dlaczego zdecydował się stworzyć własną konkurencję i jak będzie się ona różniła od innych programów, które jego zdaniem są wadliwe i niesprawiedliwe.

 

Zapewnia, że nie chce zakładać nowej federacji, ale jedynie swój własny konkurs o nazwie Mr Golden Aesthetics. Zawodnik od momentu zgłoszenia będzie miał 8-12 tygodni na przygotowanie i nie będzie ograniczeń wagowych. Wygra najlepsza budowa ciała i charakter sportowy. Pozy będą z lat 70-tych i będą dostępne wkrótce na jego stronie internetowej. Liczba zawodników będzie ograniczona, a w panelu sędziowskim zasiądą legendy kulturystyki, ekipa Golden Aesthetics (jego własna marka) i fani z całego świata, którzy będą mogli głosować na żywo. Wygrany zabierze do domu 3-5 tys dolarów i dwuletni kontrakt z firmą Golden Aesthetics.  Artemus chce, żeby było to dla zawodników przede wszystkim niezwykłe doświadczenie, a nie tylko kolejne trofeum, które postawią na półce. Żeby wziąć udział, trzeba przesłać zdjęcie, a organizatorzy zdecydują, kto sprawi, że ten konkurs będzie prawdziwym wydarzeniem sportowym. Artemus napisał jeszcze, że konkurs znacząco wpłynie na świat kulturystyki, ponieważ planuje nagrody pieniężne o wiele wyższe niż chociażby na Olympii, która jego zdaniem wcale nie jest wspaniała jak wszyscy uważają. Nie tylko ze względu na politykę, korupcję i poziom organizacji, ale dlatego, że tam media społecznościowe przejęły fitness i kulturystykę. Od jego ostatniego wpisu na ten temat minęło już trochę czasu i temat nieco ucichł. Jesteśmy ciekawi czy uda mu się zorganizować zapowiedziany konkurs. Poinformujemy Was, jak tylko pojawi się kolejna informacja. Swoją drogą, co myślicie na temat obecnych konkursów kulturystycznych? Zgadzacie się z Artemusem?

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *