Andreas Cahling – wiek to tylko liczba!

Zawodowy kulturysta – Andreas Cahling (65 l.), jest doskonałym przykładem na to, że wiek to tylko liczba. Pochodzący ze Szwecji Andreas, zaczął trenować na siłowni, gdy miał zaledwie jedenaście lat. Siła była mu potrzebna w sportach walki, a konkretnie w judo. Wygrywał zawody w kraju i przeprowadził się na jakiś czas do Japonii. Tam szkolił się i zdobywał doświadczenie, a w wieku 17 lat zdobył czarny pas w Judo.

Andreasa coraz bardziej fascynowała kulturystyka. Wiedział, że w tamtym czasie w Ameryce ta dyscyplina się rozwijała, zwłaszcza w światowej sławy Gold’s Gym Long Beach w Kalifornii. Postanowił zmienić coś w swoim życiu i przeprowadził się do Kalifornii w 1976 roku. Podobno od razu po przylocie,poszedł do Gold’s Gym, aby zrobić trening. Andreas miał szczęście żyć w czasach złotej ery kulturystyki, gdzie trenował z Arnoldem, Ricem Drasinem i wieloma innymi. Szczyt swojej kariery przeżywał właśnie w latach siedemdziesiątych.

W 1976 roku Andreas wystartował w pierwszym konkursie i zajął 1 miejsce w Mr. Venice, a rok później 2 miejsce w Mr. World IFBB. W 1978 roku zajął 5 miejsce w IFBB World Amateur Championships. W ciągu następnych dziesięciu lat międzynarodowych zawodów na światowym poziomie, zawsze był w czołówce. W 2011 roku powrócił do kulturystyki i wystartował w mistrzostwach IFBB Pro World Masters. Rok później, w wieku 59 lat zajął 16 miejsce w klasyfikacji generalnej IFBB Masters Olympia & Pro World.

https://www.instagram.com/p/BWjriBQhyv3/?taken-by=andreascahling

Andreas był i jest znany w środowisku kulturystycznym. Był na okładkach wielu czasopism oraz pisał artykuły na temat treningów i żywienia. Co ciekawe, od prawie 30 lat jest wegatarianinem i jego obsesją jest jedzenie wyłącznie naturalnej żywności, nieprzetworzonej i ekologicznej. Krążyła również plotka, że ​​Andreas doznał udaru mózgu, przez co jego lewa strona twarzy lekko opada. Jednak on wyjaśnił, że to wynik komplikacji po usunięciu guza na twarzy, który był połączony z nerwami twarzowymi.

Cahling ma konta na YouTube i Instagramie, które cieszą się sporą popularnością. Mimo słusznego wieku widać, że Andreas wciąż ma pasję do fitnessu i doskonałą formę! Jeśli chcecie przenieść się w czasie, koniecznie zajrzyjcie na jego profil na Instagramie. To niewiarygodne, że nadal jest silny i wciąż pracuje nad swoją sylwetką. Ma też ciekawe podejście do życia:

“Naucz się słuchać swojego ciała. Dowiedz się więcej o żywieniu. Skup się na naturalnej żywności ekologicznej. Naucz się trenować przy minimalnym ryzyku kontuzji. Ćwicz umysł, aby myśleć pozytywnie, koncentrując się na tym, co masz, a nie na tym, czego nie masz.”

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *