Alex Woodson – doskonałe ciało po 40

Alex Woodson (46 l.) to trener personalny i zawodnik IFBB Men’s Physique Pro. Obecnie prowadzi treningi indywidualne na siłowni, głównie w mieście Minnetonka dojeżdża do domu klienta. Zaczął trenować w wieku 17 lat i pokochał siłownię. W czasach jego młodości, nie było dostępu do Internetu czy do magazynów branżowych związanych z fitnessem, więc kierował się intuicją. Po zakończeniu edukacji, zaczął pracować na nocnej zmianie w fabryce w Dallas w Texasie i tam pracował kilka lat. Niestety jego odżywianie i sposób życia odbiegały od zdrowego stylu. Pił alkohol, palił papierosy i jadł w późnych godzinach nocnych.

Alex po trzech latach kompletnego braku aktywności fizycznej, stracił wszystkie mięśnie i sylwetkę, którą udało mu się wypracować podczas treningów w szkole. Nie czuł się z tym najlepiej. Pewnego dnia przeglądając strony w Internecie, natknął się na zdjęcie Pham Flexx Vu (kulturysta azjatycki) i przeczytał o nim artykuł. Ponieważ sam jest w połowie Azjatą, to tym bardziej sylwetka Phama go mocno zainspirowała. Postawił sobie za cel osiągnąć taką sylwetkę jak Flexx. Postanowił w końcu się ogarnąć i wziąć się do roboty. Zaczął chodzić regularnie na siłownię oraz lepiej się odżywiać. Najtrudniejszym moment jego transformacji, był moment (jak sam twierdzi) zmotywowania się do rozpoczęcia treningów. Nie miał wówczas karnetu na siłownię, ale i tak zmuszał się do tego, aby biegać codziennie.

Biegał prawie pięć kilometrów dziennie, a potem zwiększał dystans, co było dla niego niemałym osiągnięciem. Jednak biegi mu nie wystarczały i postanowił, że zacznie ćwiczyć na siłowni. Jego treningi może nie są aż tak intensywne jak kiedyś, ale wygląda na to, że są skuteczne. To jaką metamorfozę przeszedł Alex możemy zobaczyć na jego stronie internetowej oraz na jego Instagramie. Obecnie jest jednym z najstarszych zawodników w Men’s Physique Pro. W kolejnych latach stawia sobie za cel wspólne treningi z najlepszymi, dalszy udział w zawodach pro i być może udział w nowej kategorii Classic Physique. Marzy też o starcie w Mr Olympia. Koncentruje się przede wszystkim na tym, aby nie złapać kontuzji, na zmianie tempa podczas powtórzeń oraz na ich „dociśnięciu”. Alex prezentuje świetną formę jak na swój wiek! Dalibyście mu 46 lat?

 

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *