8 największych wariatów w świecie kulturystyki

Większość ludzi na świecie określa ich wygląd jako obrzydliwy, a ryzykowne zachowania i środki, które przyjmują niestety nie dla wszystkich dobrze się kończą. Kulturyści, którzy idą na trening po to, aby być coraz silniejszym i większym, postrzegani są jako szaleńcy. Przedstawiamy zatem 8 największych freak’ów w kulturystyce, którzy zapisali się w historii.

Rich Piana

Rich Piana był prawdziwą bestią w świecie kulturystyki. Miał 183 cm wzrostu i ważył 120 kg. Jego biceps miał obwód 59 cm, a jego obsesją były właśnie duże ramiona. Poddał się kilku operacjom plastycznym, m. in. poprawiał sobie szczękę oraz usta. Jego ciało pokrywały również liczne tatuaże. Rich sięgał po środki przedtreningowe i aplikował je sobie przez nos… Piana otwarcie mówił o tym, że stosuje rozmaite środki farmaceutyczne w celu zwiększenia masy mięśniowej. Przez około 30 lat brał sterydy i intensywnie trenował, po to, żeby być coraz większym. Jego absolutnym rekordem było zwiększenie masy ciała o 17 kg w 9 tygodni! Zmarł 25 sierpnia 2017 roku w wieku 46 lat.

https://youtu.be/y2m0ZtwIAug

Jens “The Beast” Dalsgaard

Pochodzący z Danii Jens, trenuje pięć razy w tygodniu w Gold’s Gym i je około 5500 kalorii dziennie. Ma prawie 178 cm wzrostu, 142 cm w klatce piersiowej i 56 cm w ramieniu. Po śmierci matki, dołączył do lokalnego gangu, co w konsekwencji skończyło się 4- letnią odsiadką w więzieniu. Tam poddał się terapii poznawczo-behawioralnej i odkrył, że chce być silniejszy i pragnie pomagać innym iść tą samą drogą. W ramach tej przemiany, na twarzy oraz reszcie ciała Dalsgaarda pojawiło się 40 tatuaży! Jego przyjacielem i wsparciem był Rich Piana, który pomógł Jensowi w jego przemianie.

Greg Kovacs

Uważany za jednego z najmasywniejszych i najsilniejszych kulturystów na świecie, przy wzroście 187 cm potrafił ważyć nawet do 200 kg. Dziennie spożywał między 10,000 a 12,000 kalorii w około 9 posiłkach! Do każdego posiłku spożywał po 100g białka. Słynął także z ogromnej siły. Podobno (bo nie jest to udokumentowane) robił 12 powtórzeń unoszenia sztangielek do boku na barki z ciężarem 100 kg! Niestety Kovacs zmarł na zawał serca w 2013 roku w wieku 44 lat.

Martyn Ford

Ford jest właścicielem “Martyn Ford’s Pow Performance Gym”. Ma 203 cm wzrostu, 150 kg wagi i mimo iż nigdy nie startował w zawodach, jest postacią znaną i rozpoznawalną w świecie kulturystyki. Oprócz miłości do żelastwa, zajmuje się również aktorstwem. Przeszedł niezwykłą transformację – ze zwykłego chłopaka zmienił się w prawdziwą bestię. Ostatnio miał kłopoty zdrowotne, ale na szczęście wszystko skończyło się pomyślnie. ZOBACZ: Martyn Ford w szpitalu!

Markus Ruhl

Niemiecki potwór Markus Ruhl, jest weteranem Mr. Olympia i jednym z największych mężczyzn, którzy stali na scenie. W 1995 wystąpił w swoich pierwszych zawodach gdzie ważył 110 kg. Miał i w sumie nadal ma ogromne ramiona, masywne plecy i bicepsy, przy których niejeden mężczyzna mógłby wpaść w kompleksy. Nawet dzisiaj, długo po przejściu na emeryturę Markus utrzymuje solidną masę.

Morgan Aste

Francuz jest prawdziwym kolosem w kulturystyce. Ma 190 cm wzrostu i poza sezonem startowym waży około 150 kg. Startował również w zawodach strongman. Jego osiągnięcia w kulturystyce nie są tak imponujące, jak innych kulturystów, jednak jest super silny i zasługuje na miano prawdziwego freak’a.

Gregg Valentino

Zapewne słyszeliście już kilkakrotnie historię Gregga. Jest on chyba najbardziej znienawidzonym człowiekiem w świecie kulturystyki. Zażywał sterydy oraz synthol (chociaż twierdzi, że nie) do tego stopnia, że ​​jego ramiona wyglądały wręcz nierealnie. Ostatecznie jego cholerne, dziwaczne bicepsy zostały zainfekowane brudnymi igłami. Od momentu, gdy zaczął stosować sterydy, jego ciało odpowiedziało na nie nieprawdopodobnie.

https://youtu.be/YJnikfx-C14

Lee Priest

Lee jest jednym z najniższych kulturystów i mierzy zaledwie 163 cm, ale to nie stało mu na przeszkodzie, by wygrywać zawody. Zaczął trenować w wieku 13 lat, a jego sylwetka na przestrzeni lat przeszła niesamowitą metamorfozę. Jego ciało zdobią liczne tatuaże, w tym jeden charakterystyczny na twarzy. W październiku trafił do szpitala, z powodu zapalenia wsierdzia, ale na szczęście już ma się dobrze.

https://www.instagram.com/p/Bif3KeTlEzQ/?utm_source=ig_embed

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *