5 najlepszych siłowni na świecie

W tym artykule przedstawimy subiektywny przegląd najlepszych siłowni świata stworzony przez portal Generation Iron. Oceniony został sprzęt, atmosfera i dostęp do takich udogodnień jak SPA czy sauna. Dajcie znać w komentarzach: do której siłowni chcielibyście się wybrać?

1. Gold’s Gym, Venice, California

Właśnie tam będziesz mógł podnosić ciężary na tej samej ławce, na której robili to Arnold Schwarzenegger, Franco Columbo czy Tom Platz. Siłownia została założona w 1965 roku i kilkukrotnie zmieniała właściciela. Stała się rozpoznawalną marką na całym świecie. Najwięksi kulturyści trenują właśnie na w Kalifornii.

2. Bev Francis Powerhouse Gym, Syosset, New York

Bev Francis była pierwszą kobietą, która na ławce wycisnęła ponad 150 kg. Stworzyła siłownię, którą dziś odwiedzają najlepsi – Phil Heath, Kai Greene, Jay Cutler. Oprócz sprzętu do ćwiczeń, możemy również boksować, uprawiać kickboxing oraz submission fighting.

3. Oxygen Gym, Kuwejt

Można powiedzieć, że ten obiekt jest niejako ,,tlenem” dla wielu gwiazd, w tym zawodników Mr Olympia. Niektórzy zawodnicy tacy jak: Roelly Winklaar (holenderske Karaiby), William Bonac (Holandia), Nathan De Asha (Wielka Brytania) przeprowadzili się do Kuwejtu, aby w Oxygenie przygotowywać się do zawodów.

4. Metroflex Gym, Arlington, Texas

Ta siłownia została założona przez Briana Dobsona w 1978 roku. Można na niej spotkać jednych z największych, takich jak Ronnie Coleman, Branch Warren i Johnnie Jackson.

5. City Athletic Club, Las Vegas

To luksusowa siłownia, która pęka w szwach przede wszystkim w weekendy podczas konkursów Mr. Olympia. City Athletic Club została zaprojektowana przez jedną z najbardziej uznanych firm gimnastycznych Jea Jung. To oznacza najbardziej luksusowy sprzęt, design oraz wiele udogodnień.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *