Kuchnia wietnamska

stare 17-06-13, 18:05   #1
Pere$
Sezonowiec

Jaki materac wybrać przy problemach z kręgosłupem?

Witam. Poszukuję materaca który będzie dobrze "odciążał" kręgosłup podczas snu, niezależnie w jakiej pozycji będę spał. Jestem wysoki 193 cm i 104 kg wagi. Jak widzicie jest co dygać(czuję to) i chciałbym chociaż, żeby w nocy podczas regenerującego i odżywczego snu również kręgosłup odpoczywał. Jaki rodzaj materaca polecicie w takim wypadku?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 17-06-13, 18:22   #2
Drozder
Kung Fu Panda

Do jakiej kwoty ?
stare 17-06-13, 18:25   #3
Pere$
Sezonowiec

Jeżeli chodzi o zdrowie to kwota schodzi na drugi bok, ale w max 5k. Najlepiej jaki rodzaj wybrać, a już sobie sam przewertuję internet Będąc ostatnio w sklepie najlepiej mi się leżało na poketowym ze zwiększoną ilością sprężyn, a dokładnie Hilding Original Multi(niestety nie mieli Original Strong do porównania)

Ostatnio edytowane przez Pere$ ; 17-06-13 o 18:26.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 17-06-13, 18:37   #4
Drozder
Kung Fu Panda

Ja ostatnio do sypialni zainwestowałem w taki:

http://www.fabrykasypialni.pl/pl/p/M...FQpZ3godMmcAzQ

Termiczny - dopasowuje się do ciepłoty ciała, a jednocześnie ulży kręgosłupowi.
stare 17-06-13, 18:53   #5
KowalX
Jaszczomp BF

http://www.materacarnia.pl/?k=strony_p&m=&ns=22
  Odpowiedź z Cytatem
stare 27-06-13, 19:00   #6
Pere$
Sezonowiec

KowalX dzwoniłem oraz czytałem w necie. Do finału przechodzą 3 rodzaje. Materac kieszeniowy(sprężynowy obłożony lateksem lub piankę termo-elastyczną), materac termo-elastyczny lub materac lateksowy. Nadal niestety nie wiem ku któremu się skłonić. Chcę rozmiar 120x200 lub 210. Firmy polecane w necie w dobrej cenie dobra jakość to M&K foam Koło, Hilding i Relaks.

Jeżeli ktoś coś doradzi co do rodzaju to będę wdzięczny. Główny cel zakupu to poprawa jakości snu i odciążenie kręgosłupa podczas różnych pozycji podczas spania.

Ostatnio edytowane przez Pere$ ; 27-06-13 o 19:02.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 29-06-13, 21:07   #7
Pere$
Sezonowiec

Żadnego rehabilitanta lub fizjoterapeuty nie ma co by się znał na kręgosłupie i jego potrzebach?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 30-06-13, 00:32   #8
neox210
Zwierzokoks

uderz do Pepa on zakładał temat o pozycji do spania i miał właśnie jakiegoś fizjo czy ortopedę który ogarniał w temacie
stare 01-07-13, 15:42   #9
KowalX
Jaszczomp BF

Cytat:
Napisał Pere$ Zobacz post
KowalX dzwoniłem oraz czytałem w necie. Do finału przechodzą 3 rodzaje. Materac kieszeniowy(sprężynowy obłożony lateksem lub piankę termo-elastyczną), materac termo-elastyczny lub materac lateksowy. Nadal niestety nie wiem ku któremu się skłonić. Chcę rozmiar 120x200 lub 210. Firmy polecane w necie w dobrej cenie dobra jakość to M&K foam Koło, Hilding i Relaks.

Jeżeli ktoś coś doradzi co do rodzaju to będę wdzięczny. Główny cel zakupu to poprawa jakości snu i odciążenie kręgosłupa podczas różnych pozycji podczas spania.
Ja ostatnio kupiłem z pianką właśnie. Wellpur za niecałe 300zł ,teraz nie pamiętam dokładnej ceny. Miałem "łoże" zastępcze i zbyt twarde więc kłade na nie materac kiedy potrzebuje. I generalnie jestem zadowolony.

Ostatnio edytowane przez KowalX ; 01-07-13 o 15:45.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 01-07-13, 21:07   #10
Pere$
Sezonowiec

ehhh... KowalX jakoś Twojego posta rozszyfrować nie mogę;/
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02-07-13, 03:44   #11
KowalX
Jaszczomp BF

Tzn?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 05-07-13, 12:19   #12
Mawashi
Trener Personalny

zdania są podzielone w tej kwestii, bo nie ma czegoś takiego jak materac na problemy z kręgosłupem
bóle pleców są powodowane wieloma innymi czynnikami niż kilka godzin snu na określonym podłożu
dużo ważniejszy jest nasz tryb życia, nawyki stania i chodzenia, aktywność fizyczna lub jej brak

jeśli na problemy z kręgosłupem, czyli konkretne schorzenia kręgosłupa, był określony materac i to dla każdego inny to na oddziałach ortopedycznych byłyby takie stosowane - tam się leży praktycznie non stop
ważniejsze jest wtedy zabezpieczenie przed odleżynami, tak btw

osobiście uważam, że kierowanie się opiniami innych może być mylące. to tak, jak z opinią kogoś o tym czy dany model butów jest wygodny. dla jednego tak, dla drugiego to będzie koszmar

ja swój materac kupiłem kilka lat temu, nagrodzony medalami, opiniami ortopedów etc. niewygodny jak dla mnie
materac ma być wygodny i należy się na nim czuć komfortowo. jedni wolą twardsze, drudzy bardziej miękkie. ze zdrowotnego punktu widzenia nie ma to większego znaczenia i oprócz pseudonaukowych bądź marketingowych analiz pozycji jaką przyjmujemy w trakcie snu nie znalazłem nic konkretnego w tej sprawie
jak macie, to chętnie poczytam
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02-04-14, 11:27   #13
Rbk___
Turysta

Sam zastanawiam się nad wyborem materaca, ale szczerze mówiąc 5k? To nie bardzo wiem co to miałby być za materac, chyba z cały łóżkiem. Zobacz sobie w ofercie M&K materace szpitale (czyli te, które powinny być najwygodniejsze) masz do 1k max. http://www.materacekolo24.pl/materac...lo-plus-90x200 więc, moim zdaniem wydać jakieś dużo większe kwoty na materac to lekka, przesada. Tym bardziej, że człowiek i tak nie ma pewności, ze na takim za kilka kafli przestanie go boleć.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02-04-14, 12:51   #14
KeNiO
Jaszczomp BF

co ile lat zmieniac materac?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02-04-14, 14:14   #15
Mawashi
Trener Personalny

Cytat:
Napisał KeNiO Zobacz post
co ile lat zmieniac materac?