Strona 406 z 439 PierwszyPierwszy ... 306356396404405406407408416 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6 076 do 6 090 z 6571

Wątek: Czym się powozisz?Testy nowych kompaktów S 388,389.419 ,422,424,428,Kia Niro 431

Zwierzokoks
    U mnie od 2 lat 70% to 1,5km 2x dziennie (+ czasem jakieś podjazdy szybkie po 2-5km ale to tak 2-3x w tyg max) , także AKU też łatwo nie ma , wymieniony 4 lata temu, kręci jak zły i odpala Focusa i okoliczne auta podpięte na kable.

Co parę dni wpadnie jakaś traska 20-30km to trochę sadzę wydmucham z wydechu i tak funkcjonuje bez zarzutu.

Z poprzedniego auta aku mam do dziś, ma już z 7-8 lat, ostatnio stał pół roku i posłużył jako zapasowa bateria odpalając auto od strzała praktycznie (w wakacje), także jak się nie trafi jakaś felerna sztuka to IMO min 5 lat aku powinien służyć spokojnie przynajmniej u mnie w rodzinie aku powyżej 7 lat w 2 autach, u mnie 4 lata jak na razie.
    Ostatnio edytowane przez macio09 ; 11-01-17 o 07:39 Powód: dziury w mózgu i pamięć nie ta

Sztywny Pal Azji Awatar Mastif
    nowe stawki akcyzy właśnie rozjechały moje marzenia o aucie.
    kurwa mać !
    co to za pomysły.

mi akumulator działa. ale teraz mu się nie chce. diesel suzuki odpalił z prostownika, a olej w skrzyni był taki gęsty, że biegi słabo wchodziły.
    jeep odpala od reki.
    fiat sejczento od reki
    cayen znajomego nawet nie zakaszlał

Jaki Jeep?

Panowie, podstawowa sprawa jest taka by akumulator najlepiej raz w miesiącu podłączyć pod prostownik na pełne ładowanie, minimum raz na 2 miesiące jak auto jeździ.

Nigdy nie podpinałem aku pod prostownik, z wyjątkiem sytuacji kiedy był całkowicie rozładowany, i nie miałem problemów z odpalaniem. Jeżdżę głównie po mieście, krótkie odcinki 2-10 km.

Brawo Ty!

Skądś producenci bateryjek muszą mieć kasę, nie?

Cytat Zamieszczone przez Miętowy Zobacz posta
    Brawo Ty!
    No dzięki
    Ale generalnie chodziło o to, że to co napisałeś, to bzdura.

Zwierzokoks
    U mnie podobnie jak thomason, czyli ładuję aku jak już czuje że jest bida, przez 4 lata ładowany był może z 3-4x być może w taki sposób się zajeżdża ale wydać 300zł raz na 5lat to nie problem akurat, a jak wspomniałem z poprzedniej fury aku trybi do teraz dobrze, mimo że ze 2-3 lata już nie jeździ w aucie a stoi jako zapasowy - a też był ładowany może raz na pół roku ale dlatego że instalacja miała jakiś niedowład i brała prąd jebana.

Thomason przyznaję, bzdura, wygrałeś Internet i wiedzę elektromechanika.

Brawo!

Nie raz riposta Ci wyjdzie i jest nawet śmiesznie, ale jak czasem coś dopierdolisz to trzeba wstać od komputera z zażenowania.

Masz rację oczywiście , ale jeśli chodzi o aku -spojrzysz za okno i na termometr,zakładając że masz wiedzę i doświadczenie w temacie - trudno uznać że pisałm bzdury.

Bez urazy,idzie utrzymać aku wiele wiele lat znając podstawy jego obsługi.

Auto 2-8 km dziennie to stałe NIEDOŁADOWANIE AKU.

Sztywny Pal Azji
    Dokladnie Mietki ma racje.wystarczy ze bateria sie raz mocno rozladuje i juz moze pasc ktoras cela i aku do wyrzucenia. praca w stanie niedoladowania moze znacznie skracac zycia aku.to samo sie tyczy pziomu elektrolitu.w akumullatorach gdzie mozna wody dolac nalezy zawsze pilnowac odpowiedniego poziomu. tak samo trzeba dbac o stan przewodow i polaczen.opor jaki stawiaja zasniedziale polaczenia czy straty pradu z powodu przebic na kablach moze wielokrotnie zwiekszyc obciazenie akumulatora przy rozruchu i doprowadzic do szybkiego rozladowania.

postawa Thomasona kojarzy mi sie z podejsciem dzisiejszego malolata co nic nie potrafi ma 2 lewe rece do wszystkiego a od zycia wymaga luksusow i dobrobytu.w pracy ciagle mam kontakt z taka wymagajaca mldzieza.przychodza i po tyg sie zwalniaja bo kasa mala i uczyc sie trzeba a oni nawet mlotka dobrze obsluzyc nie potrafia a by chcieli kokosow i ananasow za lezenie ladna prezencje i modnie zaczesany wlos.

Zwierzokoks
    Aku w aucie 4 lata jeździ nie daładowany 3-4x był ładowany prostownikiem przez ten czas ... chyba nie działa już bo tak internety twierdzą ! ale niech nie działa ! ważne, że auto odpala bez problemu i to diesel !, mało tego, w tą zimę 2 auta ratował na kable ! , jak ojcu padł aku to naładował baterie z poprzedniego auta którego nie ma już 2 lata i jeździł na nim bez problemu.

Przypomina mi się jeden użytkownik ... takie są badania i chuj, nie ważne że coś na Ciebie działa, skoro są badania że nie ma prawa działać!

Sztywny Pal Azji
    o czym Ty piszesz czlowieku?wspaniale ale to ze dziala nic nie znaczy... jak bys dbal by dzialal 2 x dluzej.lapiesz?
    a co do supli to fakt efekt placebo potrafi dzialac cuda i ludzi z rakow leczyl.
    sila umyslu jest ogromna i niezbadana.

Cytat Zamieszczone przez Mumino222 Zobacz posta
    postawa Thomasona kojarzy mi sie z podejsciem dzisiejszego malolata co nic nie potrafi ma 2 lewe rece do wszystkiego a od zycia wymaga luksusow i dobrobytu.w pracy ciagle mam kontakt z taka wymagajaca mldzieza.przychodza i po tyg sie zwalniaja bo kasa mala i uczyc sie trzeba a oni nawet mlotka dobrze obsluzyc nie potrafia a by chcieli kokosow i ananasow za lezenie ladna prezencje i modnie zaczesany wlos.
    Nie wiem jaki sposób wpadłeś na pomysł dorobienia do tematu akumulatora w samochodzie takiej ideologii. W sumie nie wiem co mam na to odpowiedzieć, więc piszę jedynie po to, żebyś wiedział, że przeczytałem Twojego posta. Pozdrawiam.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów