Strona 1271 z 1271 PierwszyPierwszy ... 271771117112211261126912701271
Pokaż wyniki od 19 051 do 19 063 z 19063

Wątek: Białka- opinie

Sztywny Pal Azji
    w zakresie terminologii mogę mieć braki ale chętnie nadrobię - rzuć materiałem . Nie koniecznie muszę się znać, tyle tu patologii czytam czasem, że płakać mi się chce. Jeśli mnie ktoś aktualizuję nie mam w zwyczaju się obrażać.

imho idealne źródło aminowksów:
    correlation doesn't imply causation

Ale materiał odnośnie czego? Podstaw nazewnictwa czy biochemii? Jak to pierwsze to polecam zacząć od Wikipedii, jak to drugie to oczywiście Biochemia Harpera.

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez Mawashi Zobacz posta
    Ja to odebrałem jako przytyk do małej ilości tłuszczu, a nie do ilości białka.
    30g w porywach do 40g. Z czego ~10g fatu to siemie lniane + 2 tabsy O3. Nasycone tylko z mleka 1.5% i te resztki co są w twarogu i kurczakach/indykach.
    U mnie taki sposób się sprawdza. Mam wysoki NEAT i w zimie ładnie grzeje. Gorzej w lecie. Na LCHF lepiej znosiłem upały, ale marzłem z zimie. Jedyny minus HCLF to ocieplenie klimatu

Jaszczomp BF Awatar Poki
    Do czego porównać Evolite i Nuclear Nutrition? Odnośnik dla mnie to KFD lub Scitec.
    ....:::: HeaVeN....HeaVeN'S BoDieS..WhIrL ArOunD Me..MakE Me WoNdeR::::....

Evolite "słodkością" i wyrazistością niektórych smaków do Scitec'a czerwonego.

Evolite jak pisze Virus - zbliżony intensywnością do Sciteca. Znaczniej bardziej wyrazisty niz kfd czy allnutrition
    smaczne dla mnie bardzo, jak sie lubi słodkie
    Ostatnio edytowane przez KeNiO ; 15-02-19 o 13:19

Trener Personalny Awatar Mawashi
    Cytat Zamieszczone przez htw Zobacz posta
    WPC jest suplementem diety więc jedzenie w ilościach 100g+/dzień to faktycznie słaby pomysł. Nie chodzi o to, że WPC jest niezdrowe tylko to suplement, czyli dodatek. Było badanie (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28978542) w którym porównywali białko z jajka vs całe jajko - wyszło na korzyść całego jajka. Myśle, że warto inwestować w pożywienie - pełne pokarmy i jeśli jest potrzeba dobijać jakimś łejem. Jest fajny materiał:

Dr. Stuart Phillips, a professor of kinesiology at McMaster University in Ontario, Canada, who is best known for his research into muscle health and the benefits of dietary protein.
    https://www.ihmc.us/stemtalk/episode-82/

warto posłuchać.

notabene tłuszczu te 30g fatu to faktycznie malutko, natomiast biorąc pod uwagę, że mamy luty i preferowanym paliwem jest tłuszcz(jeśli kogoś widok za oknem nie może przekonać rzucę wykresem) to katastrofa
    Jedyna wzmianka to:

Ken mentions that many protein-intervention studies use supplementation in the form of whey, which has a clear benefit from a muscle standpoint given its high leucine content and convenience. He goes on to mention, however, that some researchers are starting to look at interventions with whole food protein. A recent study (2017) showed that whole eggs promoted a greater amount of muscle protein synthesis than egg whites, suggesting that there may be benefits to the extra nutrients found in the egg yolk.Understanding this, Ken asks if it is possible that by taking an isolated supplement like whey, we are missing out on a spectrum of other nutrients found in protein rich whole foods?
    I co ma z tego wynikać?

Przecież to nie jedyne źródło białka w diecie, a nawet jeśli znaczące to jakie dodatkowe benefity zyskujemy np. z mięsa piersi kurczaka?

Aminogram w tym leucyna + wygoda + korzyści dla mikroflory jelitowej - dla mnie to rozwiązanie kompromisowe.
    Do tego mam konwencjonale źródła białka w postaci jaj, mięsa, oraz strączków.

Masz coś konkretnego do dodania, czy stosujesz argumentację "na chłopski rozum"?

serwatka nie jest z promieni słonecznych więc jest zła.

Jaszczomp BF Awatar Poki
    Evolite to polska firma? Z pewnością loteria?
    ....:::: HeaVeN....HeaVeN'S BoDieS..WhIrL ArOunD Me..MakE Me WoNdeR::::....

Jaszczomp BF Awatar BzykuDG
    Evolite to marka sklepu Bodyhouse z Krk.

Sztywny Pal Azji
    jeśli potraktujesz moją odpowiedź poważnie, to się rozpiszę (to się wiąże z czasem, którego nie mam bo zapowiada się piękny weekend - nie mam w planach marnować go na peceta) ale jeśli założenia wyrzucasz moją odpowiedź do kosza (lekceważący styl) albo jeśli będzie to dyskusja na zasadzie odpal Wikipedię, Herpera to jakoś nie mam ochoty. Jeśli jednak chcesz podyskutować [wymiana informacji [nie emocji]] to chętnie podzielę się refleksjami.

notabene Wikipedii z ciekawości wpisałem do wujka Google "WPC", jak kolega sugerował

mam słabą wersję internetu, albo Wikipedii, trzeba szybko edytować, albo puszczę wieczorem aktualizację całego sprzętu.

serwatka nie jest z promieni słonecznych więc jest zła.
    Ostatnio edytowane przez htw ; 16-02-19 o 04:43

Ale o czym Ty chcesz dyskutować? Że brak Ci podstawowej wiedzy na temat WPC? Że jebnąłeś jakieś porównanie z jajkiem (to jakby porównywać pasztet z pomidorem). Bądź chłopie poważny, ile Ty masz lat 12? Refleksje na temat braku wiedzy?

Sztywny Pal Azji
    pomyliłeś się troszkę, lat mam 11, a poważny nigdy nie byłem i nie będę

za wschodzie byłeś ?
    Ostatnio edytowane przez htw ; 16-02-19 o 08:38

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów