Strona 2 z 180 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 2690

Wątek: 100 pytań do... czyli temat z odpowiedziami.

Nie mieszam tylko nie mam zbyt dużo czasu na treningi i dlatego chciałem taka okrojona wersje FBW 3x. Wzialem ten plan z FBW 5x5 tylko zmienilem zakres powtorzen po przecztaniu ktoregos z twoich artów Knife na temat budowania sily ze na poczatek wystarczy trenowac 8-12 pow.
    To jaki bys polecil trening FBW ale taki nie za dlugi.

Gwiezdna Gwardia
    A)
    -przysiad rampa 8pow
    -wyciskanie na plaskiej rampa 8pow
    -wioslowanie w opadzie rampa 8pow
    -rotacja zewnętrzna hantlem 3x8 pow

B)
    -Push Press rampa 4-6 x 3-6 powt.
    - MC 4-5 x 4-8 powt.
    - wycisk wąsko 3-5 x 4-8 powt.
    - drążek podchwyt 5 x 4-8 powt,
    + brzuch
    Jak już coś takiego jak wyżej.

Siła w zakresie 3-8, masa 6-12.

SZPROTA - box taki, żeby tył uda był na wysokości kolana lub nieco wyżej. Jak chcesz głębiej to zredukuj ciężar.

a mogę w planie B dac MC rwaniowy i pompki na poręczach zamiast wyciskania wąskiego??

Wiem ze kolejność ćwiczeń ma ogromne znaczenie, tak samo jak ilość powtórzeń.
    Przerwy miedzy rampami jakieś ustalone czy do złapania normalnego oddechu??
    A teraz zauważyłem ze w planie B tylko przy PP jest rampa. Tak ma być czy po prostu zapomniałeś napisać przy reszcie ćwiczeń??
    Ostatnio edytowane przez stachu12 ; 18-06-11 o 11:28

Gwiezdna Gwardia
    Rampa w najcięższych ćwiczeniach.

Siemka mam pytanie co do treningu zwanego ,,jednoręki morderca'', czy wykonując to ćwiczenie 3 razy w tyg jako interwały będzie pomocne w redukcji, oczywiście dieta redukcyjną jest i czy coś dołączyć do tego treningu jakies aeroby??
    Jeśli przy jednorękim wykręcasz odpowiednie tętno - to nada się do redukowania tkanki tłuszczowej. Użyj pulsometru by się przekonać.

Aeroby - po jednorękim 20 minut lub w dni bez siłowni 25-40 minut.

Knife - od 3 m-cy trenuje HTED, wczesniej z powodzeniem kilkanascie tygodni cwiczylem 5x5 billstarra. bardzo chwale sobie oba treningi, mam jednak kilka pytań, niekonieczie zwiazanych z HTED, generalnie z treningiem.

1. jaki rozstaw dloni robic na wąskim wyciskaniu? moge zamiennie robic z pompkami na poreczach? czy to prawda ze obciazenie przy pompkach dopiete do pasa obciaza kregosłup i moze byc niebezpieczne? pytam bo ostatnio robiłem z podwieszeniem (30kg) i znajomy fizjoterapeuta widzac to odradzal...

2. w jakie dni mógłbym wpleść w trening HTED unoszenie nóg w zwisie na draku, spiecia brzucha z obciązeniem, dzień dobry? traktuje te cwiczeni jako asystujace - 2-3 serie, po kilka-kilkanascie powtorzeń, dotychczas unoszenie robilem zamienie (co drugi tydzien) ze speiciami w srode, dzien dobry natomiast w piatek? moze tak byc? czy w ogóle zrezygnować?

3. jak bardzo byc pochylonym wiosłujac nachwytem?

4. jak u Ciebie wygląda rozgrzewka przed treningiem? pajacyki/skłony/wymachy itp. mógłbys opisać? a jak rozciąganie po treningu?

5. czy w dni nietreningowe basen rano (3xtydzien 1200-1500m)) a bieganie wieczorem (2xinterwały+1xdłuższe wybieganie) to dobry pomysł?

Gwiezdna Gwardia
    1. ROZSTAW na szerokość barków - naturalnie, na niektórych gryfach jak kończy się radełkowanie.

Pompki to inne ćwiczenie, też warto je robić - ale nie zastąpi wycisku wąsko.

Podwieszanie ciężaru nie jest niebezpieczne, jeśli nie masz wad kręgosłupa.

2. Brzuch - po każdej sesji. GM - nie ma sensu skoro MC. Jak bardzo potrzebujesz to w PT na koniec, najlepiej w połaczeniu z siadami przednimi.

3. Jak najbardziej. Im bardziej się pochylisz, tym bardziej pracuje najszerszy, a mniej czworoboczny.

4. Rozgrzewka całego ciała, krazenia, wymachy, skip, podskoki itd.

5. Dobry pomysł - jeśli nie robisz na dużych cięzarach. Inaczej koliduje.

PS.
    znajomy fizjoterapeuta widzac to odradzal
    Lekarze, fizjo i inni spece - jak mogą to WSZYSTKO odradzają - przysiady, MC, jakikolwiek trening wyczynowy

knife wielkie dzięki za odpoweidzi.

mam jeszcze jedo pytanie:

w piątek (trening HTED) zamiast przysiadu boxowego robie przedni. jak dobierac cięzar względem przysiadu tylnego robionego w poniedzialek? w ostatni poniedzialek robiłem 10x50/10x60/5x75/5x80/3x95/2x100/2x105, a dziś na przod 10x50/8x65/5x75/3x85/3x90/2x95.
    nie sa to maksy - od 4 tygodni zacząłem na nowo plan, ale nie wiem jak dokladnie ustalać ciężar - przysiady boxowe mają być w piątek ciężkie, wiec przednie robić ciezko czy nie kierować się tym i robic normalnie, powiedzmy 6-7 serii (10/10/8/5/5/3/2 powtorzenia)?
    Ostatnio edytowane przez Aloszka ; 24-06-11 o 14:57

Gwiezdna Gwardia
    Ha, zależy!

Jeśli tylne są ciężkie to przednie -15-20%. Masz absurdalną proporcję ciężaru. Skoro robisz 2 x 105 z z tyłu, to masz go mocno niedoszacowanego - (a z przodu 2 x 95).

Jeśli tylne lekki -> to na przedni nieco mniej lub tyle samo.

10/10/8/5/5/3/2
    Na pewno nie 10/10/8

Albo rampa, albo stała liczba powt.

ta liczbe powtórzeń 10/10/8.. to tak przykładowo napisąłem

czyli tylny mam za słaby w stosunku do przedniego czy na odwrót? - jak prawidlowo powinna proporcja wyglądac przysiad przód do przysiad tyl?

w kwestii moich przysiadów dodam tylko ze z doborem ciężaru jest różnie, tzn na tylne ( robione w poniedziąlek) zakladam wg przelicznika z exela a na przednie w zaleznosci od samopoczucia, gdyż we wtorki i soboty robie interwaly, we czwartki przebiezki ze 100metrowymi przyspieszeniami, a w niedzilee lajtowe wybieganie (10-15 km wolnym tempem) - to tak dla usprawiedliwienia ;p

Knife -wybacz ze tak Cie męcze - napisałeś kiedyś:

Kieruj się tym:

4. Szrugsy - powinieneś używać w serii ciężaru przynajmniej swojej wagi ciała,
    5. Przysiad - powinieneś używać w serii ciężaru przynajmniej swojej wagi ciała,
    6. Wycisk leżąc - - powinieneś używać w serii ciężaru przynajmniej swojej wagi ciała,
    7. Martwy ciąg - - powinieneś używać w serii ciężaru przynajmniej 1,5 x swojej wagi ciała (osoba ważąca 90 kg; ciężar = 135 kg),

jaki ciezar w stosunku do wagi ciała powinienem brac w serii:
    a. wiosłując nachwytem?
    b. wyciskanie żołnierskie? / wyciskopodrzut?
    c. wyciskanie na shmit'cie do czoła?
    d. uginanie ramion ze sztangą?
    e. wąkie wyciskanie?
    f. ile (bez obciązenia) podciagniec na drązku - nachyt/podchwyt? - technicznie, bez bujanki
    g. ile pompek na poręczach? - pełnych

wiem ze ciezko moze byc o konkretne liczby/przeliczniki, a pytam bo chciałbym wiedziec co mam w normie a nad czym musze popracowac ciężej. przeglądąlem normy siły na poszczególne cwiczenia, jednak nie ma tam wszytskich;/ chciałbym wiedziec co Ty uważasz i jak wg Ciebie (z doświadczenia) powinno to wyglądac?
    Ostatnio edytowane przez Aloszka ; 24-06-11 o 15:29

Gwiezdna Gwardia
    jaki ciezar w stosunku do wagi ciała powinienem brac w serii:
    a. wiosłując nachwytem?
    b. wyciskanie żołnierskie? / wyciskopodrzut?
    c. wyciskanie na shmit'cie do czoła?
    d. uginanie ramion ze sztangą?
    e. wąkie wyciskanie?
    f. ile (bez obciązenia) podciagniec na drązku - nachyt/podchwyt? - technicznie, bez bujanki
    g. ile pompek na poręczach? - pełnych
    A - wiosłowanie - co najmniej tyle co WL. Wyciskasz 140 kg = wiosłujesz nachwytem 140 kg. zależy jak bardzo oszukujesz w wiośle i WL.
    B - PUSH PRESS 80% technicznego maksa na WL
    C - smith = 70-80% WL - zależy jak bardzo oszukujesz.
    D- uginanie - zależy jak bardzo oszukujesz.
    E - wąsko 80-85% WL klasycznego.
    F- technicznie, to bujanka właśnie. 12 x waga ciała podchwyt. http://www.sfd.pl/Podstawowa_Sprawno..._-t725947.html
    G - 20 X waga ciała (podstawowa sprawność techniczna - WODYNA ART. NA SFD TEŻ ZOBACZ => http://www.sfd.pl/Podstawowa_Sprawno..._-t725947.html)

To ogólne wskazówki. Nie ma co rozkminiać za bardzo jeśli nie robisz przynajmniej

180-150-200

w 3BOJU.

czyli tylny mam za słaby w stosunku do przedniego czy na odwrót? - jak prawidlowo powinna proporcja wyglądac przysiad przód do przysiad tyl?
    Np. 225 kg tył / 200 kg przód.

Dzięki wielkie.

co do testu Wodyna - drązek i pompki robie bez problemu, co do przysiadu - nigdy więcej niz 15 powtórzeń nie robiłem wiec nie wiem, sprawdze w najbliższym czasie.

co do proponowanych przez Ciebie wynikow w 3boju - nieosiągalne dla mnie w najblizszym i nieco dalszym czasie

na chwile obecną jest coś takiego: 130-100-150, a pazdzierniku 2010 bylo 100-85-125

waze ok 78 przy 184 wzrostu. cwicze od 2 lat regularnie, ale poza silownią koncentruje sie tez na bieganiu i basenie, wiec wyniki mają prawo być niewspolmierne do stazu.

co do pozostałych ciezarów w pozostałych cwiczeniach teorytycznie tez udaje mi sie łapac w proponowane przez Ciebie normy - co bardzo mnie cieszy. pisze teorytycznie, bo nigdy nie robiłem mniej niz 5 powtórzen zarowno przy wioslowaniu, jaki i na smithcie.

np WL w poniedziałek (dzis robilem lekko wiec nie podaje) było 6x55/5x65/4x70/3x75/2x80/2x85/6x70 a dzis wioslowanie bylo 10x50/10x55/8x60/6x65/5x70 i nie wiem czy byłbym w stanie wiosłować 80 i wiecej (nawet 2 powtórzenia).

oszukiwanie samego siebie slaba satysfakcje daje

w grudniu planuje zrobic typowo siłowe treningi, 10-12 tygodniu wspomagajac sie monohydratem, bo dotychczas jedynie w miare przemyslana dieta, ograniczajac przy tym basen i bieganie (lekkie rekreacyjne treningi, łacznie 2-3 w tygodniu, o ile w ogole) wiec na pewno bede pisal i pytał o rady.

16. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów