Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 32

Wątek: Vademecum wyskoku

Czarni nie potrafią czytać....
    ale też nie jestem rasistą

A Ty ile masz wyskoku Juniorze?
    Nie bierz tego za cwaniakowanie tylko po prostu pytam z ciekawości

Bardzo fajny art.
    Ostatnio edytowane przez Wolf Messing ; 19-03-09 o 21:02

odkurzacz Awatar Junior
    W szczycie z naskoku 105 cm - z miejsca 90.

Teraz sporo mniej (szczególnie z naskoku, bo z miejsca dalej jest nieźle) - "na masie"
    Ostatnio edytowane przez Junior ; 19-03-09 o 21:36

junior jak bedziesz daj znac jak sie kontaktujesz z AC Barch'em zapodaj jak mozesz jakies namiary na niego na maila kubson88@op.pl
    dzieki

jaki jest sensowne obciążenie używane w przysiadzie martwym itd. aby skorzystac z tego treningu i doczekac sie efektów??

czytałem kiedyś że plyometrie w najcięższym wydaniu stosowac dopiero od 1,5 masy ciałą w siadzie. trzymac sie tego??

odkurzacz Awatar Junior
    Cytat Zamieszczone przez jojo122 Zobacz posta
    jaki jest sensowne obciążenie używane w przysiadzie martwym itd. aby skorzystac z tego treningu i doczekac sie efektów??

czytałem kiedyś że plyometrie w najcięższym wydaniu stosowac dopiero od 1,5 masy ciałą w siadzie. trzymac sie tego??
    jeśli z siłą jest marnie, na razie nei ma sensu używać tak zaawansowanyc metod i tak często zmieniać ćwiczeń

wystarczy skupić się na siadach i ciągach + sporo skakania

wzrór: plyo zaczynamy od 1,5 wagi ciała w przysiadzie jest niezły - bez wystarczającej siły, ćwiczenia plyometryczne nie zostaną spożytkowane w pełni - szczególnie zeskoki z pudła - inne ćwiczenia skocznościowe można wykonywać - jak najbardziej

czyli msuze jeszcze do siadu dołożyc 40kg do przedniego bedzie ciężko tyle dorzuc w sensownym czasie

a jeżeli chodzi o skakanie to ustalic jakiś trening skocznościowy i ciągle to samo czy często zmieniac??

bo obecnie robie ciągle to samo a mianowice skoki na skrzynie, skoki dosiężne z miejsca i z rozbiegu oraz skoki z miejsca w dal. jakoś to podzielic czy jechac taki zestaw co trening?

Nie wiem czy wolno mi tutaj pisać, ale zaryzykuję. Mam pytanie do eksperta.
    Mając do dyspozycji siłownię 3x w tygodniu, mierząc 177cm i ważąc aż 94kg jakie ćwiczenia mógłbym stosować w celu poprawienia zyskania siły (szczególnie w nogach- dla wyskoku) oraz schudnięcia??
    Dodam że uprawiam prawie zawodowo siatkówkę i do pełnego zawodowstwa potrzebny mi wyskok.

Sztywny Pal Azji Awatar Ziomal
    Dlaczego tak często podkreślam, że jeśli ktoś nie ma potężnego wyniku w przysiadzie (i nie ma świetnych genów), to może zapomnieć o podniebnych akrobacjach? Hmm... bo taka jest prawda. Dynamika jest czymś bardzo ważnym, ale to sprawa wtórna. Jeśli nasz przysiad to max 70 kg, to nawet przy największej dynamice, podczas wyskoku nie wygenerujemy większej „siły” niż te 70 kg.
    Expertem nie jestem. Ale jeżeli czytałeś artykuł Juniora z pierwszej strony i jeżeli masz pojęcie o siłowni to chyba pytałes retorycznie.

Przysiady przede wszystkim. I pewnie również jako uzupełniające ćwiczenia coś na maszynach by było. Ale to nie jest porada

Chociaż z tego co napisałes domyslam się że chodzi Ci o gotowy plan treningów tak?
    74 str. Powrót po 3 latach, cel 250kg w martwym ciągu http://tiny.pl/g4d5k

Sztywny Pal Azji Awatar Junior_Battle
    masz 94 kg przy wzroscie 177cm i jesteś SEMI-PRO siatkarz ;o?

"masz 94 kg przy wzroscie 177cm i jesteś SEMI-PRO siatkarz ;o?"

dziwne, nie?? sporo nadrabiam techniką, a i jeszcze nie jestem strasznym spaślakiem i sprawność jest jeszcze niezła.

"Chociaż z tego co napisałes domyslam się że chodzi Ci o gotowy plan treningów tak?"

Mniej więcej o to mi chodzi. W miarę możliwości oczywiście.

o cholera...

to musisz być bardzo dobry..

zdr

Sztywny Pal Azji Awatar Ziomal
    W porę post napisałeś
    Ostatnio edytowane przez Ziomal ; 13-04-10 o 20:02
    74 str. Powrót po 3 latach, cel 250kg w martwym ciągu http://tiny.pl/g4d5k

tak długo mnie podziw trzymał

Junior-kilka pytań:
    1.Czy plyo można robić 2 razy w tyg karzdą partje? tzn oczywiście rozbijając ilość serii?
    2 Od czego zalerzy liczbą seri i powt? można wzorować się na schematach do budowy siły statycznej(np 15-10-5 lub 5x5?).
    3.Co sądzisz o łaączeniu ćwiczeń plyometyrcznych z statycznymi w ramach serii łączonych?
    Ostatnio edytowane przez kondek ; 08-05-10 o 20:11

odkurzacz Awatar Junior
    1. ???

Jak to plyo każdą partię?

2. Od celów motoryczno-hipertroficznych, genetyki (składu włókien mięśniowych), okresu treningowego w którym aktualnie jesteśmy... Ale to nie ma odniesienia do plyo. Plyo tylko w zakresach 1-5 powtórzeń - inaczej nie ma to sensu.

Plyo na nogi lubię łączyć (jeśli jest taka możliwość) z ciężkimi przysiadami - to dobra metoda na pobudzenie aktywności układu nerwowego.

16. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu

Uprawnienia umieszczania postów