Strona 27 z 27 PierwszyPierwszy ... 17252627
Pokaż wyniki od 391 do 402 z 402

Wątek: PLECY - pojedyncze pytania tutaj

Dodam ciężar jak dojdę do 10x10. Dodawałem ciężar do tej pory i różnie to było, czasem 10kg x 5 serii po 6p, czasem progresja od 10 do 25 x5 - wszystko nachwyt. Podchwyt 15kg x5 i też po 5-6 serii, czasem progresja do 30x3, 40x2 i tak dalej.

Tak jak napisałem trenuję w poniedziałek i piątek ( chyba nie za dużo ) dołączając normalny trening bez zbytniego męczenia bicepsa i pleców.

czy PULL Over może być zamiennikiem dla ściągania drążka do bioder na prostych rękach? Przy Pull over o wiele bardziej czuje obłe oraz lepiej czuje rozciąganie najszerszego; Zastanawiam się czy właśnie nie zamienić w treningu pleców ściągania na pull over, czy też ściąganie jest cenniejszym ćwiczeniem i skupić się na szlifowaniu techniki?

Jaszczomp BF Awatar Poki
    Jak dla mnie te ćwiczenia są podobne do siebie w max. 70%. Zakres ruchu przy ściąganiu masz większy, w dodatku znacznie bardziej izolujesz m. pleców w ściaganiu niż pull over. Różnica jest też w zaangażowaniu mięśni wspomagających (ściąganie - naramienne, po - m. piersiowe).
    ....:::: HeaVeN....HeaVeN'S BoDieS..WhIrL ArOunD Me..MakE Me WoNdeR::::....

dzięki za odpowiedź. Ten zakres ruchu przy ściąganiu to masz namyśli, że jest większy podczas ruchu rękoma do góry? wtedy jakoś słabo czuje te rozciąganie, najmocniej w tym ćwiczeniu to czuję mięsnie w okolicach łopatek podczas ściągania do biodra.

Jaszczomp BF Awatar Poki
    W ściąganiu plecy pracują od początku do końca - czyli momentu gdy drążek masz przy pasie. W przenoszeniu zakres ruchu to +/- 90*, później ciężar przejmują m. klatki piersiowej.

Sztywny Pal Azji Awatar Siła
    Cytat Zamieszczone przez Poki Zobacz posta
    W ściąganiu plecy pracują od początku do końca - czyli momentu gdy drążek masz przy pasie. W przenoszeniu zakres ruchu to +/- 90*, później ciężar przejmują m. klatki piersiowej.
    raczej naramienne

Jaszczomp BF Awatar Poki
    Chodzi, że klatka odciąża plecy w dużym uproszczeniu. Naramienne pracują w obu przypadkach, klata nie.

A ja miałem na myśli to że w przenoszeniu poniżej 90* miedzy tułowiem a odcinkiem bark-łokieć nie pracuje klatka tylko naramienne. Nawiasem mówiąc, klatka pracuje w ściąganiu na wyciągu górnym z kolei.

z węglem mu do twarzy
    zależy jak wykonujesz ćwiczenie
    przenoszenie może być fajnym ćwiczeniem na klatkę jeśli wie sie jak wykonywać, może być doskonałym też na najszersze

dużo znajomych startujących wykonuje je na klatkę.
    FU
    de dymac, niestety
    niestety bo bede musial cynk uzupelnic potem

dzięki za odpowiedzi.

Cytat Zamieszczone przez Don Garcia Zobacz posta
    zależy jak wykonujesz ćwiczenie
    przenoszenie może być fajnym ćwiczeniem na klatkę jeśli wie sie jak wykonywać, może być doskonałym też na najszersze

dużo znajomych startujących wykonuje je na klatkę.
    A na najszersze jak najlepiej te ćwiczenie robić? całym ciałem na ławce, ręce maksymalnie wyprostowane?

Jaszczomp BF Awatar Poki
    Cytat Zamieszczone przez Siła Zobacz posta
    Nawiasem mówiąc, klatka pracuje w ściąganiu na wyciągu górnym z kolei.
    Nigdy bue czuje m. piersiowych w tym ćwiczeniu. Pewnie kwestia pochylenia/ułożenia ciała względem wyciągu. Możliwe, że stojąc prosto i ruch wykonując przed sobą bardziej angażuje się m. piersiowy do pracy. Tylko jaki ma to sens skoro mamy na celu pobudzenie m. pleców?

LOL, własnie się zorietowałem że mowa była o ściąganiu stojąc do pasa a nie do klatki siedząc

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów