Strona 1 z 27 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 402

Wątek: PLECY - pojedyncze pytania tutaj

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
    Gwiezdna Gwardia Awatar tomot

PLECY - pojedyncze pytania tutaj

PLECY - pojedyncze pytania tutaj

źródło zdjęcia: portalwiedzy.onet.pl
    Ostatnio edytowane przez tomot ; 29-09-08 o 22:02

2. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu
    To pierwszy będę

Tak więc ćwiczę sobie bite 6 miesięcy i praktycznie nic nie rozwijają mi się najszersze, ani na szerokość, ani na grubość. No załamać się idzie, staram się, dieta jest, trenuję systematycznie i nic. Czasem myślę, czy by się nie zabrać za szachy wodne , jak widzę "efekty" mojej ciężkiej pracy.

Aktualnie robię split, mój plan na plery to:

drążek szeroki nachwyt (sam zrobię 2 serie, 2 kolejne mi pomaga kolega, trzymając za nogi)
    wiosło sztangą 3x 10-8-8
    przyciąganie drążka na wyciągu poziomym 3x 10-10-10

Za każdą poradę będę wdzięczny, pozdro.

a gdzie mc??

Niedorzecznik Prasowy Awatar vlk
    studensky brak rosnacych plecow moga byc wynikiem niedoskonalosci natury technicznej. moze poprostu zle wykonujesz te ciwczenia. W podciaganiu na drazku jedziesz glownie na lapach, a sciagajac np nie dbasz o lokcie...

sugerowalbym, zebys swoje ciwczenia na plecy zrobil w obecnosci, kogos kto naprawde wie o co chodzi w terningu.
    kolejna sprawa to dobor odpowiednich obciazen. mozliwosci jest wiele, a ptrzez net ciezko dokladnie wytropic w czym problem

z węglem mu do twarzy
    nagraj filmiki z wiosłowań, drążka

Doradca: Suplementy Awatar ripahza
    wiele osób źle technicznie wykonuje ćwiczenia na plecy i się dziwi ,że im wcale nie idzie..

nie postowanie rąk do końca.. przy wiosłowaniu.. ściąganiu do brzucha itp.. ciągną samymi rękami , nie rozciągają najszerszych, skracają ich ruch

po za tym plecy lubą spore ciężary.. trzeba dorzucić do pieca i robic mocny trening.. PLECY SĄ STWORZONE DO DŹWIGANIA

W wiosłowaniu do brzucha nie widzę nic złego(sam tak wiosłuję i na efekty nigdy nie narzekałem), w nie prostowaniu rąk do końca też.

No i ZGADZAM się, że plecy lubią ciężar
    z tym, że to się często wyklucza z pedantyczną techniką. (i dobrze )

Cytat Zamieszczone przez tomot Zobacz posta
    No i ZGADZAM się, że plecy lubią ciężar
    z tym, że to się często wyklucza z pedantyczną techniką. (i dobrze )
    amen,
    duże ciężary na plecy = duże plecy
    wiem bo mnie wreszcie urosły, troche, ale urosły

teraz dorzuciłem podciąganie na drążku i jak sie okazało, na początku źle robilem, bo opuszczałem sie do pełnego wyprostu i nie podciągałem na maksa do góry,

teraz już wyeliminowałem te błędy i po pierwszym, prawidłowym wykonaniu tego ćwiczonka, byłem w szoku jak piekły motylki :P

Doradca: Suplementy Awatar ripahza
    chodziło mi o ściąganie do brzucha siedząc na wyciągu.. trzeba tam jak najbardziej wyciągać ręce i rozciągać motyl, następnie trzymać plecy prosto i nie odchylać się do tyłu.. bo wtedy to już nie plecy pracują tylko ręce.

a 90% osób własnie tak robi to ćwiczenie, założy duży cieżar odchyli się do tyły, rąk nie prostuje, przez co skraca ruch i tym samym skraca prace mięśni grzbietu..

tak samo jak powinno się prostować ręce podczas podciągania na drążku tak samo w innych ćwiczeniach na plecy.. wtedy wchodzi na plecy najlepiej

Cytat Zamieszczone przez ripahza Zobacz posta
    chodziło mi o ściąganie do brzucha siedząc na wyciągu.. trzeba tam jak najbardziej wyciągać ręce i rozciągać motyl, następnie trzymać plecy prosto i nie odchylać się do tyłu.. bo wtedy to już nie plecy pracują tylko ręce.
    Nie moge się zgodzić z tym stwierdzeniem.
    Miesień najszerszy grzbietu zbliża silnie ramię do tułowia i cofa je do tyłu i do środka
    Pochylenie nie odgrywa tu kluczowej roli a bicepsy zawsze będą w ten ruch włączone.

a 90% osób własnie tak robi to ćwiczenie, założy duży cieżar odchyli się do tyły, rąk nie prostuje, przez co skraca ruch i tym samym skraca prace mięśni grzbietu..
    No i ok, nie ma w tym błędu, krótszy ruch jest ale jest też większy ciężar i to on jest bodźcem do wzrostu(siły i masy)

tak samo jak powinno się prostować ręce podczas podciągania na drążku tak samo w innych ćwiczeniach na plecy.. wtedy wchodzi na plecy najlepiej
    Dlaczego przeświadczenie, że powinno się prostować ręce? Uważam inaczej; można prostować ale można też nie prostować i utrzymywać napięcie (co wolę i stosuję na drążku).

Twierdzisz, że nie prostowanie przyniesie w końcowym rozrachunku gorszy efekt?
    Ostatnio edytowane przez tomot ; 30-09-08 o 11:10

12. Wybierz suplementy dla siebie

odkurzacz Awatar Junior
    MC +drążek + wiosło jednorącz

Ja właściwie na tym zbudowałem plecy.

Drążek robię do pełnego wyprostu gdy wchodzę na duże ciężary (lub minimalnie przed pełnym wyprostem w dłuższych seriach, żeby utrzymać napięcie).

W wiosło na wyciągu czy hantlą też robię różnie. Jeśli dużo powtórzeń - kulturystycznie - to zwykle zachowuje cały czas napięcie i 'spinam' mięsień w górnej fazie ruchu.

Są zalety i wady obu sposobów, co powoduje, że nie warto rezygnować żadnego z nich.

Dzięki Wam za odpowiedzi, postaram się o filmy.

No i zapomniałem napisać, że MC robię oczywiście, gafa

4 serie po 10-8-8-6

pozdro
    Ostatnio edytowane przez usuniety_118 ; 30-09-08 o 19:36

również mam problem z plecami , niby rosną ale jakoś powoli. jeśli nakręciłbym filmiki to mogliby specjaliści ocenić co źle ? (oczywiscie najlepiej bez koszulki żeby było dobrze widać ? )

odkurzacz Awatar Junior
    Najpierw napisz coś o wieku, stażu, treningu pleców jaki stosujesz...

z węglem mu do twarzy
    normalne z treningu

najlepiej widok z przodu i widok z boku
    wiosłowanie, mc, drążek, ściąganie drążka czy co tam jeszcze robisz

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów