Strona 187 z 187 PierwszyPierwszy ... 87137177185186187
Pokaż wyniki od 2 791 do 2 804 z 2804

Wątek: Mawashi, chodzę, biegam, ćwiczę, żyję. Start str175

Trener Personalny Awatar Mawashi
    Cytat Zamieszczone przez Siła Zobacz posta
    Ja bym się jeszcze chciał dopytać o jedną rzecz.
    Stabilność, czyli równowaga to zdolność do utrzymania własnego środka ciężkości pionowo nad punktem podparcia, przy jak najmniejszym odchyleniu ciała poprzez produkcję siły. Czy tutaj większe znaczenie ma "timing" w sensie odpowiednio szybkiego napinanie stabilizatorów na skutek sił wytrącających czy sama ich siła?
    Pewnie jedno i drugie jest istotne, ale chodzi mi o to czy można się obyć bez tych wszystkich rotacji zewnętrznych itp.
    Utrzymanie i korekta. Czyli można ćwiczyć stabilizacje statycznie i dynamicznie. Ja preferuję jako podstawę stabilizację statyczną.

Dynamiczna, np. dla obręczy barkowej, to w moim rozumieniu kettle overhead walk (jednorącz lub oburącz) lub np. ćwiczenie z łańcuchem albo ciężarkiem zawieszonym na gumie.

1

2

3

4

Powyższe jako forma rozgrzewki na początek. Można wpleść jako osobny trenig rehabilitacyjny poprzedzony kilkoma ćwiczeniami mobility jeśli sa potrzebne.

Weekend pod znakiem wypoczynku, odespałem solidnie, podjadłem smacznie i zdrowo. Sporo czasu z rodziną, gotowanie, więc spoko.
    Powyższe sprawiło, że wstałem wyspany o 4.15 więc trening rozpoczął się wcześniej niż zwykle

Skakanka
    Rozgrzewka dynamiczna z gumami

MP + WL

dodatkowo

ściąganie power banda z góry (a'la wyciag pionowy)
    uginanie kettlami młotkowo + ugianie ze sztangą podchwytem 3x10
    wyprosty ramion do dołu z gumą thera band 3x10
    face pull 3x10

+

unoszenie hantli bokiem + power band żółty (wolne tempo) 2x10
    unoszenie hantli bokiem bez akcesoriów 2x12-15

i komplet

WPC po treningu
    płatki owsiane + przecier owocowy + śliwki świeże + chia + serek wiejski
    kluski sląskie + duszona ćwiartka z kurczaka + kapusta kiszona + jablko

w domu będzie

wątróbka drobiowa + ziemniaki gotowane + ogórki kiszone
    i coś tam skubne jeszcze przed spaniem

Trening z rana jak śmietana.

RDL + SQ

Za późno, za szybko, za krótka rozgrzewka i przy RDL coś się naciągnęło w plecach. Siady miały wejść 5x10 ale po 3 serii odpuściłem bo nie chciałem pogorszyć czegoś co mi się stało. Ewidentnie za słaba rozgrzewka i tyle. Stary chuj a głupi, pożałowałem 5 min na rozgrzewkę. Mam nadzieję, że do piątku przejdzie (siady) lub do soboty (możliwe przesunięcie treningu).

No i po raz kolejny wychodzi, że słabo mi służą ciągi w ogóle. Kolejny plan będzie z trap barem. Zobaczymy. Jak i to chuja warte, to będę się bawił w jakieś fitnesy jednonóż i podrygiwanie z gumami. Pójdę za to w opór z klata i bicepsem jak na pakera przystało.

Wczorajszy trening wykonany na raty

rano tylko WL po rozgrzewce
    niestety młody się obudził 5:30 i jak nie ma taty a z garażu słychać stuk sztangi na stojaki to leci ćwiczyć
    problem w tym, że rano jest tam 12 stC
    więc poćwiczone

ale dzisiaj rano nadrobione zaległości, żeby nie było po rozgrzewce zrobiłem powtórkę WL ale lekko i resztę

MP + wiosło kettlami leżąc przodem na ławce skośnej 5x10
    uginanie młotkowe kettlami + uoszenie kettli bokiem uginanie ze sztangą 3x10
    wyprosty do dołu z power bandem + francuskie zza głowy też z power bandem 3x10
    face pull 3x10

spompowane

jedzenie z wczoraj

WPC
    kanapki z pieczywa mieszanego, serek, papryka
    udko z kurczaka + ziemniaki + pomidor + zupa minestrone
    kluski lewniwe + jabłko
    serek wiejski + o3 + kanapka któregoś dziecka z serkiem topionym

dzisiaj szama

WPC
    wątróbka drobiowa z ziemniakami + smażone leśne grzyby z czosnkiem + kapusta kiszona
    udko z kurczaka + makaron + pomidor

kolacja - brak planów

Cytat Zamieszczone przez Mawashi Zobacz posta
    serek wiejski + o3 + kanapka któregoś dziecka z serkiem topionym

chociaż numery im nadaj.
    Ostatnio edytowane przez Mastif ; 26-10-18 o 07:42

Cytat Zamieszczone przez Mastif Zobacz posta

chociaż numery im nadaj.
    podejrzewam starsze, bo wyglądała jak z plecaka po szkole ale z drugiej strony młodszy chodzi teraz na zajęcia dla maluchów do domu kultury i mama zabiera mu kanapkę

patowa sytuacja

Weekend wypoczynwkowo - o ile można nazwać cały dzień od rana do nocy z dziećmi w brzydką pogodę
    Ale co podjadłem i pospałem to moje, co skutkowało brakiem zejścia przy dzisiajszym porannym wstawaniu po zmianie czasu.

Trochę zimno się robi, dzisiaj 11 stC w garażu. Zobaczymy jak będzie przy niższych temperaturach na zewnątrz.

Dzisiaj 4 tydzień drugiego mikrocyklu 5/3/1 - regeneracja. Dzięki temu dołożyłem troszkę dodatkowych.

MP
    WL + ściaganie z góry power banda 5*10
    Uginanie młotkowe kettlami + uginanie sztangą podchwytem 3*10
    Wyciskanie leząc wąskim uchwytem 3*10
    Wyprosty w dół z power bandem + francuskie zza głowy 2*10
    Face pull 3*10

Szama planowo na dzisiaj

WPC
    płatki owsiane + WPC + mielone migdały + mus jablkowy (przetarte jabłka z kompotu) + przyprawa piernikowa
    zupa kalafiorowa z ziemniakami + podudzia kurczaka + pieczywo mieszane, jabłko
    bigos klasyczny z mięsem, kiełbasą i grzybami + pieczywo

ze względu na bigos, wieczorem będzie coś niskotłuszczowego, więc pewnie fasolka z ryżem, mięso gotowane i kawałek pieczywa jeśli będę głodny

Miniony tydzień to roztrenowanie, nic ciekawego. Odpocząłem.
    Weekend również relatywnie wypoczynkowy.

Dzisiaj został rozpoczęty pierwszy tydzień trzeciego mikrocyklu 5/3/1

5'tki

MP+WL

Ściaganie power banda z góry 5*10
    Uginanie z ketlami młotkowo + wyprosty na tricpes z powerbandem 5*10
    Face pull 3*10
    Unoszenie na boki z hanlami 1*20+

Dobra pompa, trening z rozgrzewką zajął 40 min.

WPC
    płatki+chia+migdały mielone+przecier owocowy+WPC
    zupa z soczewicy czerownej + jagniecina
    kotlet drobiowy + papryka + 2 kromki pieczywa mieszanego

Za 3 tygodnie sprawdzę maxy do ponownego przeliczenia ciężarów pod 5/3/1
    Prawdopodobnie zrobię tak, że spróbuję maxować na ostatnich jedynkach, potem roztrenowanie i nowy plan.
    Zamierzam wprowadzić nowe ćwiczenia:

- w miejsce RDL wejdzie trapbar deadlift
    - a miejsce MP wejdzie Landmine shoulder press.

Więc prawdopodobnie będzie tak, że po jedynkach w wersji bazowej w planie które wykonam w wersji zupełnie planowej i minimalnie obciążającej (realizacja planu) zrobię próbę maxów na ćwiczeniach kolejnych w planie. Na szczęście te ćwiczenia już wykonywałem, więc nie powinno być dużych problemów z przeskokiem na inną wersję ćwiczenia.

Aktualnie te 3 miesiące 5/3/1 traktuję jako powrót do regularnych treningów i dopiero kolejny plan będę brał pod uwagę jako wyznacznik skuteczności planu pod budowę siły i masy mięśniowej.

Ostatni trening we wtorek zrobiony w wersji hard minimum, zaspałem i dałem radę tylko rozgrzewkę i same ciągi. Weszło dobrze, ale na więcej nie miałem już czasu.

Dzisiejszy trening idealnie czasowo bo wstałem wyspany wcześniej niż zwykle, co pozwoliło zrobić pełny trening oraz zdrzemnąć się jeszcze 20 min po treningu. Luksus.

WL - 5tki
    MP 5*10

Dodatkowo

Inverted rows 3*10
    Wiosło kettlami leżąc przodem na ławce skośnej 2*10
    Wyprosty na triceps z power bandem 3*10
    Uginanie ze sztangielką na ławce lekko skośnej z supinacją 3*10
    Face pull 3*10

Dieta na dzisiaj

płatki owsiane + migdały mielone + WPC + mus owocowy
    kasza bulgur + jagnięcina duszona + zielone chilli + fasolka podduszana w passacie pomidorowej z przyprawami
    j.w.

w domu czeka do wykończenia golonka z pieczywem
    taki mam dzisiaj kaprys, a co

Po jakim czasie po obudzeniu się zaczynasz trening? Też mam zamiar zacząć trenować rano ale systemem tydzień rano tydzień wieczorem.

Cytat Zamieszczone przez trytytex Zobacz posta
    Po jakim czasie po obudzeniu się zaczynasz trening? Też mam zamiar zacząć trenować rano ale systemem tydzień rano tydzień wieczorem.
    Max 15 min po przebudzeniu robię już rozgrzewkę. Aktualnie wypijam tylko 5g tyrozyny w szklance wody i łykam kreatynę (4g). Nic więcej.

Zastanawiam się właśnie czy nie wstawać 30 min wcześniej i nie robić po treningu drzemki, bo czuję się dużo lepiej niż kończąc trening w "biegu". Chodzi mi tutaj o szykowanie się do wyjścia kiedy jeszcze tętno wysokie, pot leci po plecach. Co jest szczególnie odczuwalne gdy w garażu mam 15 stopni a w domu 22-23 i wpadam po treningu jak do sauny.

Tyrozyna na pobudzenie? Po treningu od razu prysznic? Wieczorem szybciej robisz się zmęczony po porannym treningu? Boję się że zasnę z dziećmi podczas usypiania

Cytat Zamieszczone przez trytytex Zobacz posta
    Tyrozyna na pobudzenie? Po treningu od razu prysznic? Wieczorem szybciej robisz się zmęczony po porannym treningu? Boję się że zasnę z dziećmi podczas usypiania
    Tyrozynę łykam 2x po 5g rano i przed snem, więc nie działa pobudzająco. Mechanizm to raczej koncentracja, nauka, pamięć (w tym przed treningiem to również jest przydatne). Wieczorem to zależy bo z dzieciakami to wiesz jak bywa. Raz dadzą tak do pieca że cię wypompują z energii choćbyś i spał rano do 10.00, a czasami na luzie. Tyrozyna + 3mg melatoniny wydłużają mój czas głebokiego snu o godzinę !!! Ostatnio sypiam max 7h (zazwyczaj 6 z kawałkiem) i budze sie sam bez budzika wyspany.
    Teraz to w ogóle trudny czas jak o 17.00 już ciemno. Druga kwestia to adaptacja. 2 miesiące temu było trudniej wieczorami mimo że dzień był dłuższy.

Aha, prysznic po treningu, chociaż staram się chociaż trochę ostygnać. Drzemka wycisza idealnie ale potrzeba czasu.
    W praktyce robię tak, że po trenignu pakuję jedzenie do pracy, robię płatki, etc. czasami jakąś kaszę dla dzieci na śniadanie czy coś (jak mama nie ogarnie), a potem się szykuję sam. Najgorzej kiedy się zdarzy poranek treningowy na wariata, to jeszcze w samochodzie w drodze do pracy mi się z czoła leje

Tyrozyna (u mnie sajdy nie występują)

https://www.selfhacked.com/blog/tyro...fits-tyrosine/
    Ostatnio edytowane przez Mawashi ; 08-11-18 o 13:39

Wygląda bardzo ciekawie. Martwię się że nie będę miał siły i chęci pobawić się z dziećmi wieczorem. Robię porządki, wyciągam sprzęt i mam nadzieję że ruszę od grudnia z porannymi treningami.
    Dzięki i pozdrawiam

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów