Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 31

Wątek: Low carb, High Carb itd. Rozważania, dyskusja na temat kilku aspektów

No bo nie ma teorii na coś takiego... Musisz sam testować sprawdzać jak się czujesz na danym rozkładzie makroskładników... ja zawsze myślałem, że LC git i super, ale jak stestowałem zbilansowaną na 0,6-0,8 tłuszczy, 2,5-3,0 białka i reszta węgle. To stwierdziłem, że mogę na niej robić wszystko masę, redukcję, cycki - czego tylko dusza zapragnie. No i się czuję o niebo lepiej. Inny znowu po węglach jest senny / niedobrze mu / cokolwiek i preferuje low carb. Wiesz z takich artykułów można się dużo dowiedzieć, ale co jest dobre dla Ciebie to metoda prób i błędów ;]

/ zaś co do artykułu to ja się zgadzam z większą jego częścią
    Ostatnio edytowane przez Ethen ; 31-03-11 o 08:50

Niby teorii nie ma, ale.. zawsze promotorzy tych technik wykluczają drugi sposób żywienia!
    What's wrong ?

Jedni mówią, że dieta wysoko ww zaowocuje sapiącym grubaskiem, że trzeba jeść dużo białka- ponad 3g / kgmc, zaś drudzy mówią, ze taka dawka jest nie tyle co niepotrzebna, a nawet szkodliwa! Kompromis? Według nich nie ma mowy!

Cóż - tam gdzie nie ma kompromisu w tej kwestii jest ideologia, propaganda, komercja, abnegacja - wszystko to, co naukowcy dążący do możliwie obiektywnego, zgodnego z zasadami metodologii nauk m. in. przyrodniczych powinni odrzucić w swoich sadach i publikacjach. Jest jeszcze wpływ metod zaczerpniętych z dietetyki "zawodowej" kulturystyki w wydaniu "po trupach do celu" stosowanej przez ćwiczących rekreacyjnie.
    Zawsze należy sprawdzić źródła na jakich opiera się dane twierdzenie i jakiej jakości są to źródła. Funkcjonują one tez w pewnej przestrzeni innych źródeł, faktów, metod, zmiennych i założeń. Przestrzeni na tyle złożonej, że ogólnikowe obarczanie winą węglowodanów ogółem za epidemię otyłości czy uznawanie jednej, arbitralnie wybranej wartości dziennej protein dla kilku miliardów ludzi za szkodliwą musi być potraktowane jako podejście zbyt proste i zbyt ograniczone.

ARTYKUŁ

no i kolejny artykuł, który mówi, że kolorowe pisemka kłamią, gdyż przy ćwiczeniach siłowych wystarczy 150g ww dziennie.
    Mamy 600kcal.
    zakładając, że ktoś musi spożyć ok. 3000kcal to co.. ma pić 200ml oleju ?

coś tu nie gra, dwie tak rozbieżne wersje nie mogą mieć jednocześnie racji -- dwie wzajemnie wykluczające się (dodatkowo..)

Obecnie jestem na diecie ww 4,8 g /kgmc, białko 2,1 g /kgmc , tłuszcze 0,8 g / kgmc
    wg tej teorii LOW CARB: przy około 2g /kgmc ww musiałbym jeść tonę kurczaków i zapijać olejem kujawskim ;x
    chyba że ilość kcal się nie liczy ? (co też gdzieś czytałem.. )

PS oczywiście, tak jak mówicie: w sprawie osobistej- po prostu będę testował, ale przecież to ma być dyskusja zatem: co sądzicie o tych artach ;>? Bo przepychanki są co chwila jeżeli chodzi o diete-cud..
    Ostatnio edytowane przez mayriz ; 31-03-11 o 14:16

Witam, postanowiłem uaktualnić nieco temat i odnieść się do kilku wypowiedzi.
    Na wstępie tylko dodam, że dalej jestem na diecie wysokowęglowodanowej.

Przykład kenijczyka, wtedy napisałeś, że taka ilość jest średnia, długo jechałeś na 3g/kgmsc. Teraz odwiedziłem Twój dziennik i widzę, że zmieniłeś bardzo podejście. Jakieś większe różnice zanotowałeś?

milenno widzę masz podobnie jak u mnie. Kiedyś (nigdy więcej!) próbowałem nawet diet białkowo-tłuszczowych z dużą ilością nasyconych. Powiem tak, to nie jest dieta długoterminowa, nie uważam jej też za zdrową i korzystną dla zdrowia.
    Nie bój się obniżać białka jeżeli lepiej się tak czujesz, proponuje też spróbować obniżyć tłuszcze. Wiadomo przyczyniają się one do prawidłowej pracy gospodarki hormonalnej, jednak przy wystarczającej ilości glukozy w diecie naprawdę nie potrzeba tego tłuszczu tak wiele.
    Ogrom osób wzoruje się na diecie paleo, jednak pomijanych jest zwykle kilka drobnych szczegółów. Jednym z ważniejszych jest zawartość tłuszczu oraz jego "jakość" zwierząt hodowlanych aktualnie, a tych żyjących na wolności dawniej.
    Oczywiście kwasy tłuszczowe są ważne, lecz polecałbym tutaj te dostępne w naturalnej postaci tj.: orzechy, tłuste ryby, niewielki dodatek np. oliwy. Nie wyobrażam sobie żeby ludzie dawniej popijali spore ilości oliwy z oliwek w celu podbicia tłuszczy...

Od siebie polecam około 0,6-1g/kgmsc tłuszczy dziennie oraz manipulację białkiem w celu określenia potrzeb. U mnie jest to tylko("tylko" według przyjętych kulturystycznych norm) 1,4g/kgmsc (codzienne treningi, waga 90kg, poziom tłuszczu około 12%) lecz jest to bardzo luźna wartość, gdy nie mam ochoty i zjem 1g/kgmsc nic się nie stanie.

mayriz owszem hodowano sapiących grubasków jednak znowu problem tkwi w szczegółach, gdyż było to połączenie wysokiej ilości węglowodanów z wysoką ilością białka przy niewielkiej ilości zdrowych tłuszczy. Takie diety działają przy hm dodatkowej ingerencji w naturę człowieka .

Grunt to odpowiedni dobór źródeł kalorii, należy pamiętać, że nie chodzi tutaj o spożywanie słodyczy i cukru
    Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji.

propek
    przyczyna jest bardzo prosta
    czy jadłem 3-3,5g/kg czy jedząc 2g/kg nie widzę różnicy w przyroście masy mięśniowej
    Wolę więc opcję 2g białka i sporo dzięki temu zaoszczędzić.

mocno niezgodzę się natomiast z Tobą z tym stwierdzeniem

Ważna jest tutaj też wrażliwość insulinowa, która według mnie pogarsza się przez nadmiar białka i tłuszczy.
    to raczej duża ilość węgli powoduje wzrost wrażliwości insulinowej, co doświadczyłem na swoim przykładzie

Tak więc każda kolejna porcja ww zamiast pomagać zamieniała się w tłuszcz...
    Ostatnio edytowane przez usuniety_83 ; 09-06-11 o 16:57

Sztywny Pal Azji Awatar Stud
    ww musiałbym jeść tonę kurczaków i zapijać olejem kujawskim ;x

A białko to tylko kurczaki, a tłuszcze to kujawski?

Low carb na kurczakach i olejach, to nieporozumienie, a nie low carb

W koncu zaczalem jechac low carb na powaznie. Zapoznawczo jade 1,5 tyg na weglach ponizej 30g dziennie i musze przyznac, ze jestem stworzony do tej diety.

Na wysoko weglowodanowej - non stop obolaly brzuch, uczucie zapchania, w kiblu nieregularnie, sennosc straszna z dupy czasem przychodzaca, do tego wiecej czasu mi zabieralo robienie posilkow, nie miescilo sie jedzenie w pojemniku na caly dzien. Na low carb wszystko zniknelo, zobaczymy jak bedzie dalej.

low carb to na pewno nie oliw z oliwek pita litrami

wokół mamy masę smacznych produktów i w miarę nie drogich które nam urozmaica tą dietę.

wiadomo że na LC jest się bardziej płaskim i mniej nabitym niż na HC, ale za to pojawia się sporo innych zalet
    spada regularnie poziom bf, wzrasta wrażliwość insulinowa (cholernie istotny czynnik dla osób niewrażliwych jak np ja), masa mięśniowa pojawia się wolniej ale za to bez zbędnych dodatków czyli oponki na brzuchu lub boczków (tutaj znów piję do siebie)

tak więc polecam tym którzy na HC łapią fat,
    kwestia tylko nastawienia sobie w bani że efekty będą rozciągniętne w dłuższym przedziale czasowym

Odświeżam, bo jeden z "konkretniejszych" tematów o LOW CARB

LEBRON JAMES na LOWCARB:

http://www.menshealth.com/weight-los...es-weight-loss

Zwierzokoks Awatar Huskyman
    Pozwole sobie odkopac temat leci ktos teraz redu na HC? Myslalem ze dam rade w tym roku poleciec nawet na CBLu ale czuje sie mocno srednio nawet po adaptacji 12 dniowej.Rozkojarzenie, zero checi do czegokolwiek nawet czasem nie chce mi sie wstac do lodowki nie wspomne ze regeneracja to abstrakcja w tym momencie. Znajomi mowia ze kiepsko wygladam jakbym nie spal od paru dni, a ja widze dodatkowo ze twarz puchnie. Ewidentnie ten model zywienia chyba juz nie jest mi pisany.
    W zwiazku tym mysle o zmianie zrodla energii na ww. Mam tylko dylemat ile przy redukcji na HC minimum b i t powinno byc?

Białko 2g na kg suchej masy
    Tluszcze 20-30%
    Węgla reszta

Jaszczomp BF Awatar BzykuDG
    Ja bym dał za to 2,5g białka, 50g fatu i reszta węgla. Na mnie taki rozkład działa najlepiej.

Zwierzokoks Awatar Huskyman
    Tak na szybko liczac wyszlo mi srednio 65g fatu. Obecnie boje sie nizej schodzic z nim bo nic nie leci w tle przy tak malej ilosci tluszczy na jakich zrodlach bazowac sie powinno?

Jaszczomp BF Awatar BzykuDG
    Raczej 1:1:1 bez aptekarskiej dokładności. Jaja, oliwa, lniany, mięso, ryby i będzie ok.

16. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów