Strona 2 z 33 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 494

Wątek: Książki - tylko te naprawdę dobre

Od siebie mogę polecić książki Ryszarda Kapuścińskiego - Heban, Imperium, Cesarz
    Jest to współczesna proza reportażowa.

ja z kolei filmu Stalker nie polecam.
    po lekturze książki zachęcony obejrzałem film i mnie tak znudził że nawet nie warto więcej pisać
    Z książką film nie ma nic wspólnego do tego główny bohater Red w filmie zachowuje się jak ciota

Z polskich autorów
    Sergiusz Piasecki
    brać wybierać, sam autor za pisanie wziął się dopiero gdy leżał piętnastaka na Świętym Krzyżu - w okresie międzywojennym było tam jedno z najcięższych więzień w polsce- opisuje realia złodziejskiego i wywiadowczego życia w przedwojennej Rzeczypospolitej
    oszukuj sie co do swojego zachowania to sie nigdy niczego nie nauczysz

Julcia: Nie ma wyjścia i trzeba (lub nie) przeczytać samemu Nawet jak dana ksiażke zareklamuję profesjonalnie to przynajmniej połowa czytajacych uzna, że chyba mi odzywianie zaszkodizło na percepcję i recepcję No chyba że mi wydawca odpali gażę za reklamę to sieknę tu inwokację metafizyczną na 10 stron worda Teraz czytam Herve Rousseau "Bóg Zła" i najlepsza recenzja jaka mi przychodzi do głowy to przeczytajcie drozy czytelnicy albo nie

Ja generalnie lubuję się w fantastyce:
    Z ostatnio przeczytanych (który to już raz) polecam cykl Ursuli Le Guin - Czarnoksiężnik z Archipelagu. Klasyka fantasy, dość mroczna, nietypowa. W każdej z części mamy różnych bohaterów, na różnych osobach skupia się akcja i dla czytającego pierwszy raz kończy się najczęściej dość zaskakująco. Nie polecam filmu. Bardzo zniekształcony obraz świata, poprzekręcane fakty.
    Czasami lubię też przeczytać powieść podróżniczą. Ostatnio przeczytałem dość starą już książkę Farleya Moffata - Zagubieni w tundrze kanadyjskiej. Opowiada ona o białym młodzieńcu który trafia właśnie do tundry kanadyjskiej do małej wioski gdzie mieszka jego wuj. Wuj ten jest jego opiekunem od śmierci rodziców. Po przybyciu do tundry zaprzyjaźnia się w synem wodza Indian mieszkających w pobliżu. Wódz i jego wuj muszą wypłynąć na kilka tygodni, a w międzyczasie do wioski przybywa wódz wrogiego niegdyś plemienia z prośbą o strawę i sztucery które mogą zabrać na polowanie na karibu bo plemieniu zagraża głód. Młodzi jak nie trudno się domyślić ruszają razem z wodzem na polowanie. Łatwo się nie zapowiada, bo tereny gdzie mają wędrować karibu to terytorium wrogo nastawionych Eksimosów. Młodzi oczywiście się gubią, nadchodzi zima i muszą radzić sobie sami. Dalej nie piszę. Jak ktoś lubi takie książki to pewnie przeczyta:d

Poczciwy dzik Awatar julita
    Cytat Zamieszczone przez Solv Zobacz posta
    Julcia
    awansowałam?

Zielony to kolor nadziei

Niedorzecznik Prasowy Awatar vlk

czytałem kilka miesięcy
    organizm kilka razy domagał się przerw i odpoczynku
    mimo swego ciezaru ksiazka jest rewelacyjna i fascynujaca
    napisac, ze to gistoria zycia (fikcyjnego) SS-mana, waznego elementu w hitlerowskiej machinie zaglady byloby ogromnym splyceniem sprawy

polecam na dluuugie jesienno-zimowe wieczory jesli nie boisz sie zuuuaaaaaaaa

Ciekawe vlk, może nawet dziś sobie zorganizuję. W tym klimacie polecam o postaci "niefikcyjnej" Leo Kessler - "Heydrich posłaniec śmierci".

Gwiezdna Gwardia Awatar Hardened
    Cytat Zamieszczone przez Christof Zobacz posta
    Od siebie mogę polecić książki Ryszarda Kapuścińskiego - Heban, Imperium, Cesarz
    Jest to współczesna proza reportażowa.
    Dzięki za przypomnienie "Imperium", "Wojnę Futbolową" oraz "Podróże z Herodotem" już czytałem, więc pora na 2 brakujące pozycje.

Oto moje dzisiejsze zamówienie i rekomendacja zarazem . Dodatkowo wypożyczę wkrótce od znajomych autobiografię Kutza oraz "Żmiję" Sapkowskiego.

Ładne zmaówienie Polecam - "Nie ogarniam świata" - też w tematyce ale bardziej "o Kapuścińskim" Obecnie kończę napoczętą kiedyś "Psychopatologia a religia" Janusa. Ciekawe studium przypadków "metafizycznych" jak opętania, duchy oczami psychologa klinicznego.

Gwiezdna Gwardia Awatar Hardened
    Na razie na tapecie mam "Rwący nurt historii" Kapuścińskiego. Napocząłem, ale nie skończyłem i wypada to nadrobić .

Sztywny Pal Azji Awatar Wylliam
    Milmana
    Droge Wojownika
    czytalem, polecam goraco, chociaz nie kazdy lubi tego typu ksiazki
    "Jak kraść, to miliony
    jak ruchać, to księżniczki..."

podobnie jak w przypadku filmow preferuje prawdziwe historie bardziej niz wymysly, stąd zwracam uwage na:

"Pan raczy żartować, panie Feynman!"

luzna biografia Richarda Feynmana, napisana przez niego samego, genialnego fizyka i noblisty w tej dziedzinie. Bardzo łatwo się czyta, ciekawa i dowcipna. Jest conieco nt. konstruowania bomby atamowej w Los Alamos wespól z kilkoma wielkimi nazwiskami jak np Oppenheimer, Bogu, hazardzie i otwieraniu sejfow. Przyjemna lektura, polecam.
    Ostatnio edytowane przez Lenny ; 10-11-09 o 20:35

Rok 1984 - futurystyczna ksiązka G. Orwell'a opowiadajaca
    o tym jak miał rozwinąc sie ustroj totalitarny w Anglii.Duzo rzeczy
    tam opisanych sprawdzilo sie dokladnie w ustroju... ZSRR.
    "Myslozbrodnie", "Dwojmyslenie", zaklamana historia i
    ponadczasowe milowanie Wielkiego Brata to tylko niektore ze
    spelnionych "przepowiedni". W powiesci mamy rowniez dosc
    dlugi wątek milosny glownego bohatera z o kilkanascie lat
    mlodsza Julią.
    Opisalem tylko tą ksiązke, ponieważ jest to moja "naj".
    Polecam gorąco.

Mam zamiar teraz coś przeczytać Hemingway'a, jakies propozycje ?

CBl: Rok 1984 świetna książka. Z Ernesta polecam (według własnego, spaczonego gustu ) "Mieć i nie mieć" , "Komu bije dzwon" i "Piąta kolumna."

16. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów