Zobacz wyniki ankiety: Czy ułatwić dostęp do broni?

Głosujących
112. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

55 49,11%
  • Nie

36 32,14%
  • Utrudnić dostęp do broni

16 14,29%
  • Trudno ocenić

5 4,46%
Strona 27 z 27 PierwszyPierwszy ... 17252627
Pokaż wyniki od 391 do 399 z 399

Wątek: Czy ułatwić dostęp do broni?

@(^_^)@ Awatar wilk
    Informacje nie mają nic wspólnego z danymi dotyczącymi spadku czy wzrostu przestępczości. Nie ma nic na ten temat, więc tytuł jest z dupy.
    Proponuję też zwrócić uwagę na cel wydania - dominuje łowiecki. I nic w tym dziwnego, staje się to coraz bardziej popularne, a koszty maleją. Widzę nawet po ludziach u siebie w pracy - tylko u mnie na kompanii w ostatnich dwóch latach przybyło mi pięciu myśliwych.
    Związek z obronnością, ochroną czy relacjami przestępczymi - ŻADEN.
    Ostatnio edytowane przez wilk ; 01-05-15 o 14:37
    Where there's a will, there's a way
    K.Sakuraba

Solutions, not excuses
    USMC

Sztywny Pal Azji Awatar Siła
    Co powiecie na powyższy film, przeciwnicy ułatwienia dostępu do broni?

@(^_^)@ Awatar wilk
    To samo, co mówiłem do tej pory.
    Where there's a will, there's a way
    K.Sakuraba

Solutions, not excuses
    USMC

Sztywny Pal Azji Awatar BESTIA12345
    Ma ktoś z was dostęp do broni bo mam kilka pytań?
    “Każdy człowiek umiera, nie każdy naprawdę żyje.“ William Wallace

Cytat Zamieszczone przez BESTIA12345 Zobacz posta
    Ma ktoś z was dostęp do broni bo mam kilka pytań?
    Co za pytania?
    Nie możesz jednocześnie myśleć i uderzać - Miś Yogi.

Cytat Zamieszczone przez wilk Zobacz posta
    To samo, co mówiłem do tej pory.

wilk – muszę przyznać, że mam wyrobioną negatywną opinię odnośnie wojskowych i jestem umiarkowanym pacyfistą, ale zwłaszcza ta analiza z trzeciej strony była ciekawa i dzięki za ciekawe spostrzeżenia, poszukanie porównań (jak to było: dobry wykład może zastąpić książkę, dobre porównanie potrafi zastąpić wykład) i poświęcenie czasu

Spojrzałem na cenę broni:
    https://www.4shooter.com/category/br...ja-bron-krotka
    Nawet nie drogie: takie w cenie starego samochodu. Myślałem, że jest droższa.
    Pytanie: regularne czyszczenie, pielęgnacja broni, przetrzymywanie tej broni w sejfie wbudowanym –jakie to mogą dodatkowe koszty?
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Przeglądając maila wpadłem na ten temat, który już zakładałem ponad 10 lat.

Trudno to się czyta ten temat: ludzie czy wy się nie potraficie szanować? Krytykować poglądów, a nie osób? Po trzeciej stronie ciężko się to czyta.

Kolejny przykład, że Polacy jak widzą temat polityczny (tak bo w potencjalnym referendum o dostępie do broni, każdy pełnoletni ma prawo zagłosować, więc argument typu ,,broni nie trzymałeś to idź sobie i nie masz prawa mieć zdania” jest nie na miejscu, a po drugie: ilu wojskowych i policjantów jest za karą śmierci i wysokimi wyrokami? Prawnicy odpowiedzą ,,a co wy tam wiecie o prawie, ja na tylu wykładach i procesach byłem i celem karania jest resocjalizacja a nie prymitywna zemsta” –to działa w obie strony) czy religijny to nagle demony się uruchomiają. FB zresztą pokazał, że podpisywanie się imieniem i nazwiskiem nic nie zmienia.
    Nie tego chciałem zakładając ten temat.

Jako człowiek, który nie ma zdania, ale zna argumenty obu stron chciałem się dowiedzieć czegoś nowego.

Co mogę powiedzieć od siebie po 10 latach o argumentach?
    Statystki, a według badań tych czy tych z tego czasopisma – wszystko fajnie, ale dziennikarze to ludzie, którzy manipulują, co już sam często wyłapywałem na inne tematy i podsyłałem stroną na fb typu Nagroda Złotego Goebbelsa itp. Zresztą Polska nie jest wyspą nienormalności, a na świecie to –artykuły nawet największych dzienników to nie jest praca naukowa tylko często publicystyka…

Temat o Szwajcarii, USA (ta różnica pomiędzy ilością przestępstw pomiędzy dzielnicami przykładowego Nowego Jorku i to ile tam ginie policjantów, ogromna ilość więźniów i mimo, że są bogatym krajem to nadal mają wysoką przestępczość), a Polska –różnice kulturowe są widoczne pomiędzy najbliższymi Polsce sąsiadami. Nie oznacza, że to, ze ktoś jest głupszy od Amerykanina czy Szwajcara(którzy btw są niezłymi freakami).
    Nie społeczeństwo debili, bo to jest na zasadzie wyciągania rodzynek z ciasta przez co każde społeczeństwo można tak nazwać np. Rosjanie i Litwini to przepite mózgi, Amerykanie z ich milionem teorii spiskowych, Niemcy z ich ,,humanitaryzmem”, a ,,zachodni” Afganistan z wyrokiem +20 lat za złe przetłumaczenie Koranu, czy może Indie z ilością gwałtów, a Skandynawia z ich ,,prawami dzieci” itp.
    Polska to ostoja spokoju i normalności w porównaniu do większości krajów świata, a konkurencja nie postawiła wysoko poprzeczki to inna sprawa… Cholernie dużo można stracić na dolepianiu łatek

Są argumenty odnośnie Policji typu ,, Każdy obywatel to antyterrorysta który spędza 5 h każdego dnia na treningu strzeleckim ... walce wręcz itd.”. Tylko w Policji broń mają nie tylko antyterroryści, a:
    ,, Polski policjant oddaje rocznie od 12 do 72 strzałów. Wyjątek to antyterroryści - w zależności od jednostki zużywają od 1,2 tys. do 7 tys. sztuk amunicji na osobę w ciągu roku. - W klubie strzeleckim amatorzy oddają od kilku do kilkunastu tysięcy strzałów w ciągu roku - kwituje Lewandowski.”
    https://polskatimes.pl/przez-brak-tr...zelac/ar/67634
    Jeśli manipulacja mediów to każdy obywatel ma prawo do uzyskania informacji publicznej:
    https://www.facebook.com/16782331323...type=3&theater

10 lat temu nie miałem wyrobionego zdania. Człowiek zmienia poglądy najczęściej nie dzięki słowom, a wydarzeniom.
    Teraz mam dzięki myśliwym.
    Wypadki, przypadkowe postrzelenia, panowie myśliwi mylący konia wartego 100 tys. EUR z dzikiem (to jest częste tłumaczenie myśliwych odnośnie postrzeleń), strzelanie do psów, ile ludzie ginie przez myśliwych w Niemczech i w Polsce, a ile przez dzikie zwierzęta.
    Wystarczy czasami wejść na grupy fb myśliwych, popatrzeć czym oni się szczycą podpisując się imieniem i nazwiskiem: zdjęcia z małpkami podczas polowań, postrzelonych psów itp.
    Jadą po nich rolnicy, hodowcy drogich zwierząt i też zwierząt domowych.
    ,,Społeczeństwo debili” oj, a w Niemczech już chyba było kiedyś nawet czytanie projektu ustawy odnośnie delegowania żołnierzy zawodowych do polowań przez kompromitacje myśliwych, więc nie jest to problem tylko polski.

Grupa myśliwych ma własny związek, sami są egzaminatorami strzeleckimi:
    ,, Egzamin składa się z trzech części: testu, egzaminu ustnego i strzelania. Osoba, która zaliczyła test dopuszczona jest do części ustnej. Aby zdać egzamin trzeba zaliczyć wszystkie jego części.”
    http://www.wroclaw.pzlow.pl/jak-zostac-mysliwym
    Dobra składka członkowska i spoko.
    Właśnie to mnie przeraża…

Może to jest tylko stand-up, ale mimo to ubiera w słowa wiele moich myśli:
    https://www.youtube.com/watch?v=0rR9IaXH1M0
    Ostatnio edytowane przez kuba1992 ; 03-06-19 o 00:18

To widać że z myśliwymi masz tyle do czynienia co w necie poczytasz. Co nie zmienia faktu że paru gamoni jest którzy nie pojmują jaka szkodę robią wrzucając coś do neta czasem

Niestety jest to prawda że jest wielu idiotów którzy wrzucają do sieci fotkę i nie zdają sobie sprawy jak ludzie to odbiorą. Wiedza ludzi spoza środowiska jest bardzo mała,zwlaszcza miastowych do tego dojdzie jakiś komentarz ekologa i nagonka leci.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów