Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 124

Wątek: Siła, siła, siła - FAQ - trening, suple [ DYSKUSJA ]

2. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu
    Ja tylko odnośnie fragmentu:

Cytat Zamieszczone przez Knife
    NOGI = solidny trening przysiadów, 2x w tygodniu lub wręcz na każdym treningu (wtedy stopniujesz intensywność i objętość np. ciężko - lekko). NIE ROBIMY planu kulturystycznego z przysiadami, wykrokami czy uginaniami i prostowaniami na maszynach na jednej sesji treningowej. To prosta droga do spadku siły. Wykonujemy 10-12 serii na nogi, ale TYGODNIOWO. Czyli np. na jednym treningu przysiad ciężko (5-6 serii do 85% CM), a na drugim przysiad lekko (4-5 serii do 60-70% CM).
    dodanie tych kilku serii nie obniży poziomu siły, jak się zrobi je z odpowiednią intensywnością. A na pewno pozwoli na poprawienie szczególnie sylwetkowo danego obszaru, jak i może go delikatnie wzmocnić :-).

Sezonowiec
    a ja się spytam przy okazji - jako forumowy spec od wytrzymałości i siły, jak myślisz, jak bardzo szkodzi rower w dużych ilościach(2-4 godziny dziennie) i zmiennej intensywności(czasami dni na luziku, czasami mocnego zasuwania na granicy mleczanów) przy robieniu siły nóg?

Gwiezdna Gwardia Awatar Hardened
    Bardzo fajny i przemyślany artykuł.

MC z odbijaniem od podłogi jest kontuzjogenne? Zdarza mi się to robić, jednak nic niepokojącego nie zauważyłem. Za to kiedyś nadwyrężyłem sobie prostowniki przy mostkowaniu, ale to na własne życzenie.

Gwiezdna Gwardia
    Cytat Zamieszczone przez zbyleq Zobacz posta
    dodanie tych kilku serii nie obniży poziomu siły, jak się zrobi je z odpowiednią intensywnością. A na pewno pozwoli na poprawienie szczególnie sylwetkowo danego obszaru, jak i może go delikatnie wzmocnić :-).
    No świetnie, ale my nie skupiamy się na aspekcie wizualnym, tylko na SILE.
    Parę serii może zniszczyć nasz system tygodniowy. Tak więc bardzo bym uważał, co dodajesz i w jakiej ilości.

Jak interesują cię maszyny, separacja, izolacja to robisz program BB - proste.

Cytat Zamieszczone przez Miniaq
    MC z odbijaniem od podłogi jest kontuzjogenne? Zdarza mi się to robić, jednak nic niepokojącego nie zauważyłem. Za to kiedyś nadwyrężyłem sobie prostowniki przy mostkowaniu, ale to na własne życzenie.
    No owszem, wiele rzeczy to sprawa miesięcy nie tygodni. Kręgosłup nie przepada za wstrząsami. Naprężasz mięśnie i kręgi opuszczając sztangę- uderzając sztangą o ziemę zapewniasz im wstrząs i potem faza koncentryczna natychmiastowe naprężenie. Nie polecam. Pudzian też nie poleca.

Abstrahując od kontuzjogenności ... odbijanie = MNIEJSZY POWER. Takie oszukiwanie daje dodatkowe powtórzenia, ale oznacza mniejszą siłę, tak samo jak odbijanie sztangi od klaty przy wyciskaniu...

Cytat Zamieszczone przez Bartek87
    a ja się spytam przy okazji - jako forumowy spec od wytrzymałości i siły, jak myślisz, jak bardzo szkodzi rower w dużych ilościach(2-4 godziny dziennie) i zmiennej intensywności(czasami dni na luziku, czasami mocnego zasuwania na granicy mleczanów) przy robieniu siły nóg?
    Bardzo może zaszkodzić. Nie polecam. Chyba, że robisz siłówkę dedykowaną pod kolarstwo. Wątpię, by po treningu MC/siadów byś był w stanie jechać na rowerze. Chyba na narkotycznych środkach przeciwbólowych

knife a dlaczego z krotkowzrocznoscia nie mozna dzwigac?

Sezonowiec
    szkoda.
    kolarzem nie jestem, po prostu uwielbiam rower, mój ulubiony sport i cały sezon wiosna-jesień spędzam na nim jako okazja do aerobów, złapania słońca i wyluzowania po ciężkim dniu (często jeżdżę w nocy przed snem)

a jechać po treningu czasami da radę. wczoraj na treningu nóg (właśnie mc, przednie przysiady + odrobina lekkich wykroków) łzy mi leciały z oczu, parę godzin nieżywy, ale po 3 posiłkach dałem się namówić bratu i było ciężko, palenie nóg, zgrzytanie zębów, no ale ponad dwie godziny pojeździliśmy zakwasy są, ale w normie, jak po samym treningu, zupełnie jakby rower nie zakłócił regeneracji - na logikę to zupełnie inne włókna pracują, tylko pewnie gorzej z CNS, mógł "oberwać" przy tym

Gwiezdna Gwardia
    Cytat Zamieszczone przez Medzio Zobacz posta
    knife a dlaczego z krotkowzrocznoscia nie mozna dzwigac?
    Ze względu na odklejenie siatkówki, ale to sprawa bardzo indywidualna. Okulista twoim przyjacielem, diagnostyka wskazana.

Co do roweru,biegania, pływania to w stosownej ilości i natężeniu spoko. Ale ostrzegam, że to może namieszać.

nom to trzbea sie bedzie spytac no bo mam ten problem w sumie wada nie duza u mnie no ale mnie nastraszyles

12. Wybierz suplementy dla siebie

trudno najwyzej oslepne a z martwego ciagu nie zrezygnuje

A czy wykroki nie są stosowane przez wielu zawodników w celu poprawy siły?...

zatrzymanie się na samym przysiadzie to wg mnie narzucanie sobie pewnych 'ograniczeń', zupełnie niepotrzebnie :-)

Gwiezdna Gwardia
    Widziałeś gdzieś wykroki w planach treningowych? Jako uzupełnienie jak najbardziej, ale najpierw trzeba przetrwać solidne przysiady

Poza tym na zawodach oceniają przysiad, a nie wykroki. Tam samo jak sztangielki są super, ale na zawodach jest sztanga...

Ja robiąc same przysiady poprawiłem wynik w przysiadzie przednim z 120 do 200 kg, a w tylnym z 175 do 225 kg...

widziałem ;-). Szczegolnie są w planach dwuboistów (z wiadomych względów - ale cel ten sam).

Choć przysiady, to podstawa - tu nie ma wątpliwości

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów